Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most kezdem a szoptatast. De...

Most kezdem a szoptatast. De magyon faj. Hogy csinaljam? Nagyon erossen szivja vagy raharap a baba. A helyes szoptatasi technikat ismerem, nem azzal van a baj. Elotejem van meg csak. Megfeleloen taplalkozom.

Figyelt kérdés
2016. jan. 26. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elejen nekem is fajt, amig megszokta a mellem. Tedd gyakran mellre, de ne hagyd orakig rajta, amig nem lesz boven tejed. Ha kisebesedik, kenj ra egy kis anyatejet es hagyd a levegon megszaradni.
2016. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a helyes szoptatási technikát ismered, akkor ennyi, majd megszokod. De nyilván mindent tökéletesen tudsz.
2016. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kell 4-5 nap, vagy akár 1-2 hét is, míg e cicid megszokja a szopizást, ezért az elején fájhat, kisebesedhet a mellbimbó.

Kenegesd minden szopi után Bepanthennel vagy más krémmel és megszokja majd.

2016. jan. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Adrienn0122 ***** válasza:
Lehet, hogy mégsem ismered a helyes technikát. Nálam ugyanígy indult, ibclc tanácsadó segített, mert a kórházban nem értettek hozzá ezek szerint. A fájdalom egyre erősebb lett, azért szivta olyan erősen, mert a szajaval kapaszkodott, mert nem tartottam megfelelően.
2016. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak bimbóvédő krémek, amik nem ártanak a babának, ha a szájába kerülne.


Amit érdemes még kipróbálni: más szögben tartani a babád fejét, vagy próbáld mélyebben a szájába adni a melled, hogy ne csak a végét rágcsálja. Nekem ez utóbbi segített, és az, hogy végig tartottam a másik kezemmel a mellemet is, nehogy kijjebb csússzon, és hogy jó szögből szívja, mert az rengeteget számít.


Ahogy belejön a baba, egyre ügyesebb lesz, elmúlik a fájdalom is, pár napot kell csak kibírni, ha minden jól megy.

2016. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem ez a technika jött be:

úgy tartottam a babám, hogy az egyik kezemmel a pospsiját oldalról (tuliképp a csípőjét) tartottam a, a másik kezemmel pedig a fülénél tartottam a fejét. Így mindig felém fordult a kis teste. A száját a mellbimbóval ingereltem addig, míg ki nem nyitottam a száját, amint ez megtörtént gyorsan bedugtam a cicit. (Valójában őt mozgattam megfelelő pozícióba, mikor már elkezdett enni, letudtam tenni a popsiját kényelmes helyzetbe, a fejét pedig az alkaromra.) Aztán egyre ügyesebb lett és nem kellett ilyen módszerhez folyamodnom. Minél többször próbálkozol etetni, annál hamarabb megjön a rendes tej is.

Próbáld meg hátha segít (még most is szopizik, 14 hónapos), csak ne távolítsd el messzire a baba száját a melledtől, mert kis ideig nyitja ki.

Azt olvastam, hogy annyira nyitják ki, mintha ásítana, hát nekem eleinte nem tátotta annyira.


Ettől függetlenül kisebesedett a mellem, mert olyan érdes a kis nyelvük, ehhez nincs hozzászokva a mell. De ahogy már írták előttem a legjobb gyógymód rá, az anyatejjel kenegetni és szabadon megszáradni hagyni. Pár nap alatt helyrejött.

2016. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!