Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert apasztják el a tejüket?

Miert apasztják el a tejüket?

Figyelt kérdés

Sokszor lâtom itt , h irjak az anyukak , h ellett apasztva a tejuk, de nem azert mert nem akartak szoptatni? Akkor megis miert? Indokot soha nem latok errol....

Masik kerdes , jovore lesz mellmutetem egy kis nagyobbitas, (aki elitel annak mar most szervusz) semmi mellem nincs ezert lesz , de a lenyeg.ha kesobb lesz gyermekem en szeretnem szoptatni ha lesz tejem. Remelem lesz... szval mit tehetek annak erdekeben h ne veszitse el a formajat valahol olvastam h egy anyuka ugy ovja a mellei formajat (szilikonos) , hogy mindig szoros melltartoban van es sportmelltartoban alszik es semmit sem valtozott a melle. Ebben gondolom van genetika , de azt nekem senki ne mondja h nem lehetunk az ellen h szep maradjon amennyire lehet es ne repedezzen kI tulsagosan..koszi elore is a valszokat

Szep Napot!


2016. ápr. 29. 10:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Hát akkor szervusz.
2016. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%

"Baráti" jó tanács: Ha nem akarsz két műtétet, akkor csak szülés és szoptatás után csináltasd meg!

Mert minél nagyobb a súlya, annál könnyebben megereszkedik. És egyébként nem feltétlenül a szoptatástól, hanem a terhesség alatti méretváltozástól és hormonális változásoktól.

2016. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
0%
Pár százaléknál indokolt, a többi meg: lustaság, fontosabb neki saját maga, önzőség és sorolhatnám.
2016. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%

Első kérdés: azért, mert valamilyen gyógyszert szednek vagy betegségük van, esetleg a gyermeknek van szüksége speciális tápszerre (laktózintolerancia), és ilyenkor nincs szüksége rá. Szélsőséges eset, ha a gyermek meghal, ekkor pszichés okokból szokták.


Második kérdés: lehet méregdrága feszesítőkre költeni, de a genetika erősen meghatározza. Valaki megússza, de a többségnek többé-kevésbé változik a forma és a tartás. Nem ritka, hogy a gyerekvállalás előtt berakott szilikont egy-két gyerek után cserélik. akár felvarrással kombinálják. Ez még a szoptatástól sem függ, a terhesség már olyan szinten átalakítja a mirigyállományt, hogy megereszkedik közben az egész. Újra meg kell műttetni, ennyi.

2016. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedrea válasz: esetleg olyan gyógyszert szed hosszútávon, ami átmenne a tejbe is.


A második felvetésedre: ezt beszéld meg a műtétet végző orvossal...

2016. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%
Talán mert hiába akartak, nem szoptathattak? Pl gyógyszer miatt.
2016. ápr. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 Bella169 ***** válasza:
97%

Az első kérdésedre tudok csak válaszolni.

Akinke elapasztják a tejét pedig akarna szoptatni annak egészségügyi okai vannak.

Anyai részről lehet hogy az anyának olyan gyógyszert kell szednie amit nem lehet szoptatás mellett, vagy műteni kell az anyát és napokig míg kórházban van nem tudna úgyse szoptatni és ha nem apasztják el ilyenkor csúnya mellgyulladása lehet.

A baba részéről is lehet olyan egészségügyi probléma ami miatt nem tud szopizni. Pl refluxos és minden anyatej kijön belőle. Ugye az anyatejhez csak akkor lehet sürítőt keverni ha kifeji az ember és cumisüvegből adja, de vannak babák akiknél ez sem működik. Vagy egyéb olyan emésztési gondjuk (tej érzékenység ..stb) van amit nem lehet orvosolni azzal, hogy az anya mondjuk elhagyja a tejtermékeket. Ilyenkor nagyon spec gyógyászati tápszert kell kapnia a babának, így szintén elapasztják az anya tejét, hogy ne okozzon neki a pangó tej mellgyulladást.

2016. ápr. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%

Az elapasztás oka lehet pl : valamilyen gyógyszert szed az anyuka, vagy a baba nem szophat, mert esetleg allergiás.


Nekem 2 gyerekem van, kb teljesen lapos vagyok - voltam. Amikor megindult a tejtermelés, megnőttek (örültem is, akkora még sose volt), simán tudtam szoptatni, majd utána minden visszaállt a régibe.

A mell megereszkedése és striásodása - akárcsak a hasé -, genetika. Vannak rá krémek, vagy kenheted olívaolajjal is, de ha hajlamos vagy rá, attól még ki fog repedezni.


Én is azt javaslom, hogy majd a szoptatás befejezése után csináltasd meg a melleidet. Mert ha szilikonos, ugyanúgy megereszkedhet, formátlanabb lehet a szoptatás után. Akkor meg 2 műtét kell... Szoros melltartóban lenni szoptatás alatt nem tudom, mennyire kényelmes vagy egészséges, én csak a saját példámból tudok kiindulni, de volt, hogy szoptatás előtt annyira fájt, amikor megtelt, hogy rossz volt, ha valami hozzáért, meg ha icipicit megnyomtam, már folyt is a tej belőle. Ha meg egy melltartó állandóan szorítja, akkor rengetegszer folyhat a tej szerintem a nyomástól.


Szóval szerintem ezt gondold meg, elhiszem, hogy zavar, hogy nincs melled, de ha nem lesz szerencséd, akkor 2 műtét elég húzós lenne szerintem.

2016. ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%
Az első kérdésre nem tudok felelni! A 2. pedig: ha mostanában tervezel gyereket, akkor én is várnék még a műtéttel! Tudom milyen rossz..... Van egy 9 hónaposom, jövőre szeretnék én is plasztikáztatni! Az eddig is pici csúnya mellem most ( szoptatás után) rondább mint valaha. Ha lehet várd még a picit, mert szerintem is igencsak benne van a pakliban hogy az új cicid is csúnya lesz szoptatás után!
2016. ápr. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Koszonom az osszes valaszt, foleg a kimeritőeket.:)

Ha jobban belegondolok, akkor tenyleg eleg lenne a mutet szules utan, azert meg nem vagyok onzo mert magamra is figyelnèk anyakènt, hanem nő is maradok... akinek faj az h nem minden anyuka hagyja el magat az jar rosszabbul... mert az az anya aki feleseg es nő marad, annak lehet boldog elete egeszben. Nem csak anyakent hanem tarskent, nokent is megfelelni tovabbra is nagyobb dolog mint hinnènk. Es tobbet is jelent az onbizalomnak es a ferjnek is , ha nincsenek elhanyagolva! Az h valaki anya lesz, nem jelenti azt, hogy magunkra nem szanthatunk Idot vagy penzt... :) masok a nezeteink es elkell fogadnI. Nem mergeldonI... vannak anyukak akik elhagyjak magukat, megcsaljak oket, nem szexelnek, rossz anyak is a tetejeben ..nem egy ilyet latok. Jogom van eldonteni mit szeretnek ès pont. Innentol lehet mergelodnI nem fogok reagalnI , 9eve sportolok biztos h lusta sem vagyok.... de mit is bizonygatom en tudom es ennyi...jaa...es ahogy a kerdesemben áll:"SZERVUSZ" tegy ugy, mint az elso!!!!!

2016. ápr. 29. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!