Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak reggel és este szeretnék...

Csak reggel és este szeretnék szoptatni. Hogy oldhatnám meg, hogy csak annyi tej termelődjön, hogy reggelre és estére legyen, azaz ne kelljen napközben fejnem emiatt?

Figyelt kérdés

Sajnos nem elég a tejem és valószínűleg nem is tápláló annyira. (Kérlek, ne írjátok, hogy ilyen nincs, stb.) Ma délután először adtam tápszert a kislányomnak próbaképpen, illetve fürdés után is azt kapott. Teljesen nyugodt délután óta, ami már 2 hete nem fordult elő. 6 hetes egyébként. Növekedési hullám ide-vagy oda, a Pici napok óta nyűgös és valószínűleg éhes maradt, akármeddig volt cicin.

Viszont megszakad a szívem, ha arra gondolok, hogy ezentúl esetleg nem szoptathatom és ő is igényli.

Azt tervezem hogy napközben kapná a tápszert, reggel és este meg szoptatni is szeretném.


2015. nov. 27. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

rossz tej nincs, max kevés...

az meg, hogy 6 hetes baba mellett napi 2x szoptass fejés nélkül, kivitelezhetetlen. ha azt akarod, hogy ennyi maradjon vagy szaporodjon akkor minden etetésnél szoptatni kell és utána megkínálni tápszerrel ha nem lakik jól. a szervezetedet nem tudod becsapni, ha nem rakod cicire, akkor nem termelődik

2015. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Valószínűleg pár nap alatt beáll, addig max. akkor fejj napközben egy kicsit, ha nagyon feszül.
2015. nov. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Minel kevesebbet teszed mellre, annal kevesebb tej lesz. Tobbet kellett volna inkább. Nem adtam volna tápszert egyelőre.
2015. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%

csinálhatod igy is de el fog apadni a tejed...a legtobb no ugye igy szoptat mar 8-12 hos kor kozott, ha a gyermek mar hozzataplalt, a napkozbeni eteteseket kivaltjak. utana jo esetben még 1-1.5 eves koraig tudjak szoptatni a babat de altalanossagban 1 eves kor utan mar nincs tej, elapad 2-3 honapon belul.

ha potolnod kell hat potolj szoptatasok utan, es csinalj szaporito fejest...nekem sajnos a 3. heten majdnem elment a tejem egy betegseg miatt de sok kitartassal fejessel sikerult a tapszer mellett is felturboznom, a 8. hetre ismet kizarolagos anyatejes lett es egy eves korig szopizott. potold szopi utan akkor nem lesz nyugos es legyen kitartasod a napi ket fejeshez, hidd el ennyit meger a dolog, sokkal kenyelmesebb, olcsobb es egeszsegebb mint a tapszer.

2015. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
8%
én is azt mondom, hogy tobbet kellett volna szoptatni..és akkor most lenne elég tej.
2015. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Szia, szerintem is az lenne a kicsidnek és neked is a legjobb megoldás, ha minden etetésnél először cicit adnál, utána pedig némi tápszert. 6 hetesen még nagyon pici és én nagyon pártolom az anyatejet, még ha kevés is. Az első babámnál én is sokszor elbizonytalanodtam, hogy nem lakott jól eléggé, állandóan méregettem és én is elkezdtem a tápszert adni, de csak kiegészítésnek. Aztán amikor a java része ment a kukába, mert jóllakott az anyatejtől, akkor már csak szoptattam. 5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást és nagyon szépen szopizott továbbra is, nem volt éhes soha. Most lesz másfél éves és napi 3 szopizásnál tartunk a fő étkezések után, meg néha éjjel, ha nyűgös.
2015. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Fejd le, amikor kevés van, gyűtsd össze, azzal szaporítasz is. A gyereket etetni kell és te látod a leginkább, hogy mennyire és hogyan nyugszik meg.


AZ első gyerekemnél 3 hónapnál jött ez elő, amit írtál, a másodiknál a 2. héten.

A picinél nekem is azt mondta a védőnőm, hogy rossz anyatej nincs stb. az az igazság, hogy akkorra már nem érdekelt, ki mit mond, a babám megnyugodott teljesen, hogy tápszert kapott és így lett jó végül az éjszaka is, a nappal is meg a hasfájás is elmúlt egy héten belül.

De ezt csak én tudom és a ti gondjaitokat pedig te.

Ha nem akarod, hogy elapadjon, akkor gyűjtögesd is mellette, de az a legeslegfontosabb, hogy a baba egyen, fejlődjön és ne szenvedjen.

2015. nov. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%
Tenyleg nincs ,,rossz,, tej? Eszem megall,igenis van ahogy keves is. 3 honapos koraig szoptattam a lanyom,2 honap utan annyira vizes lett a tejem mintha nem is evett volna,hiaba volt sok tej ha nem volt taplalo. 1 honap kinlodas utan tapszeres lett es jol laknia is sikerult.
2015. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
96%

Hát hogyne, minél többször mellre rakja, csak több teje lehet. Ez kb. olyan, mint biztosra venni, hogy szoptatás alatt nem lehet teherbe esni. Nem egy ismerősöm van, aki bármennyire is szeretett volna szoptatni, mégis tápszerre volt szükség.

Egyébként honnan tudja itt bárki is, hogy a Kérdező nem rakta elég sokszor mellre a babát?

2015. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megoldást csak néhányan mondtatok, általában a véleményeteket írtátok le. Én megoldást kértem, hogyan tudnám csökkenteni, de nem teljesen elapasztani a tejem.

Higgyétek el, bár nem tartozom elszámolással: nem napi 2x, hanem minden egyes etetésnél fejtem 0-24-ben. Nem csak 20 percre, hanem volt, hogy akár másfél órán át is szopizott a Pici. Sokszor könnyeztem a fajdalomtól, z egyik bimbómnál. A kislányom alapvetően nyugodt baba, csak éhes. Szóval tápszerezni szeretném, mert mindkettőnknek és apának is az lesz a legjobb; még ha ez mások véleményével ütközik is.

Én csak azt szerettem volna tudni, hogyan tudnám kivitelezni, ami érzésem szerint a megoldás lehet.

2015. nov. 27. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!