Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napos babám nem akar szívni,...

3 napos babám nem akar szívni, csak cumizik?

Figyelt kérdés

3 napos hiába próbálom a szájába adni, csak nyalogatja.

Próbáltam bimbovedovel, mellszivoval kiemelni, de a gond az, hogy o nem szívja...


Elő tejem van, az elso gyermekem 10 honapos koráig szoptattam. Mit tehetek?


2016. ápr. 17. 19:49
1 2
 1/14 anonim válasza:
2%
Hát 3 naposan még én sem nagyon akartam szívni :) Várd meg amíg 20 éves lesz.
2016. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg variáld a testhelyzeteket. Nálunk pl. volt, hogy nem "cuppant rá", mikor ülve próbáltam bölcsőtartásban, de fekve szívni kezdett rendesen. Egy próbát megér.
2016. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Elso gratulálok, megérte.


Masodik válaszoló koszonom próbáltam ugyis, de egyszerűen hiába nem képez vákuumot.

2016. ápr. 17. 20:23
 4/14 anonim ***** válasza:
milyen bimbovedot hasznalsz? nekem 4et kellett kiprobalnom mire talaltam egy olyat ami illeszkedett es vakum keletkezett (medela kozepes) nagyon ajanlom. addig is fejjel hogy be ne gyulladjon mert nekem olyan mellgyulladasom lett hogy 10 napig bent tartottak szules utab
2016. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sürgősen keress fel egy szoptatási tanácsadót és kérj szakszerű segítséget.

www.ibclc.hu

2016. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ki probalok masikat, avent-tel próbáltuk de mindjart lemegyek a patikába probalok tobb felet venni....


Koszonom szepen

2016. ápr. 18. 07:00
 7/14 LadyLoss ***** válasza:

Szerintem meg nem kell bimbóvédő. Később meg nem tudod leszoktatni róla, vagy fájni fog tőle a melled (neked csak rosszabb lett tőle)

3 napos! Adja neki időt. Még a tartalékait éli és pihen. Próbálkozz minden éber pillanatában, tedd pelusban a csupasz mellkasodra és jól takarózzatok be és így pihenjetek minél többet.

Bele fog jönni.

2016. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7: a babam teljesen siman elhagyta a bimbovedot 4 honapos kora korul, tobb mint fel evet szopizott nelkule még utana. es egyaltalan nem fajt a mellem tole ezt honnan vetted epp az a lenyege hogy ne fajjon :) de ha nem hagyna el az sem biztos hogy baj lenne...


kerdezo: aventet en is probaltam ket fele meretet is de az nem valt be nem szopizott vele.a tommi tippee egy fokkal jobb volt de azzal is alig evett. aztan jott a medela

2016. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 LadyLoss ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalataimat írtam le, plusz olvastam, hogy mások is jártak így. A bimbóvédővel nekem jobban fájt a szoptatás, és utána a sima mellemet már nem fogadta el a lányom. Az általam felkeresett szoptatási tanácsadó is azt javasolta, hogy inkább ne használjam.

(átlagos alkatú mellem van, más nem indokolta a használatát, csak a kétségbe esett próbálgatások. Ettől, még biztos van eset amikor indokolt, és van olyan nő is akinek nem fáj a használata szoptatás közben.)

Én csak annyit javasoltam a kérdezőnek hogy egy 3 napos babánál nem feltétlen kell mindenféle segédeszközhöz nyúlni, hagyja próbálkozni a babát még.

2016. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én is leírom a saját tapasztalatom: a 4. napon, mikor nem szívott a baba, felment a lázam 39 fokra (lévén császáros vagyok eleve kórházban voltunk még, ez volt a szerencsém mert különben be kellett volna a férjemnek hordania a babát szoptatni míg én a kórházban fekszem). A csecsemősöknek könyörögtem a bimbóvédőért és a mellszívóért, de mivel ez egy "bababarát" kórház, nem adtak, csak mire a főorvos rájuk szólt úgy a 6. nap környékén hogy ugyan adjanak már egyet. Addigra a babám full besárgult, már csak 10 milit tudtam fejni, tápszerrel pótoltak, nekem vagy háromszor öblítették alulról a méhem, hogy biztosan kizárják, onnan van a gyulladás. 10 napot töltöttem bent, ahelyett hogy a férjemmel közösen élveztük volna az első napok örömét.

Szóval, kérdező, én azt mondom: próbálj meg mindent, ennek része a bimbóvédő is, ha kell azzal szoptatsz végig, de legalább megpróbáltad megoldani a problémát.

A szoptatási tanácsadó is jó ötlet.

2016. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!