Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Okozhat cumizavart, ha néha...

Okozhat cumizavart, ha néha Avent cumisüvegből kapja a baba a tejet?

Figyelt kérdés

7 hetes babánkat néha (havonta 2-szer)az Apukájára hagynám. Ha Avent-es cumisüvegből adja neki a tejet, szerintetek gondot fog okozni a szoptatásnál?

Minden vélemény érdekel, mert nem szeretnék bezavarni a szoptatásba.


2010. márc. 18. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira gyerekfüggő!

Az én lányom egyáltalán nem akart cumisüvegből enni, csak anyatej, ciciből, anyatej cumisüvegből nem! Még ha éhes volt, akkor sem. Így nem is tudtam elmenni sehová fél évig. Amikor éhes volt, akkor is addig sírt, amig nem ciciből kapta.

A barátnőm adott cumisüvegből a babájának, és utána már nem is akart szopni.

2010. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
A havi kettő alkalom szerintem nem okoz gondot a szoptatásban. Inkább az fordulhat elő, hogy a baba nem fogadja el a cumisüveget, mert nem szokott hozzá. Így mielőtt először apára hagynád, érdemes kipróbálni, hogy meg tudja-e etetni üvegből a párod. (és itt most nem az apa képességeiben kételkedem)
2010. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam 3 hónapos, és eddig 3x evett avent-es cumisüvegből, de semmiféle zavart nem okozott Nála. Arra kell figyelni, hogy a cumisüvgből többet meg tudnak enni, mint cicből (legalábbis az én fiam). Szóval, ha elmész otthonról, akkor több tejet hagyj Neki, mint amennyit szopizni szokott.
2010. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Nálunk nem okozott zavart sem a cumi, sem a cumisüveg.

Arra figyelj, hogy csakis egyes cumiból add neki a tejet, mert akkor nem fog dőlni neki a szájába. Esetleg jó még a kiskanalazás, mi úgy is csináltuk.

2010. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a fiam kapott Aventes TEÁS tehát egész pici lukú üvegből tejet de nála ez nem volt jó ötlet, alig birtam "visszaimádkozni" a cicire, mondjuk ő heti egyszer kapott belőle napközben (tehát nem csak egyszer hanem 2 szer mivel suliban ültem).

Aztán 7-8 hós korától már csak este és reggel cicizett és kellett neki estére pótlás is szintén üvegből. Aztán szerintem az üveg miatt végül 10 hónaposan többet egyáltalán nem volt hajlandó szopni.

Szóval szerintem én szúrtam el az üveggel.

Most a lányom egyáltalán nem hajlandó szívni az üvegből semmit se. 5 hós. Ha valamiért nem vagyok itt, apa szépen megeteti vele a tejet kiskanállal:)

Macerás de megéri! Őt tovább szeretném szoptatni, amíg csak lehet és kéri.

2010. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Szia!Nekünk napi 2x is kap üvrgből, mert ciciből nem mindig eszik eleget. Első alkalom után volt egy kis kavarodás benne, de azóta szépen megy a cici is meg a cumi is, úgyhogy valszeg tényleg alkat függő. Szerintem a havi 1-2 alkalomból nem lehet gond.
2010. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
58%
Nálunk abszolúte nincs cumizavar, szerencsére. Az elején tápszert is, lefejt tejet is kapott a lányom cumisüvegből, mindig cicizés után, ezt kb. egy hónapig kellett csinálni, azóta normálisan csak cici van, de én is suliba járok heti egyszer, akkor fagyasztóbol kap édesem egy adagot cumisüvegből. Két hónapos korában váltottunk Avent 1 lyukú cumifejről 2 lyukúra, nálunk azzal sincs gond.
2010. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!