Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindkét kezem kell a szoptatás...

Mindkét kezem kell a szoptatáshoz, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
szinte egész nap szoptatok, de közben foglalkoznom kellene a 2 évesemmel. mindenhol azt írják, hogy közben lehet gyurmázni, legózni,stb a másik gyerekkel. de nekem mindkét kezem foglalt szoptatáskor: az egyikre ugye ráfektetem a gyereket, a másikkal pedig tartom neki a cicit.
2016. febr. 8. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyurmázni nem, de mesét mondani fejből, énekelni, olvasni tudsz.
2016. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mekkora a kicsi?

a cicit nem kell mindig tartani, de meg kell, hogy tanuljon cicizni a baba. addig bizony elkel a segítség.


szoptatós párnát használsz? esetleg azzal könnyebb lehet olyan helyzetbe tenni a picurkát, hogy kevésbé legyen "kétkezes".


ilyenkor leginkább mesélni, énekelni tudnátok együtt a nagyobb gyerkőccel...

2016. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

persze énekelni és mondókázni is szoktam, de ennyit nem lehet:) fejből mesélést nem tűri, csak a mesekönyvét.próbáltam tanítani, hogyan lapozzon, de még nem megy neki.


Inkább az a gondom, hogy másnak megy egy kézzel, nekem miért nem? ha nem tartom neki, akkor vagy teljesen elengedi vagy rosszul fogja és fáj, kisebesedik. 2 hónapos a pici.próbáltam a szopipárnát. érdekes módon most valahogy nem jön be, pedig a nagyot csak azon szoptattam

2016. febr. 8. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

másnak megy egy kézzel, neked meg nem. na bumm! van ilyen... és van, akinek az egész szoptatás-dolog nem megy. sehogy.


leginkább az volna célravezető, ha megpróbálnál egy olyan fix helyzetet találni, ahog kevésbé kell neki segítség.

fekve próbáltad már? akkor tudnál könyvből is olvasni.

2016. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nekem sem megy egy kézzel. Lehetetlen, ugyanis hatalmas mellem van, muszáj tartani, mert belefulladna. :) Plusz ugye össze is kell csípnem kissé a bimbóudvarnál h be tudja kapni. A másik kezemmel meg tartom õt. Szopipárnát nem próbáltam, igaz nem is zavar h nincs szabad kezem. Te meg mondókázz, mesélj, beszélgessetek(màrha beszél már).
2016. febr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az en gyerekem nem nez tv- t ( nincs is tv- nk

15 eve ) , de max kapcsolj be neki valami meset.

2016. febr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. Aztan ahogy no, ugy erosodik es a szopizasok ideje csokken, azt a par hetet kellmar csak atveszelnetek
2016. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ilyen problémám, tehát nem a technikám rossz.valószínű nekem is a mellméret az oka.

köszönöm a válaszokat!

2016. febr. 9. 10:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Az öledben párnára fekteted a babát, picit magad felé fordítod. A feje felőli oldalon szendvics-szerűen összefogod a melled. Így a másik kezed szabad (én azzal szoktam tévét kapcsolgatni, telefont nyomkodni, stb.).

(a kórházban úgy tanítják, hogy a párna helyett a másik kezemmel kellene tartani, de majd ha terminátor leszek)

2016. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!