Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellrákosan szoptatni?

Mellrákosan szoptatni?

Figyelt kérdés
Akinek mellrákja van és kezdeti stádiumban, amikor még nincsenek, vagy nem egyértelműek a tünetek, olyankor egy frissen szült anyuka tud szoptatni? Képes a mellrákos mell anyatejet termelni? Genny nem ürül ilyenkor a tejjel együtt?

2015. nov. 7. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva dolog, remélem nem Neked van benne részed!

Amennyire tudom, szülés után azonnal megkezdik az anya kezelését. Ha műtét van, akkor azért bajos a szoptatás, utána meg jön a kemó, sugár, vagy ami kell, és akkor meg azért nem igazán lehetséges szoptatni...

2015. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoptathattam a kezelések miatt. Sőt, mivel agresszíven nőtt, a 34. héten császároztak.
2015. nov. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, csak úgy eszembe jutott. Illetve remélem hogy nem, mert néha fura, hol gyengébb, hol erősebb fájdalmakat, szúrásokat érzek a melleimben, bár tudtommal a mellrák a kezdeti stádiumban tünetmentes vagy alig észrevehető.


Egyáltalán: hogy állapítják meg kezdeti stádiumban a mellrákot?

2015. nov. 8. 15:25
 4/5 anonim válasza:

Szerintem nem kellene egy Rákós mellből szoptatni biztos maga az anyatej is tartalmazza azokat a rák sejteket :/

Lehet kapni készen Tápszert is, igaz a kicsinek úgy sem lesz jobb, Mivel a Tápszer nem tartalmaz olyan fehérjéket ami az anyatejben van. De legalább égéseges marad a kicsi.

2015. nov. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem vagyok szakértő a témában, de egyrészt nem hiszem, hogy a rákot "el lehet kapni" szoptatás által, bár tényleg nagyon morbid. Másrészt ha az anya nem is szoptat, lehet, hogy a fejés jót tesz, mert a tejelválasztás úgymond tisztítja a szöveteket. De erről egy orvost kéne megkérdezni.

Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, tuti nem kockáztatnám az életemet azért, hogy szoptathassak, minél előbb elkezdeném a kezeléseket.


A mellrákot amúgy mammográfiával vagy ultrahanggal szokták megállapítani, az esetek többségében a nők maguk fedezik fel a csomókat önvizsgálat során. Ha pl. az ultrahang megerősíti, hogy van ott valami, akkor mintát vesznek a csomóból és szövettani vizsgálatra küldik.

2015. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!