Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felemás cici, befele forduló...

Felemás cici, befele forduló fájós bimbó? Hogy orvosoljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kisfiam pénteken lesz 1 hónapos. Mivel befele forduló bimbóm van, nagyon nehezen alakult ki a szopizás az elején, mert lusta is a babóm picit. Az egyik cicim teljesen rendben van, mindkét mellbimbóm kijön annyira, hogy be tudja kapni. A jobb cicimből megeszi a 120-140 et is, és még tudok is lefejni kb 50 ml-t. A másik cicit viszont annyira ingerülzen szívja. Nagyon nagyon fáj is közben, és fejni is nehezen tudom. Ebből jó esetben eszik 70et, és változó, hogy mennyit szedek le belőle. De max 20-30 ml-t. A kérdésem, hogy hogy szopiztassam úgy, hogy a bajosabb ciciben is meginduljon rendesen a tejci? Jó lehet, ha egy darabig nem csak 6 óránként kerül rá a sor, hanem amikor úgyis a másik cicit szívom, akkor azt is lefejem? Mert gyakrabban cicire tenni nem tudom, mert akkor hipp-hopp véresre szívja a mellbimbóm. Van valakinek hasonló dologban tapasztalata? Az első babámat bimbóvédővel szopiztattam, de már 1 hetesen tápszeres pótlást kapott. Most a második gyerkőcöm ügyesebb, a tejcim is beindult az egyik cicimen. Nem szeretném feladni, ha már ennyit küzdöttünk. Köszi a válaszokat, és bocsi a terjengős sztoriért! Szép napot nektek!

#szoptatás #probléma #fájós mell.
2016. máj. 2. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek felemásan tejelő a cicije és sok baba preferálhatja azt, amelyikkel kevesebb a munka :) Lehet, hogy ciki, de néha az elején segítség lehet, ha a apuka (de olyat is hallottam, hogy ha valaki eléri, akkor saját maga) egy nagyot szív azon, amelyikből nehezebben jön. A tejtermelést és szopikedvet a "rosszabbik" cicin pedig úgy tudod fenntartani, ha azt kapja meg először, amikor még éhesebb, és esetleg miután a másikkal végzett (és nem aludt el és nem hasfájós), még újra megkínálod vele. Két szoptatás között pedig mindig kend be a mellbimbóid Garmastan-nel.
2016. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem főként a bajom azzal van, hogy nagyon fájdalmas, amikor a bajosabb cicit szívja, az egész mellbimbóm és a mellemben is égő érzésem van, nem beszélve arról, hogy vérzik, amikor rászív. Ezt abból gondolom, hogy ha mellszívóval rászívok is véres. 😕
2016. máj. 2. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig az a megoldàs,hogy cicire teszed sokat. Úgy csinàld,hogy amikor jól lakott majdnem a "jó" ciciből akkor teszed àt a màsikra, akkor türelmesebb lesz. Aztàn vissza az elsőre,hogy azt kiürìtse. A maradékot pedig fejd ki. Ìgy be fog indulni a "bajosabb"cici is nyugi.

Próbàld meg a fejővel kicsit kifordìtani a mellbimbódat mielőtt ràteszed a babàt, vagy akàr kézzel. Nekem ez segìtett,hogy ne sebesìtse ki.

2016. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Uh... Ha vérzik az biztos a bimbó sérülése miatt van. Kend be egy kis anyatejjel és hagyd szabadon,ha nem vészes a seb vagy a sérülés akkor egy szopi szünetben helyrejöhet,ha súlyosabb akkor egy nap. Ha nagyon gàz akkor krém is kellhet és több nap. De viszonylag gyorsan gyógyul a mellbimbó. Fejni is óvatosabban fejj. És a babàt se korgó gyomorral tedd rà,hanem ahogy ìrtam,ha a màsikból màr evett annyit hogy "csak" cumizva egyen, mert akkor nyugodt és nem szìv olyan erősen.
2016. máj. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Eszter76 ***** válasza:
Az én babám a "rossz" cicit kapta előbb, amíg be nem indult jobban. Mindenkinek felemás amúgy. Ja, és a "rossz" ciciből sosem lakott jól, mindig kellett utána a "jó" is - míg ha a "jó"-val kezdtük, akkor sokszor nem kellett a "rossz" utána. (Később, amikor már beindult jobban, akkor felváltva kezdtem hol ezzel, hol azzal.) Fejni sosem tudtam, nem jött rendesen.
2016. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a barátnőm bimbóvedőt használt mert neki is befelé forduló volt, azt mondta ez mentette meg a szoptatását mert sehogy sem tudta a baba rendesen bekapni és szopizni. Én kb 2 hétig használtam mert nekem is nagyon durván néztek ki, szerencsére nem zavarta a fiamat, aztan mikor begyógyult már tudtam rendesen szoptatni.
2016. máj. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!