Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti meddig erőltetnétek a...

Ti meddig erőltetnétek a fejést, ha a baba nem szophat? Mi lenne az a tejmennyiség, amiért még megérné?

Figyelt kérdés

Ha napi 4-5 fejéssel összesen X ml-t tudnátok lefejni, mi lenne az a minimális X, amiért vállalnátok a napi több órás fejést?


Pl.: napi 4-5 alkalomból, alkalmanként ~40 perccel tudnátok fejni összesen ~100-150 ml-t, amit a baba egy alkalommal be is nyakal. Fejnétek, vagy inkább lenne tisztán tápszeres a gyerek?


6 hónap alattiról van szó.


(A szoptatás semmiféleképpen nem opció, azt ne írjátok.)


2015. nov. 21. 12:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
én ennyiért fajnék, ráadásul nem 4-5x, hanem 8-10x, hogy szaporítsam és még több legyen. fél éves kora után már nem görcsölnék rajta, de addig igen. ráadásul a fejési idő 10 percrcsökkenthető
2015. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nálunk egészségügyi okból nem szophatott 4 hónapos korától 8 hónapos koráig. Aztán meggyógyult és napi 6-8 alkalommal fejtem az akkor tök üres mellemet, mire pár hét után elkezdett újra tej termelődni benne. Másfél hónap után a kisfiam már újra szopott, sőt hamarosan ki tudtunk váltani tápszeres étkezést is. 13 és fél hónapos korában én terhes lettem és el is vetéltem, így a tejem végleg odalett, de minden fáradtságot megért, hogy egy kis ideig újra szopizhatott. Szóval én azt mondanám, hogy az utolsó cseppig, ha megteheted. Ha viszont van másik gyerek, vagy ez neked stressz, akkor nem. Csak addig, amíg mindkettőtöknek jó.
2015. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Én ennyiért nem fejnék. De ez én vagyok. Én hasonló helyzetben simán feladtam, nem nyomorgattam magam, stresszeltem ezen, inkább azt az időt a babámmal és a férjemmel töltöttem. A fiunknak nem lett belőle baja, jól fejlődött tápszerrel is, és én is normális lettem újra, nem voltam egész nap feszült. De ezek mi vagyunk.
2015. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1-es:

8-10-szer???

4-5 alkalom is 4 órát vesz el a gyerekkel tölthető időből! 8-10-szer akkor tudnék fejni, ha nem lenne gyerekem.

10 percre csökkenthető?

10 perc alatt 5 ml se jön le. Azért felesleges bekoszolni a fejőt.

Nem szaporodik semmi. 7-7-5-5-3-3-al sem. 3 hónap alatt sem. 40 percből 20 percig az üres mellem fejem.

2015. nov. 21. 14:04
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Én nem kínlódnék.
2015. nov. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is így voltam, akkor adtam fel, amikor a 2 mellből 20 ml jött le egy fejéssel, tehát napi 80 ml tejet tudtam előállítani 4 fejéssel.
2015. nov. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Stressz. Nagyon is az, de nagy a nyomás: "Beteg gyereknek duplán kincs az anyatej - a kicsi is"- csak ezt hallom, s nyilván a legjobbat akarom neki.


6-os,

elárulod, mennyi idős volt a babád, amikor felhagytál a fejéssel?

2015. nov. 21. 14:47
 8/19 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, eleinte a 7-7-5-5-3-3-1-1 perccel csináltam, közben masszíroztam. Urtica Urens + laktoherb. Én így hoztam vissza. Amikor elindult a tej, akkor kezdtük használni a szoptanítot, de tápszert is lehet bele rakni és így nem kell fejni. Ezzel a baba összes étkezését át tudtam tenni a mellemre, tehát nem kellett tovább fejnem és Ő is megtanult újra szopni. Írtad, hogy nálatok a szoptatás nem járható út, nálunk viszont így működött csak.
2015. nov. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vegyél vagy kérj kölcsön elektromos mellszívót, vagy kölcsönözz, az egyszerre feji mindkét melled, lányegesen gyorsabb, mint a kézi és hatékonyabb is.
2015. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

2-es, ügyes vagy. Ha a jövőben opció lehetne, hogy szoptassam, lehet nagyobb kedvvel csinálnám.


9-es, elektromosom van. Igaz, 1 fejes (Medela).

A kórházi kétfejes havi 20 ezerbe kerülne kölcsönözve.

2015. nov. 21. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!