Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki kell dobjam az összes...

Ki kell dobjam az összes lefejt anyatejet?

Figyelt kérdés

December eleje óta "gyűjtöm" a lefejt anyatejet tároló zacskóban illetve tároló edényben is. Most körülbelül 30 adagnyi van lefagyasztva. Viszont valami probléma lett a fagyaszto ládával es ma reggel néztük h nem volt bekapcsolva... Rögtön ellenőriztük a tejet, ami még meg volt fagyva, De nem teljes szilárdsággal, viszont meg boven nem engedett fel.

Kérdésem tehát, hogy volt valaki ilyen helyzetben? Tudom ezt vajon még hasznalni anélkül h bármi gondot okoznék a babának vele? Visszapotolni sajnos lehetetlen...


2016. febr. 6. 12:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozza tenni, hogy természetesen most maximumon megy a fagyaszto, tehát a tejcsi további hűtés alatt van.
2016. febr. 6. 12:32
 2/6 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy, hogy mennyi ideje nem működött.

Most gondolj bele, hogy pl. áramfejlesztés van és hosszú órák hosszára elveszik az áramot, vagy mondjuk vihar van és óráig nincs áram. Ilyenkor sem kell mindent kidobni húst, zöldségeket a fagyasztóból, csak mert pár óra hosszat nem volt áram. Azért a fagyasztó jó darabig tartja még a hideget.

Nyilván ha több napja nem volt működött, akkor ott már lehet gond, de akkor nem csak a lefejt anyatejjel.

2016. febr. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem szívesen adnám neki. Ha már nem volt teljesen szilárd, akkor a külső része már kiolvadt, 0 fok körül volt, pedig ha hónapokig történő tárolásról van szó, akkor -18 fok alatt kell maradnia végig.

Bár én házilag fagyasztott, kiolvasztott tejet forralás nélkül amúgy sem adnék a gyerekemnek, mert nem bíznék a mikrobiológiai tisztaságában.

2016. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell kidobnod, add csak neki nyugodtan.
2016. febr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kipróbáltad már, hogy elfogadja-e a kiengedett tejet?

Én az első gyerekemmel lelkesen fagyasztottam, de csak a frissen lefejtet fogadta el, ami hűtőben volt, a fagyasztósat nem, így azt akkor el is ajándékoztam egy az egyben.


A többieknél nem nagyon fejtem, illetve a harmadiknál igen, mert a második gyerekem megitta pohárból kakaóval. (Tejallergiás, úgyhogy még örültem is neki, mert tejterméket nem fogyaszt)

2016. febr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Odaadhatod, mert a fagyazstók szigeteltek és még áramszünet esetén is sokáig fagyva tartják a bennük lévő dolgokat. Ha kicsit kiengedett, de nem olvadt ki teljesen, az nem baj, még forralva felhasználhatod főzelékbe, tejbegrízhez, kakaóhoz.
2016. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!