Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Adhatok neki tápszert most az...

Adhatok neki tápszert most az egyszer?

Figyelt kérdés

Ma van a szülinapom és szeretnék kicsit lazìtani (nem berúgni) csak meginni 1-2 pohár pezsgőt vagy /és koktélt.

Kérdésem az lenne,hogy mivel szoptatok most nem tenném hanem tápszert adnék (adnának,mert vigyáznak a picire) aki 2,5 hetes.

Nestle lactogen harmoni és milumil komfort 1 tápi van.

Mit tegyek??


2015. nov. 24. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Boldog születésnapot!


Eddig még nem kapott tápszert? Akkor előtte próbáld ki, hogy elfogadja-e egyáltalán.


Én nem adnák. Mondjuk nekem 2,5 hetes baba mellett az lenne a legnagyobb ajándék, ha alhatnék 5-7 órát egyben :-)

2015. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Inkább fejd le előtte a tejet és azt adják oda neki.

Ha nem muszáj ne tápszerezd csak azért, hogy piálhass.

Nekem is szülés után volt a szülinapom de eszembe nem jutott, hogy emiatt a szopizást felfügesszem.

De te tudod.

2015. nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Tápszert csak akkor adj, ha már ismeri és elfogadja.


HA eddig nem kapott, akkor ne kísérletezzetek, mert eleve megzavarja, hogy nem te eteted, ha még az étel íze is más, akkor nagy valószínüséggel nem eszi meg és órákig ordít.


Ha tudsz, fejjél le tejet neki, azt könnyebben elfogadja, ha legalább a megszokott ízt érzi.


Viszont az ivással vigyázz, max egy pohár pezsgöt VAGY egy pohár koktélt igyál, mert különben holnapra nem megy ki az alkohol és több etetést nem valószínü, hogy meg lehet oldani.

2015. nov. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ne adj, én semmiképpen nem adnék ennyire picinek. Egy pohár pezsgőtől még nem lesz baja.
2015. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
A tápszer nem méreg. Kezeld lazán a babázást. Szerintem.
2015. nov. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Biztos én leszek a gonosz és rosszindulatú, de basszus 2,5 hetes gyereket azért másra bízni mert te ünnepled a szülinapod és pezsgőzni mész... hát ne haragudj nálam ez kiveri a biztosítékot. Nem a tápszer itt a legnagyobb sajnos.
2015. nov. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Biztos én leszek a gonosz és rosszindulatú, de basszus 2,5 hetes gyereket azért másra bízni mert te ünnepled a szülinapod és pezsgőzni mész... hát ne haragudj nálam ez kiveri a biztosítékot. Nem a tápszer itt a legnagyobb gond sajnos.
2015. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
6-osnak igaza van. Nagyon pici meg a baba...
2015. nov. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is igaza van a 6-osnak, ahogy a kérdést olvastam amíg el nem jutottam addig hogy mennyi idős, azt gondoltam minimum 5-6-7 akárhány hónapos babáról van szó, már hónapok óta csak szoptatsz és szoptatsz, és na, már beleférne egy kis lazítás... de 2 és fél hetes?? Nem azzal van a gond, hogy tápszert kap egy baba, tényleg nem méreg, de én még csak ezért nem adnék egy újszülöttnek. Adnék ha nem lenne tejem, vagy ha muszáj lenne gyógyszert szednem, vagy egyéb nyomós okom lenne, de azért nem adnék, hogy én pezsgőzhessek.

De ez az én véleményem, ne foglalkozz vele.

Viszont ha tanácsolhatok valamit, inkább fejd le neki a tejet, és azt kapja amíg pezsgőzöl. Mivel még sosem ivott tápszert, lehet fájni fog tőle a pocija, egy 2 és fél hetes babának még nagyon érzékeny a gyomra és fejletlen az emésztőrendszere. Nem beszélve arról, hogy ha nem fogadja el, akkor nem fogsz tudni mit csinálni ha már megittad a pezsgőt...

2015. nov. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem se adj, én valahogy kibírnék egy szülinapot alkohol nélkül a 2 és fél hetes gyerekem kedvéért. Egyél mondjuk egy nagy szelet tortát.

Egyébként boldog szülinapot!

2015. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!