Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem esztek eleget és...

Ha nem esztek eleget és szénhidrátot, tényleg van tejetek?

Figyelt kérdés
Próbálgatom a szénhidrát mennyiség levágását, ha az elmélet igaz, akkor is kellene tejem legyen. A gyakorlat azonban eddig azt mutatja, hogy szénhidrát nélkül jóval kevesebb tejem van. Ugye azt mondják a szoptatási tanácsadók, hogy a tej mennyisége a sok stimulációtól függ.
2016. febr. 6. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Mivel a tejben jóformán nincs szénhidrát, ezért az nem is kell a tejképzödéshez.


De ha ch csökkentése mellett mást sem eszel eleget (kellö mennyiségü fehérje nagyon fontos, meg nem iszol annyit, amennyi kellene, akkor kevesbb lehet a tejed.


De ezen kivül azt is bele kell számítani, hogyha attóltartasz, hoyg nem lesz elég, akkor ez a félelm gátolhatja a tejképzödést.

2016. febr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az eves nem annyira, inkabb az ivas szamit. De a szenhidrat tenylegnagyon fontos a termeshez.
2016. febr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen ismerem ezeket az elveket és a minőségi proteinnel próbálkoztam napokig...Ami meg az ivást illeti azzal sohasem volt gond és mindemelett három óránként szoptatok, míg a másik mellemből fejem. Aggódós sem vagyok. Mégis csak akkor van tej, ha szénhidrátot eszek. Lassan nem hiszem el ezeket a tudományos tételeket...
2016. febr. 6. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hàt, nàlam is úgy volt, hogy krumplistészta utàn ömlött belőlem a tej :) abszolút szénhidràtra indult meg mindig.
2016. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell a szénhidrát a szoptatáshoz. Nem tudom mi az oka, engem nem érdekelt a háttere, de én cukorbeteg vagyok és azt mondta az orvos szülés után, hogy minden szoptatáskor +10 gr szénhidrátot meg kell enni pluszban. Ez az elején a viszonylag sok szoptatás miatt azt jelentette, hogy egy nap minimum másfélszer annyi szénhidrátot ettem, mint egyébként.
2016. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha kevesebb ch-t eszek, nekem is kevesebb a tejem... sajnos.
2016. febr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is így vettem észre. most már a 6. hónap fele azt hiszem beállt annyira, hogy nem számít ha napokig kevesebb szénhidrátot eszem. de az elején nagyon kellett figyelnem rá. illetve a folyadékfogyasztásom brutális méreteket ölt és az nagyon nagyon használ!
2016. febr. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nos, én azóta is kísérletezem és mondhatom, hogy nincs tejem, ha nem eszem sok (!) szénhidrátot.

Pl. többször próbálkoztam kevesebbet enni és nagyrészt proteint. A baba éhes maradt, de mellszívóval is ülhettem ott egy órát is akár, alig jött valami. Míg mákos tészta után ömlött...

Szintén nem jött be a 2000-2500 kalóriás étrend, egyszerűen nincs elég tejem tőle.

Szóval, amit nekem a szoptatási tanácsadó mondott, miszerint pusztán a stimulációtól függ egyszerűen nem igaz az esetemben.

2016. febr. 9. 11:06
 9/9 A kérdező kommentje:

Az sem esetemben az sem igaz, hogy a tej szoptatás/fejés közben termelődik. Szintén ott ülhtek egy órát is a mellszívóval, egy idő után nem jön semmi. A szoptatással ugyanez a helyzet.

Nekem két szoptatás között megtelik a mellem, s lehet még azalatt a félóra alatt is termelődik valamennyi, de ha egy vgy másfél órát ott ülök, akkor sem jön több.

2016. febr. 9. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!