Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El szeretnék szívni egy szál...

El szeretnék szívni egy szál cigit, ha a cigizés után a pici tápszert kap én pedig lefejem azt a tejet ami termelődött, akkor a következő etetés lehetne anyatej vagy akkor az egész napot ki kéne hagynom?

Figyelt kérdés

Valószínűleg úgyis lebeszélem magam róla, de szeretném tudni a választ.

A minősítések és veszekedések elkerülése végett emlékeztetnék mindenkit a szabályzatra:

"Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!"

Nem a véleményekre, sértésekre (stb) vagyok kíváncsi a szoptatás alatti dohányzásról


2015. nov. 27. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem lehet, de egy száltól nem hiszem, hogy minőségileg romlana a tej. Nem dohányzok egyébként, de szerintem kicsit túlzásba viszik ezt a dohányzás-nem dohányzás témát.
2015. nov. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én most nem cigizek mióta terhes vagyok, de én is azt mondom, hogy szívjad. S öntsd ki az első lefejt tejet a lelked nyugodalmáért. Amúgy nem értek hozzá, de biztos érkezik majd egy szakvélemény is, hogy mennyire káros ez a babának stb.
2015. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Több mint egy éve nem dohányzok előtte is csak ritkán alkalmanként, azaz félévente ha elfogyott egy doboz, tehát nem volt nehéz nem dohányoznom terhesség alatt meg most amióta szoptatok, csak az utóbbi időben a feszültség miatt már rágyújtanék. Folyamatosan lebeszélem magam, mert nyilván nem akarom hogy baja legyen a törpének, de ha ez így járható akkor rágyújtanék.
2015. nov. 27. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem több idő, mire kiürül. Talán ha pont szoptatás után gyújtasz rá és úgy hagysz ki 1-2 szopit, akkor biztosan kiürül annyi idő alatt az az 1 szál. Csak legyél benne biztos, hogy elfogadja a cumisüveget, na meg benne a tápszert.
2015. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok abban hogy elfogadja
2015. nov. 27. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy baratnom fejte a tejet, neki azt mondtak, h harom ora kell a kiuruleshez. O ragyujtott fejes utan azonnal, nem tudok rola, h baja lenne a gyereknek.
2015. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most már én is rá szoktam gyújtani néha ,söt sört is ittam ,igaz már csak este meg délután "szoptatok" (csak elalváshoz az a 10 ml kb.).Amúgy csak egy szál cigi miatt ne tápszerezd ,ha amúgy nem tennéd.A nikotin felezési ideje 90 perc ,órák múlva ha megszoptatod attól semmi baja sem lesz.
2015. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

[link]

"A dohányzás okozta ártalom annál nagyobb, minél többet dohányzik az anya. Napi 20 cigaretta alatt a tejben megjelenő nikotin és annak kockázata kicsi. Ha azonban ennél többet szív, a veszély megnő."


[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Ezeket találtam a témával kapcsolatban.

Egyébként nem hiszem, hogy egy szál cigi megártana, DE a cigi, a közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem oldja a stresszt - ezt úgy írom, hogy tíz évig cigiztem, de mióta nem gyújtottam rá, stresszmentesebb vagyok. Inkább igyál citromfű teát. :)

2015. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak egy szálat szívsz akkor emiatt felesleges lenne tápszerezned,szoptathatsz nyugodtan. Drukkolok hogy sikerüljön lebeszélned magad, de ha mégis elszívsz egyet, nem dől össze világ.
2015. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk Budapesten élve a gyerek elve napi 5-6 szál ciginyi káros anyagot szív naponta a levegőből (tessék megnézni egy szmogtérképet).


Anyám anno esténként, fektetés után szívott el egy szál cigit (reggelig nem jelentkeztem kajáért), elmúltam 30, semmi bajom.

Én dohányzom, bár a lányom tápszeres, így rá nincs hatással, mert nem egy légtérben szívom vele.

Én gyerekként viszont passzívan dohányoztam, mert mellettem gyújtottak rá.

2015. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!