Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak nekem fura, hogy a 2...

Csak nekem fura, hogy a 2 éves és a 2 hetes babák együtt ciciznek?

Figyelt kérdés

Barátnőm igazi ősanya típus. 2 hetes a második picije és pár napja meglátogattam őket. Nagy csodálkozásomra azt láttam, hogy amikor szoptatta az újszülöttet, a nagyobb is odament és egyszerre szopizott mindkettő.

Más anyukák is csinálják ezt, vagy csak a barátnőm egy csodabogár?


2016. máj. 2. 12:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
30%
Más is csinálja így. Valószínűleg én is tandem szoptatnék, ha úgy adódna.
2016. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Hát nekem is fura lenne.Már eleve 2 évest szoptatni sincs értelme.
2016. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Egy 2 évest már rég nem kéne szoptatni..
2016. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
63%

szerintem azzal, hogy a gyermeknek kijönnek a rágó fogai, gyakorlatilag eljutott arra a pontra, hogy semmi szüksége a szopásra...ha nagyon misztikusan akarom megközelíteni, azt is mondhatom, hogy a jó Isten azért adta a fogazatot, hogy elhagyhassa az ember az anyamellet.

Ha ennek ellenére egy anyuka szoptat egy egyébként már fogazattal bíró, 2-3-iskoláskorú stb. gyermeket, akkor ott kizárólag vagy NEKI van szüksége az intimitás e formájára, vagy egyszerűen képtelen nemet mondani a gyermeknek. mindkettő beteges szerintem.

egyébként nem az irigység beszél belőlem mielőtt ezzel jönnének jó néhányan, köszönöm, volt tejem, 1 éves korig szoptattam aztán leválasztotta magát a gyermekem, ha nem teszi meg én tettem volna meg.

2016. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
63%
*2-3 éves, vagy iskoláskorú gyermeket
2016. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Az anyamell csecsemőnek való, egy év fölött már kisgyermekről beszélünk. Amennyire szép látvány egy ciciből étkező csecsemő, nekem annyira visszataszító és természetellenes egy fogakkal teli szájú kisgyermek az anyamellen.
2016. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg mindenki törődjön a saját dolgával, és ne másokat ócsároljon hogy mennyi ideig szoptat! Mindenki addig szoptat amíg neki és a babájának jól esik.

A WHO ajánlása szerint egyébként 2 éves korig legalább jó ha szoptat valaki. De ez magánügy!!!

2016. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%

Én is úgy gondolom, hogy 1, max. 1,5 éves kor fölött semmi keresnivalója egy gyereknek az anyja mellén.

Mondom ezt úgy, hogy abszolút szoptatáspárti vagyok, a gyerekeim 6 hónapos korukig kizárólag anyatejesek voltak, igény szerint szoptattam őket és kb. 1 éves korukban váltak le problémamentesen, kimondatlan "közös megegyezéssel" :)


Szerintem is gond lehet anyukával akkor, ha az említett kor fölött szoptat, nagy valószínűséggel ő nem tud leválni vagy a sarkára állni...

2016. máj. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
7-es, senki nem mondta, hogy nem magánügy! A kérdező egyszerűen VÉLEMÉNYEKET kért.
2016. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

"A WHO ajánlása szerint egyébként 2 éves korig legalább jó ha szoptat valaki."


A WHO-ban a W a "világ" rövidítése. Az ajánlás az egész világra szól, viszont a 2 éves kitétel a harmadik világbeli országok miatt fontos. Ott vagy szopik a gyerek, vagy szennyezett vizet iszik - ebben a helyzetben valóban a szoptatás a jobb választás.

Fejlett országokban, ahol fertőzésmentes folyadékok tárházához van hozzáférés, már nincs jelentősége ennek. Itt a folyadékbevitelt ezerféle módon meg lehet oldani és a gyerek sincs kitéve ebből származó fertőzésveszélynek (csapvíz, palackozott víz, gyümölcslé, állati tejek, stb, a sor hosszan folytatható).

2016. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!