Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vannak akik, nem vagy nem...

Vannak akik, nem vagy nem sokáig tudtak szoptatni?

Figyelt kérdés
Olyan anyukák tapasztalata érdekelne,akik egyáltalán nem vagy nem sokáig esetleg tápszer kiegészítéssel szoptatták a babájukat.Tényleg gyakrabban voltak betegek vagy lassabban fejlődött a pici?volt esetleg probléma a tanulással?köszi a válaszokat

2015. nov. 11. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

én 1 éves korig szoptattam, viszont én, és a testvéreim sem voltak anyatejesek, mindannyian tápszeresek voltunk

Én és a nővérem egyáltalán nem szopiztunk, kb. 3-4 évente egyszer ha betegek vagyunk, nagyon jó az egészségi állapotunk, lekopogom. Gyermekként is így volt.

A bátyám sűrűbben beteg, ő egyébként 2-3 hónapig volt anyatejes, de ettől független, táplálkozási problémákra vezetném vissza, hogy ő sűrűbben beteg.

Mindhárman elég jó tanulók voltunk, mozgásban, sporban ügyesek, most már sikeres felnőttek (a bátyám van ebben is szintén kicsit lemaradva)...tehát én mindenképpen azt mondanám, hogy ebből a szempontból teljesen mindegy hogy tápszeres vagy anyatejes lesz e a gyermek..

Nyilván az anyatej a legtermészetesebb, legsterilebb, és persze legolcsóbb is a baba számára, de szerintem a mai tápszerek mellett már egyáltalán nem kell kétségbe esni ha nem jön össze a dolog. Tégy meg mindent érte, és ha annak ellenére sem sikerül, akkor végy egy nagy levegőt és lépd át a dolgot :)

szerintem a kötődés része is túl van misztifikálva, ezzel inkább azok legyezgetik magukat, akik 2-3 éves korukig szoptatják a gyereket, hogy milyen jó a gyereknek a kötődés...szerintem ezekben az esetekben inkább az anyuka szeretne minél jobban kötődni a gyermekhez...

egy kisbaba kapja meg mindenféleképpen a testi közelséget, a szeretetet, ha mellel, akkor azzal, ha nem úgy, akkor máshogy...de nem a mell az oka annak, ha erős a kötődés, hanem az, hogy megkapta valamilyen formában a testi közelséget (öleléssel, ringatással, dajkálással)

2015. nov. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Az első fiam 1-2 hónap között volt anyatejes, előtte és utána kiegészített és csak tápszeres 3 hótól. Sosem szoptattam, fejt tejet kapott.

Legelőször beteg 1 éves kora után volt, 3 napos láz (kb. minden baba elkapja). Azóta 2x náthás, pedig közösségbe is jár már. 2 éves lesz. Fejlődését nézve min. egy évvel nagyobb méretű és valamivel értelmesebb is (babakutatóba járunk, onnan tudom), mint a korabeliek. Ez így volt születésétől (több mindent tudott, de később kezdett el járni, tovább mászott).

A kisebb az anyatejet kapta csak kiegészítésnek a tápszer mellé, ő is sokkal nagyobb, mint a korának megfelelő. 80-as ruhát hord 3 hónaposan és most indult be a kúszás nála, de 2-3 hetes kora óta támaszkodva nézelődik hason pl.

A tanulásról még nem tudok nyilatkozni, de az első fiamat nézve talán nem lesz egy buta gyerek.


Amúgy szerintem semmi köze ezeknek az anyatejhez, vagy a tápszerhez. A tápszer fix összetételű és egy vitamin bomba, az anyatej meg véd addig, ameddig kapja és az van benne, amit az anya megeszik. Egyik ezért jobb, másik azért. A babád a genetikájától és a környezetétől fog jobban fejlődni:)

2015. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. 3 hetes koráig tudtam szoptatni a fiam, azt is csak pótlással, utána elapadt. 2 éves koráig egyszer volt náthás, aztán került közösségbe és természetesen azóta jönnek a betegségek egymás után. Pont úgy, mint a sokáig szoptatott társainál. Lassabban fejlődött? Hát, az én fiam 3 hónaposan 7,5 kg volt és 66 cm, most 3,5 éves, 106 cm és 18,5 kg, 4-5 éveseknek való ruhát hord. Szerinted lassan fejlődik? Mozgás és beszédfejlődése tökéletes volt, nagyon okos gyerek.
2015. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
5. nap indult be a tejem és csak 10 mili volt egyszerre két mellből, ráadásul 3 óra múlva üresek voltak még. Erről nem tudok nyilatkozni. Viszont anyának sem volt teje, én is és a húgom is tápszeren nőttünk fel, igaz én minden bacit összeszedtem gyerekként de a tesómnak mindig is erős volt immunrendszere. Tanulással vagy fejlődéssel egyikőnknek sem volt semmi gondja.
2015. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*úgy értem még csak 6 hetes a fiam és így róla nem tudok még ilyeneket leírni még, bár eddig szépen fejlődik. :)
2015. nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
2015. nov. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!