Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van, aki utálja a melltartót,...

Van, aki utálja a melltartót, nem is hordott/hord, és mégsem nyúlt/ereszkedett meg a melle?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy van, aki hord, és mégis megnyúlik, vagy striás lesz, és, hogy ez a genetikán ismúlik, meg hogy kisebb mellnél kisebb az esélye. De konkrétan van valaki, akinek ndm nyúlt meg úgy, hogy sem a terhesség, sem a szoptatás alatt sem hordott melltartót? Aki ide tartozik, nektek ez mekkora mellméretnél van így? 85A/B-nél vajon van esélyem?

2015. okt. 3. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordtam sosem, szultem is, akkor szoptatos melltarto volt rajtam, de csak a betet miatt. Utaltam, ahogy lehetett, elhagytam. Nem log a mellem, de kozepes cicim van, nem nagy. (Nem tudom, h mekkora a melltarto meretem, ezert irtam korbe.)
2015. okt. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár én hordok melltartót, de megosztanám a tapasztalatomat, miszerint a szoptatás első kb. 6-7 hónapjában még éjszaka is viseltem melltartót a melltartóbetét miatt. Szülés után kb. 3-4 héttel megpróbálkoztam anélkül aludni, majd arra ébredtem, hogy csupa tej minden. :) Emellett pedig amikor elkezdtem szoptatni az egyik mellből, a másikból folyt a tej...
2015. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tegyűjtő kagylóval tervezem ezt megoldani:) Bár azt gondolom utcára nem lehet...
2015. okt. 3. 21:52
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor veszek melltartót, ha muszáj, itthon sosem. A szoptatás alatt pedig kifejezetten nem bírtam elviselni a melltartót, csak akkor vettem fel, ha kimentem az utcára. Egyetlen egyszer volt rajtam egész nap a szoptatós melltartóm (mert valahol azt hallottam, hogy szoptatás alatt fontos), estére 40 fokos lázas mellgyulladásom is lett. 85B a méretem, nem igazán nyúlt meg a mellem.
2015. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És a kagylót mi fogja tartani? :)
2015. okt. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Öö, lehet, hogy nem vagyok tisztában a működésével:D Esetleg egy top?:D eddig azt gondoltam, hogy azt csak oda kell cuppantani, de gondolom, akkor nem így van..
2015. okt. 3. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Melltartóba vagy sport melltartó féle topba tudod betenni, az tartja meg. Ugyanìgy a melltartóbetét, kb. ugyanaz a kettő, csak a kagylóból ki tudod majd önteni a tejet, a betét meg felszìvja.
2015. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, az sem biztos, hogy egyáltalán megteheted, hogy ne hordj melltartót. Én is utálom, hordtam ugyan, ha mentem valahova, de hazaérve világ életemben az első dolgom az volt, hogy levettem a melltartót. Most 3 hónapos a kislányom, szoptatom. Mióta beindult a tejem a szülés után, csak addig voltam melltartó nélkül, míg fürödtem, mert állandóan folyik belőlem a tej, emellett spontán tejleadó reflexek is meglepnek naponta vagy 10x, ilyenkor pedig minden irányba spriccelek, mint egy kerti locsoló... Még aludnom is melltartóban kell, melltartóbetéttel. Az elején mindenki azt mondta, hogy mire 1 hónapos lesz a baba, beáll a mennyiség, és nem lesz ez. Hát, tévedtek. Alig várom már, hogy legalább aludni tudjak melltartó nélkül.
2015. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem 80B körül volt a mellem terhesség előtt. Hatalmasra nőtt a korábbi méretéhez képest, és a 26. héttől előtejem is kezdett szivárogni, így el kellett kezdenem melltartót hordani. Előtte csak nagyon ritkán volt rajtam, utálom.

Azóta szültem, szoptatok, és sajnos még alváskor is viselnem kell, mert betétek nélkül derékig áznék reggelre. Tejgyűjtő kagylóval tuti nem lehet kényelmesen aludni, az nem viselésre van, hanem arra, hogy míg az egyik mellből szoptatsz, és a másikból elkezd spriccelni a tej, akkor ne áztasson szét mindent. Nekem egy eldobható betétet simán átitatott ilyenkor!


Ha van bőséggel tejed, szerintem kb. lehetetlen melltartó nélkül csinálni a szoptatást, legalábbis én nem tudnám.

2015. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azóta megtaláltam a megoldást egy xxl-es, általam körbevágott sportmelltartó formájában, ami elég kényelmes. Már most is szoktam hordani, mert nagyobb lett a mellem és a hasam, és jobb érzés, ha nem ér össze a kettő:)


Találtam szoptatós melltartót is, ami a melltartó hátsó bővítőjével jobbá tehető.

2015. okt. 19. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!