Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjszaka keltem a pár hetes...

Éjszaka keltem a pár hetes újszülöttedet szoptatni? Mekkora a maximum szünet a két szoptatas között?

Figyelt kérdés
2015. okt. 15. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem keltettem, minek? Ha éhes majd felkel.

Kivéve ha koraszülött vagy besárgult babáról van szó, igen akkor kell kelteni 3 óránként.

2015. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta a gyerekorvos hogy egy hónapos kora felett ne keltsem..előtte sem keltettem, mert kelt magától 4 óránként, de szerintem ha már pár hetes a babád, ne keltsd fel. főleg most, nyáron a 40 fok más, de most még csak dehidratálódni se fog olyan könnyen
2015. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem jó esetben 2 óra volt. Most 15 hós, időnként már 3 órát is alszik egyben.
2015. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
újszülött babát az első 1-2 hétben kell kelteni, épp azért hogy ne sárguljon be. nem eleve sárgának születik :)
2015. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocs, félreértettelek. 4 órát mondott az orvos.
2015. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hát elég félreérthetően írtad ki a kérdést :)

mi az a pár hetes? én a fiamat 4 és 5 hét között keltettem hajnali 2-3 között, azt mikor láttam rajta hogy épp csak visszaaltatja magát cicin így hagytam. este 8tól 6ig aludt, azt szopizott és még 8ig 5 hetes korától.

2015. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem védőnő mondta, hogy 3 óránként keltsük fel, max egyetlen hosszabbat aludhat naponta de az se legyen több 4 óránál. Neki visszaesett a súlya és csak lassan emelkedett, így is egy hetet voltunk kórházban. Neked nem tudom miért kell keltegetni, lehet sárgaságra még fontosabb a max 3 óra.
2015. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
szoptatás megkezdésétől számítva 4 óra a maximum!
2015. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 piroska és a farkas ***** válasza:
Az én kislányom 6 hetesen kezdte el kihagyni az éjféli szopit. 21 orakor evett és utána 3-4 körül. Először megijedtem,felhívtam a védőnőt, de azt mondta, fel ne keltsem :) A korházban azt mondták, egyszer alhat 4 orát, de amúgy 2-3 oránként egyen. 10 hetes volt amikor este 9 és reggel 5 ora között már egyltalán nem evett.
2015. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha jó étvágyú és jól gyarapszik, valamint nem volt sárga, akkor nem kell kelteni.


Koraszülött, kis súlyú vagy nem jól gyarapodó babákat érdemes 3 óránként.

Ha sárga és aluszékony akkor 2 óránként is kellhet kelteni.

Addig amíg nem javul.

2015. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!