Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az Infacoltól hányhat a...

Az Infacoltól hányhat a babám? A többi lent.

Figyelt kérdés
Kedden lesz 6 hetes a lányom és múlt héten a védőnőnk tanácsára vettem Infacolt, mert arra (is) gondoltunk, hogy mostanra hasfájós lett, de azt vettem észre, hogy sokat bukott, hányt, szerintem attól. Aztán sajnos kiderült, hogy kevés a tejem, ezért pótlom tápszerrel (Beba pro 1), esetleg attól is hányhat? Ha mondjuk most elhagyom az Infacolt és elmúlik a hányása, akkor mit használjak helyette? Vagy ha továbbra is megmarad a hányása milyen tápszert ajánlotok, mit irassak ki a dokival? Az első 4 hétben csak anyatejes volt, nem is hányt, nem bukott, igényszetint szoptattam. A doki szerint 600-at kéne megennie egy nap, de mióta tápszerezem és most mérem a dokinak, többet eszik meg egy nap. Az baj (egyik nap 745-re jött ki a napi evése)? Annyit adok neki amennyit kér, sose keltem meg enni. Viszont, ha előbb elveszem tőle a kaját, minthogy magától abbahagyja, akkor ordít. Az elképzelhető, hogy a tápszertől szomjasabb lesz? Van hogy két etetés közt felkel, adok neki teát (mecsek baba tea) és visszaalszik, eddig nem volt ilyen nála. Vizet is megpróbáltam elsőre megitta, legközelebb kiköpte.
2015. nov. 28. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Az en babám is sokat bukott az infacoltól. Szájába se adtam még az üveget, már jött vissza az infacol. 2 evés után inkább feladtam. Espumisan áll hozzá a legközelebb, így, hogy talan hasfájós mással nem próbálkoznék mert pl az angol víz nagyon jó de fordítva is elsülhet. Nálunk pont a mecsek baby tea sült el fordítva és még jobban fájt a hasa. Ha biztosan hasfájós akkor megéri próbálkozni.

Van sűrítő esetleg bukós tápszer, van a bebának is. Van hasfájós tápszere is.

Annyi az adagja, amennyit kér. :) nem kell ezt ennyire komolyan venni. Ráadásul minden nap más. Van mikor nem eszik annyit és másnap bepótolja. És ha nem is hízott rendesen a kevés tej miatt, akkor lehet most pótolja be a lemaradást. Az enyém nagyon le volt maradva és annyit evett, hogy egy hét alatt 40 dekát hízott. Gondolom az mind lemaradás volt ahhoz pedig sokat kellett ennie. Ha számoltam volna a fogyasztást és az adagját, szerintem meg is őrültem volna.

Én is kínálom az enyémet vízzel meg teával csak ő meg nem fogadja el. :)

2015. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, bukhat az infacoltol...

Bocsi, de nem értem hogy miért tápszerezed a babádat, mikor csak anytejes volt. Dokit sem értem. Mi az hogy 600- at kellene megennie?

Nem meregettem a babamat, hogy mennyit szopik, megis jol fejlodik. Erthetelen nekem miert tapszerezed...

2015. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A lányom jól hízott, egészen múlt hétig (3480-al született, 5 hetesen 4400 g volt, utána kezdett el visszaesni, most, hogy megint eleget tud enni, újra hízik). :) Egyébként kis pufók, jó husiban van. :)

Kevés lett a tejem, egésznap csak ordított, egy idő után hiába kínáltam cicivel már elutasította. Egy nap alatt 400-at tudott csak megenni. Mióta kap tápszert is nem sír egésznap (sőt egyáltalán), megint nyugodt.

Köszönöm a válaszaitokat, akkor hagyom az infacolt és váltok espumisanra. :)

2015. nov. 28. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak idegesíteni, de nekem ez fura. Akinek ennyi teje van az elején, így gyarapszik a babája, szinte hihetetlen, higy egyik naprol a masikra nincs teje. Szóval, lwhet novekedesi ugras es egesz nap csak ciciztetni kellett volna. Ha bevagja a tapit, akkor persze, hogy nyugodt, hisz nem kell megkuzdeni erte es jol jon, magasabb a taperteke mint az anyatejnek. Gondolom ezt atbeszelted vedonovel, gyerekorvossal es azutan dontottel a tapszer mellett.
2015. nov. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 hetesen volt növekedésiugrása, akkor fokozatosan kérte egyre gyakrabban, aztán volt egy-két nap nyűgösség, akkor egésznap cicin volt, de akkor nyugodt is lett cicin, de most nem, pedig egésznap kínáltam vele, kettőt-hármat beleszívott és ordított. Első gondolatom nekem is a növekedésiugrás volt, de most hiába kínáltam, hisz szívesen szoptattam akár egésznap, de 3-4nap próbálkozás, nem alvás után kerestem fel vele a gyerekorvost, meg a védőnőt is, mértünk a doki utasítása alapján (ez plusz két nap nyugtalanság, sírás, ordítás volt) és ezután döntöttünk a tápszer mellett. Nem azonnal nyúltunk a tápszerhez, hisz jobban érezném magam ha elég lenne neki a tejem, mert ez volt a legnagyobb félelmem. A hasfájásra is gondoltunk, de szerencsére az nincs.
2015. nov. 29. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnalom. Te tenyleg mindent megtettel... ne haragudj, hogy rosszat felteteleztem...

Hihetetlen, hogy ennyi gyarapodas utan ez tortent. Tenyleg szivbol sajnalom! De te tenyleg mindent megtettel.

2015. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond. :) Sajnos így alakult. Még most gondolkodok esetleg egy elektromos mellszívó beszerzésén, sok helyen olvastam, hogy azzal lehet szaporítani a tejet (homeos ricinus communis 5ch bogyót is kipróbáltam nem sok sikerrel), mert nagyon szeretném továbbra is szoptatni, remélem az beválik. :) Első babám és a legjobbat érdemli. :)
2015. nov. 29. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!