Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer vagy hozzátáplálás?

Tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4,5 hónapos, úgy érzem kevés neki a tejem, ,mert én is érzem hogy kevesebb van. 3650 g született most 8 kg. 2 óránként cicizik, menstruációkor lecsökkent eddig is de visszajött. Most nem jött már vissza az eredeti mennyiség, ti tápszert adnátok vagy a hozzátáplálást kezdenétek el? Napi 5-6 pisis pelus megvan így is.
2016. febr. 9. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hozzátáplálással nem lehet olyan gyorsan haladni az elején, hogy elég legyen neki a szoptatás mellett, így tápszert is adnék neki, de közben elkezdeném a kóstoltatást is
2016. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én megvárnám az egyértelmű jelét annak, hogy kevés a tej, és ha nemsikerül szaporítani sem, és tényleg kell pótlás, akkor tápszert adnék, és a baba fél éves korában kezdeném el hozzátáplálni.

Jól írja az előző, a kóstoltatás kezdetben nem mennyiség, tehát azzal "jól lakni" nem fog.

2016. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom,hogy nem nagy mennyiség az elején, és abban sem vagyok biztos hogy kevés neki, csak azt nem értem miért kéri 2 óránként, most erre állt be. Eddig is igény szerint szoptattam ezzel nem is volt gond. Jön a foga is lehet hogy ezért?
2016. febr. 9. 14:10
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Igen, lehet hogy ezért.

Esetleg keress fel (telefonon) egy szoptatási tanácsadót, aki segít kibogozni, hogy mi is a helyzet.

Az éhes baba keservesen sír, ha csak nyöszörög, akkor tényleg inkább a fogai lehetnek.

2016. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát eddig még annyira keservesen nem szokott sírni, amúgy jókedvű vidám baba.
2016. febr. 9. 14:20
 6/13 A kérdező kommentje:
Evés után a 2 órában általában nem sír, nyugodt.
2016. febr. 9. 14:21
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Hozzataplalas szigoruan 6 honapos kortol, mind a tapszeres, mind anyatejes babaknak. Ez a WHO legujabb ajanlasa.


A krumplitol meg almaletol nem fog fejlodni 4.5 honaposan.

2016. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igencsak jó súlyban van a babád, én nem adnék tápszert, hanem kóstoltatást kezdenék inkább, mire mennyiség lesz belőle, az úgyis sok idő.
2016. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

Én ilyen idős korában már adtam neki almapürét és háztartási kekszet(nincs benne tojás), a gyerekorvos mondta, hogy nyugodtan lehet. Öt hónaposan már beálltunk arra, hogy megadott időben eszünk, a szoptatást elhagytam, tápszeres lett, csak komfort cicizett, és 8 hónaposan végleg leálltam vele, mert elutasított. Bevallom, sokkal könnyebb lett. Megadott időben ettünk, aludtunk a továbbiakban. (persze felborulhatott, de volt mihez igazodni.)

7-esnek üzenem, hogy a WHO elmehet a fenébe az ajánlásaival!! Többet árt, mint használ!

2016. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
45%

A WHO alapjan kell praktizalni az orvosoknak!!!

De az ilyen begyoposodott agyuaknak hiaba is ir valamit az ember !

2016. febr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!