Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes a babám. Eddig rengete...

7 hetes a babám. Eddig rengeteg tejem volt mindíg sokat fejtem szoptatás után is a fagyóba, most viszont azthiszem megjött a menszim és a tejem nagyon kevés. Pótoljam tápszerrel?

Figyelt kérdés
Félek hogy akkor nem fog kelleni neki a cicim ha a kis szopi után a fagyós tejet vagy a tápszert adom neki cumisüvegből! Szoptatni szeretném, mit csináljak hogy több tejem legyen???
2015. okt. 29. 11:32
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mit jelent a kevés?

Kb a baba 6 hetes korára áll be a kereslet-kínálat. Jó esetben annyi tej termelődik, amennyire a babának szüksége van. Nem kell feltétlenül durranásra késznek lennie a mellnek, hogy tejjel tele legyen.

Nekem volt olyan, hogy "üresnek" éreztem a cicit, de a baba elképesztő mennyiséget kiszopizott belőle.

A harmadik babánk 2 hónapos koránál volt egy nehéz betegséges időszak a családban, akkor eléggé ki voltam idegileg, egy napig nem termelődött a tej, de utána minden ok lett. Hiába nem termelődött a tej, a baba kiszopizott mindent, és nem maradt éhes.

Ne idegeskedj, mert az nem tesz jót. A tejtermelődést is befolyásolja.


A legnagyobbnál kezdetben nekem is garmadával álltak a lefejt tejes tárolók a fagyasztóban, mert hiába evett nagyon sokat, rengeteg tejem volt. A kereslet-kínálat beállta után már nem nagyon volt extra adag.


Ha relatíve jól kiszívja a baba a melledet, akkor nem kell állandóan fejni, mert a fejés is szaporítja a tejtermelődést. Nekem mindhárom jól evett ebből a szempontból, utólag sosem fejtem.

2015. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem az 5.héten jött meg (voltam ilyen "szerencsés".) Addig annyi tejem volt,hogy szoptatás mellett még 200-250-eket fejtem,sikerült is eltenni pár liter tejet a fagyasztóba. Amikor megjött akkor a 200-250ml 100-ra csökkent. Miután elmúlt egy picit újra sikerült feltornázni,de már nem lett a régi,úgyhogy onnantól kezdve folyamatosan csökkent nekem,annyira,hogy a 3.hónapra teljesen feléltük a tartalékok. Most lett 4 hónapos és már csak napi 100-150ml tejem van. Ittam tejszaporító teát,nem segített az sem. Azért ne add fel,hátha neked másképp lesz.
2015. okt. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy kevés? Nem elég neki? Sír szoptatás után?

Nem feltétlenül lesz mindig annyi tejed, hogy fejj is szoptatás után, hiszen beáll a kereslet-kínálat.

Igyál rengeteg folyadékot és egyél szénhidrátban gazdag ételeket.

2015. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem mind a 2 gyereknél a homeopátiás urtica urens ch5 vált be!próbáld ki!és szerintem se feltétlen kell fejni,csak akkor ha nagyon fáj mert tele van.és sosem fejtem egyiknél se ,a nagyobbik 3 éves elmúlt amikor abba hagyta a cicizést a kicsi még szopik.ne add fel és ne bizonytalanodj el ha a babád nem üvölt állandóan,mert ha nem lenne elég és éhes lenne akkor úgyis üvöltene szerintem!
2015. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írták már előttem is, az éhes baba bizony üvölt.

Ha abból gondolod, hogy nem elég a tejed, hogy már nem akar szétpattanni a melled, az nem azt jelenti, ne aggódj, csak hozzányúlt a bőr az új mérethez.

Nekem 8 hetes volt a lányom, mikor megjött, körülbelül 2-3 napig érezhetően kevesebb tejem volt, a lányom is gyakrabban kért cicit, nyilván kapott is. 2-3 nap után rendeződött minden, megint sok tejem lett.

Én azt mondom, ha nem sír a baba, hogy éhes, ne pótolj, annyival kevesebbet szopik majd, és így még kevesebb tejed lesz. Inkább tedd cicire többször, ha többször eszik kevesebbet, akkor is meglesz az adagja. Ha üvölt, az más éheztetni nem kell, akkor pótolj, de ne tápszerrel, én első körben mindenképp a lefejt tejjel próbálkoznék.

2015. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak.
2015. okt. 30. 17:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem jött még meg, de az elmúlt 1-2 hétben nekem is hasonlóan állt be. Most lesz 10 hetes a kisfiam, az elején mindig le tudtam fejni szoptatás után még, most pedig az utolsó cseppig kiissza. Én sem pótolnék a helyedben, mert akkor azzal eltelik, és nem lesz miért szopnia, az meg azt jelenti, hogy búcsút inthetsz a tejednek...


Amikor kezdett beállni a tejem az igényeinek megfelelően, volt 2-3 nehezebb nap, amikor óránként akart enni, teljesen kétségbe voltam esve, hogy éhezik. Ennek ellenére nem sírt, nem volt nyugtalan, csak folyton szopni akart. Ez a 7. héten volt, azóta szépen beállt, nem is feszít már úgy a mellem, és neki is láthatóan elég, ami van.


Kitartást! :)

2015. nov. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!