Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg ne adjak annyit enni...

Tényleg ne adjak annyit enni az 1 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
A doktornő leszidott, hogy sokat eszik a babám, kb 100grammot egy evésnél, 4órát tűr. Ha nem kap annyit, akkor üvölt és keresi a cicit. Azt mondta a doktornő keltsem fel 2óránként, ne hagyjam 4órát aludni. Ti egyet értetek ezzel? Nem értem miért kell zaklatnom egy békésen alvó babát.
2016. márc. 20. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En nagy hulyesegnek tartom felebreszteni2 orankent. En soha nem ebreszettem fel egyik gyerekemet sem. Akkor cicizett amikir akart, nem pont 3 orankent. A kislanyom szinte egesz ejjel cicin volt. Valamikor csak tartotta egyet-egyet beleszivott, de ot megnyugtatta a cicin alvas. Engem meg nem zavart. Most mar 9 honapos ejjel mar nem kell neki cici atalussza az ejszakat.
2016. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha egyéb baj nincs (nem sárga, nem aluszékony, nem bukós, nem hasfájós, meg amúgy is minden rendben), akkor elengedném a fülem mellett. Ha csak ez az egy indok van, hogy szerinte 3 óránként kell tankönyvi mennyiségeket enni minden csecsemőnek, akkor az orvosváltáson is elgondolkodnék.
2016. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Az érzéseidre hallgass, és a babádra. Annyit egyen, és akkor, amikor szüksége van rá. Én sose ébresztettem egyik gyereket sem, örültem, ha aludtak éjszaka. Ha megéhezik, úgyis felkel. Feltéve, ha egészséges újszülöttről van szó.
2016. márc. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy túl sokat eszik és nem fog fejlődni.
2016. márc. 20. 18:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem bukik a babám. Egy nyugodt egészséges 1hetes.
2016. márc. 20. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Legnagyobb babám már a kórházban, 3 naposan is 80 grammot evett, egy hetesen már biztos 100 grammnál többet. Az orvos meg a védőnő csak összemosolygott, hogy nem kell tőle tartani hogy nem eszik eleget. A doktornőd nem is értem, miért adott ilyen tanácsot. 4 óra teljesen rendben van, és a 100 gramm is.
2016. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ha nincs semmi gond egyébként vele, miértkellene keltegetni. Egy 1 hetes baba ugysem fog nagy könyv szerint enni. Igény szerint. És ez így van jól, ha nincs semmi baja. Lehet hogy egyszer 4 ora mulva,máskor meg 1.5 2 óra mulva kér enniÉs ha szoptatod, nem kell méregetni mindig,az csak bezavar egy idő utan.Ha éhesebb úgyis többet eszik,ha nem annyira,kevesebbet.
2016. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok, egészséges gyerek szoptatása után mondom, hogy a doktornő hülyeséget beszél.

Kérdezz vissza, ha megint piszkál, hogy: maga is csak szigorú időbeosztással eszik és iszik, vagy akkor, amikor éhes és szomjas?

2016. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Atya ég! Keltegetni?? Ha jól eszik, sokat, had aludjon csak 4 órát! Nem fejlődik majd jól, mert rendesen eszik?? Szóval ha kevesebbet enne, csak sűrűbben, akkor jól fejlődik majd? :D
2016. márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ne keltsd fel. alvó babát nem ébresztünk.

Anyatejes babát meg amúgy sem lehet túletetni.


enyém 1 hetesen benyelt 130at. felemeltem, és a felesleg szó szerint orrán-száján kifolyt belőle :o és közben tejgőzösen mosolyogva álomba merült :D

azt hiszem, ekkor mértem utoljára, hogy mennyit eszik.

2016. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!