Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek azért, hogy...

Mit tehetek azért, hogy szoptatni tudjak? Tehetek egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

16 hetes vagyok jelenleg, és nagyon szeretném szoptatni majd a babócát, ha megszületik. Viszont se anyumnak, se a húgomnak nem volt egy csepp teje sem....

Van így esélyem vajon? vagy genetikailag öröklődő dolog lenne? Olvastam már effélét sajnos.

Esetleg tapasztalat hasonló családi halmozódásról?

Mi segít szaporítani a tejet? pl. (gyakori mellre helyezést olvastam, fejés, először szoptatom, utána adok pótlást stb stb....) Írjatok valamit!


Amúgy nagyon fáj a mellem a terhesség kezdetétől, és már majd' szét durran...


2015. szept. 29. 19:12
 1/10 anonim ***** válasza:

szia. az en anyukam sem tudott engem szoptatni, es aggodtam hogy majd en sem tudok. Ezert en a 7. honaptol elkeztem inni a Herbariatol a Laktoherb teat es meg szüles utan is olyan 2 honapig ittam rendszeresen, es amint megszületett a pici egybül cicire tettem es szerencsere mind a 3 gyerköcömet tudtam/tudom szoptatni, es egyiknek sem kellett potolas :)

Jo babavarast:)

2015. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Legyél határozott és kitartó. Valamint ne tántorítson el, hogy a szoptatás az elején nagyon fáj.Teák, homeós bogyók segíthetnek. Valamint az elhatározás. Nem parázz rá!!!
2015. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Azt nem mondom, hogy ráparáztam. Szilárd elhatározásom, hogy szoptatni fogok, de aggódok, hogy nem lesz mivel...

Párom már a szoptatós foteleket nézegeti :))


Nagyon-nagyon szeretném. és úgy is lesz.

2015. szept. 29. 19:24
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem (ez nem tudományos tény, csak saját meglátás) a szoptatás nagyjából 10 százalékban genetika (ha nincsenek tejmirigyeid, akkor teljesen mindegy, mit csinálsz), 45 százalékban akarás (az elején pokolian fáj és a nap nagy részét ez teszi ki), és 45 százalékban nyugalom (abban az értelemben is, hogy pihenni kell és akkor tud termelődni a tej és abban az értelemben is, hogy nem szabad rágörcsölni). Igyál Laktoherbet, Karamalzot, ne görcsölj, nem feltétlenül öröklődik a dolog. Akkor a legkönnyebb, ha teljesen természetesnek veszed a dolgot.
2015. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolsónak: nem szabad rágörcsölni! Az alapján, amit tapasztaltam, és amit a kórházban láttam, szerintem is nagyon sok anyukánál az a baj, hogy borzasztóan szeretne szoptatni, és előre fél attól, hogy nem sikerül, és ezen kattog, amikor még meg sem született a gyerek. A szobatársammal úgy alakult, hogy 1 nap különbséggel szültünk, ő simán, én császárral, de előtte is pár napot már szobatársak voltunk a terhespatológián, mindkettőnket befektettek szülés előtt. Ő már előre parázott, hogy nem fog menni a szoptatás, folyamatosan szenvedett, feszengett az első napokban, és borzasztóan kétségbeesett, ha a babája nem akart együttműköüdni, bealudt stb. Nagyon nehetzen lett teje és nagyon kevés, most 3 hónapos a babája, már tápszeres. Én úgy voltam vele, hogy lesz ahogy lesz, nyilván szeretném szoptatni, de attól, hogy ezen kattogok, nem lesz jobb semmi, sőt. AZtán ahogy megkaptam a babámat, valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy nem fog menni, olyan természetesnek tűnt az egész. Előtejem volt, szépen szopizott az első perctől, majd a 3. napra nagyon megindult, és azóta is rengeteg van. Azóta is állítom, hogy rengeteget segített, hogy nem feszültem rá, és szép nyugodtan próbálkoztam. Azt nem mondom, hogy mindenkinél elég ennyi, van, akinek egyszerűen nem megy, de szerintem ráérnének az anyukák akkor aggódni, amikor azt látják, hogy nem akar menni, és nemeleve úgy nekiállni, hogy "úristen, mi van, ha nem sikerül".

(Ezzel nem téged akarlak leszólni, általánosságban mondom).

2015. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jókat írtak fentebb, csak egy saját történetet tennék hozzá, hogy lásd, mit jelent az a bizonyos "fejben dől el", amit mindig hangoztatnak a szoptatás során.


Nagyanyám alig szoptatott, anyukám semennyit. Én az első két gyermekemet szintén nem tudtam. A harmadiknál is görcsöltem, hogy mi lesz. 4 napos korában azt mondta egy csecsemős nővér még a kórházban: "pont ilyen mellek szoktak nagyon bedurranni". Megjegyzem, nincs nagy mellem, vagy ilyesmi. De ahogy ezt a nő kimondta... mint mikor a gát átszakad... ömlött a tejem. Kisfiam 2 éves múlt, és még mindig szopik!

2015. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2 lányom van. Nekem is átfutott az első születése előtt az agyamon, hogy mi van, ha nem lesz tej, de elhesegettem. Azt mondtam magamnak: Szoptatok és kész. És egyből volt is tej. A rokonok viszont egyre csak paráztattak, mert a lányom lusta volt szopni, meg-meg aludt rajta. Azt mondták, hogy lökdösni kell, meg hogy biztos nem jön eléggé a tej, és hogy azért eszik óránként, mert nem elég zsíros a tejem....stb. Szóval jól beparáztattak. Fejtem is ezerrel. 9 hónapos koráig tudtam szoptatni, akkor elfogyott. A másodiknál azt mondtam: mondhat akármit bárki, nem érdekel, most nem fognak paráztatni. Jöttek megint a szövegekkel, én meg lesrtam. Nem fejtem, nem görcsöltem. Volt is elég mindig. Először mondták megint, hogy nem elég zsíros a tejem, aztán mondtam, hogy hány kiló a gyerek...akkor meg, hogy ó jó zsíros a tejem....Ugyanolyan gyakran szopott, mint a nővére és ő is ugyanúgy kezdte, először lusta volt, lökdösni kellett. Aztán gondoltam egyet, nem lökdöstem. Na, 1-2 nap alatt olyan szorgalmas kis szopós malac lett, hogy csuda. 5-10 perc alatt megszívta magát. A nővére 1 órákat volt a cicin. Ha én ezt akkor vele is megcsinálom....:D De őt is 9 hónapig szoptattam, mert lefordult a ciciről.

Az első gyerekkel minden szopi után fejtem, görcsöltem és oda is kellett adnom az összes lefejt tejet aztán. 1 óra szopi, 1 óra szünet, de ez alatt 35 perc fejés, aztán megint szopi...6 hónapos koráig ez ment. 2.-kal meg szépen nyugodtan ugyanúgy 2-3-néha 4 óránként kellett szoptatni, de csak 5-10 percet. Sokkal nyugodtabb voltam.

Amikor megszületett, azt mondtam magamnak: Ha nem lesz tej, lesz táp---és kész:D

Egy szó, mint száz: tényleg nem szabad görcsölni.

És tényleg, csak azt tudom mondani neked is, hogy ha nem lesz tej, lesz táp. Igazándiból nem a tápos gyerekek sínylik meg azt, hogy nincs tej, hanem a szoptatni akaró, de nem tudó tápos anyukák. Mert ők azok, akik úgy érzik, kiesnek valamiből.

Neked meg sok tejet kívánok! És természetesen boldog babavárást!

2015. szept. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ha vannak tejmirigyeid, akkor tejed is lesz. Látogass el egy szoptatós klubba, találkozz szoptató anyákkal. A La Leche Ligánál rengeteg használható információt és akár majd a későbbiekben segítséget is találsz. lll.hu


Egy 16 hónapja szoptató anyuka vagyok.

2015. szept. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A szoptatós fotel remek ötlet!
2015. szept. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ok, így lesz, ahogy írtátok! Már alig várom. És ma tudtam meg, hogy kislány lesz :)))))!!
2015. okt. 1. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!