Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fáj ahogy az egy...

Nagyon fáj ahogy az egy évesem szopizik. Tanácstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig is érzékeny volt a mellbimbóm, szülés után hetekig vérzett.. :( A fogak kibújásakor volt egy elég rossz időszak, és most megint. A probléma szerintem az, hogy egyszerűen nem kapja be rendesen a bimbót, és dörzsölik végig. Amíg meg nem indul a tej, tépi, harapja is emellé. Elmondom neki, hogy nyissa nagyra, anyának fáj, de semmi. Ha felszisszenek mikor ráharap, akkor sír. Ha kiveszem a cicit annyiszor míg fáj, sír és egyre jobban. És az is probléma hogy a kezével folyamatosan erősen támasztja magát, így még közel sem tudom húzni magamhoz annyira hogy rendesen bekapja a bimbóudvart. Ha erőltetem ugyancsak sír. Minden pózban fáj, tehát ezen nem tudok változtatni. Mit tegyek? Néha már elegem van az egész szenvedésből, de emiatt nem szeretném abbahagyni. Este és hajnalban szopizik még, és eléggé ragaszkodik is hozzá.
2016. jan. 17. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a mellbimbóvédőt.
2016. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam.. :( Bevált volna, de piszkálta, oda-oda hajolt, de nem volt hajlandó enni vele. Sírt..
2016. jan. 17. 15:12
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy nem egy nehéz természetű gyerek, de ez érzékeny pontja.
2016. jan. 17. 15:13
 4/14 anonim ***** válasza:
19%

Keress fel egy szopis tanácsadót.

Esetleg menj el szopis baba-mama csoportba (én évekig jártam), úgy ingyenes is, és felteheted a kérdésed, továbbá a tanácsadó meg is nézi, hogy hogyan szopizik a babád, és ellát gyakorlati tanácsokkal.


Az lll.hu oldalon megnézheted, hogy hol van csoport a közeledben, ha az anyagiak nem okoznak gondot, akkor hívd ki házhoz, úgy is jó.

2016. jan. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szülés után foglalkoztam ezzel a részével, írtam is kettőnek, de megmondom őszintén olyan lekezelőek voltak, pedig elég sokat olvastam a témában, nem kérdeztem hülyeséget. De lehet hogy megpróbálom megint.
2016. jan. 17. 15:22
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Ne érts félre, nem vagyok szoptatás ellenes, vagy bármi, mert magam is szoptattam a kisfiamat, de a kisfiad már 1 éves, tehát nem feltétlenül kell neki már szopiznia, sőt, a szoptatás ilyen korban már nem feltétlenül az étkezésről szól és akár hány oldalt olvasok, mindenhol azt írják, amikor is írnak arról, hogy meddig legyen szoptatva egy baba, mindenhol azt írják, hogy amíg babának, anyukának is megfelel és nem okoz gondot. Na, már most, a te 1 évesed már nem éppen babakorú, tehát meglenne anyatej nélkül is, viszont neked ez már egyértelműen nem hogy gondot, hanem fájdalmat okoz. Én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy bizony lehet, hogy le kéne őt választanod. Tudom, hogy nem akarod, de nyilván ez sem jó, ahogy így van és ha már mindent kipróbáltál, akkor lehet, hogy ez lenne a megoldás.

Mert hogy még az ember kínlódik egy 2-3 hónapos babával, oké, de egy 1 éves kisgyerekkel, már nem feltétlenül muszáj.

2016. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

Merre laksz?

Akiket én ismerek, azok garantáltan nem kezelnének le.

2016. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

És még egy: nem lehet hogy ismét várandós vagy?

Csak mert ilyenkor extra érzékenyek lesznek a bimbók megint...

2016. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, nem az evésről szól már nála, pont ezért nem tudom, hogy nem lenne-e szívtelenség tőlem ha pont most venném el tőle. De én is elgondolkodtam ezeken.


Kispesten lakom, kb két hete volt meg utoljára, szerintem nem sok esélye van egy babának. De a férjem is ezt mondogatja, és még örülne is neki:)

2016. jan. 17. 15:54
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

"Igen, nem az evésről szól már nála, pont ezért nem tudom, hogy nem lenne-e szívtelenség tőlem ha pont most venném el tőle. De én is elgondolkodtam ezeken. "

Tudom, hogy a cumizás és a szoptatás nem említhető feltétlen egy lapon, de azért valljuk be őszintén, hogy a cumiról is egyszer le kell szoktatni a gyereket, márpedig valljuk be őszintén, hogy akkor is egy kicsit "szívtelen" dolgot művelünk.:)

Tehát tudom, hogy a kettőt nem lehet összehasonlítani, de a gyereket máshogy is meg lehet nyugtatni, nem csak szopizással. Tehát nem olyan dolgot veszel el tőle, amire neki feltétlen szüksége van. És mindezt csak azért mondom, mert tényleg nem akarlak lebeszélni róla, csak biztos nem lehet neked könnyű, ilyen fájdalmaknak van kitéve ez miatt, amit már nem is feltétlenül lenne muszáj végigkínlódnod.

2016. jan. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!