Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért jó minél tovább szoptatn...

Miért jó minél tovább szoptatni a kisbabát?

Figyelt kérdés
Áll. kevésbé lesz hajlama allergiára? Az unokahúgom laktózérzékeny, pedig 2 éves koráig szoptatták, a húgom pedig lisztérzékeny és ő is 1évig szopott, pedig akkoriban ez nem volt divat. Akkor most jó a hosszú szoptatás vagy csak kényelem?
2010. márc. 30. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Ennél egészségesebb dolgot Nem tud adni egy Anyuka a kisbabájának! aztán a szoptatás során kialakuló Anya-Baba kapcsolat egész Életre meghatározza a későbbi kapcsolatunk minőségét a gyermekünkkel..

Olyan szimbiózis alakul ki a szoptatás alatt amit Semmivel Nem lehet pótolni.

2010. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Igaza van az elsőnek.

Egyébként meg semmi nem bizonyítja, hogy ha a húgodat vagy az unokahúgodat rövidebb ideig szoptatták volna, akkor nem alakul ki ez a betegség.

2010. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
82%

Szia!

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy az immunrendszerük erősebb az anyatejes babáknak, őszerinte folyékony vitaminbomba az anyatej.

2010. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Abban egyetértek az elsővel, hogy ennél egészségesebb dolgot nem tud adni egy Anyuka a kisbabájának, de a többivel nem. Én ugyan szoptatok, de soha eszembe nem jutna azt állítani, hogy a tápszeres babák és anyukájuk között nem alakul ki olyan szoros, és különleges kapocs, mint a szoptatott babák és anyukájuk között!

Az anya gyermek kapcsolat nem attól különleges, egyedülálló és csodálatos, mert így, vagy úgy tápláljuk a babát!

Kérdezőnek: az anyatej rengeteg immunanyagot tartalmaz, ami miatt nagyon egészséges a hosszabb ideig tartó szoptatás.

2010. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos nem vagyok orvos, csak a saját véleményemet tudom mondani. Amelyik gyerek hajlamos az allergiára, azt csak kímélni lehet a szoptatással, de megvédeni a későbbi allergiától nem. Ellenben saját tapasztalatom szerint, addig nem volt beteg a kislányom, amíg szoptattam, hiába voltunk körülötte mindannyian azok, még én is. Ahogy abba hagytam a szoptatást, már ő is fogékonyabb a vírusokra. Most épp nagyon beteg a nagyobbik gyerekem, kezd átragadni rám, de a kisfiam, aki még szopik makk egészséges. Remélem így is marad. Amúgy meg miért mesterséges, méreg drága (különben meg teljesen jó) táplálékkal etessem, ha megadatik a természetes, olcsóbb lehetőség?
2010. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

De nem tudhatod, mi lett volna velük, ha nincs a szoptatás. Lehet gyakorlatilag akkor az égvilágon mindenre allergiásak lennének. Volt egy ilyen ismerősőm, még az ajtókilincsre is, meg csirkehúsra, laktózra, gluténra, porra, fémre, tojásra stb.

Lehet ha nem ennyi ideig szoptatták volna őket, ki tudja milyen mértékben és mennyire lennének allergiásak.

Arról nem beszélve, hogy ez a kettő szerintem genetikai dolog és nem kifejezett allergia. Mert azt hiszem még öröklödhetnek is, tehát valamilyen formában közük van a genetikához. Ésha örökölték a hajlamot, akkor az anyatej nem fogja módosítani a génjeiket.

2010. márc. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!