Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 napos hűtőben tárolt tejet...

1 napos hűtőben tárolt tejet le lehet még fagyasztani?

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha leis volt fedve persze
2016. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24 órán belül kell a fagyasztóba kerülnie.
2016. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Elvileg igen !
2016. máj. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kincsesne ***** válasza:
46%
A tejet nem jó fagyasztani. elég hidegen tartani, hogy a friss nyers tej egy hét múlva is édes, friss ízű legyen. Amikor a házhoz hozott tej téli reggel megfagyott, mire behoztam a kaputól, szétvált benne a tejzsír a többi részétől, és még kiolvadás után sem volt már jó ízű az egész tej. Senkinek nem ajánlom a tej fagyasztását!
2016. máj. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó, remélem tisztában vagy vele, hogy anyatejről beszélünk. Nem úgy megy, hogy bemész a boltba, és leveszed a polcról.

Én rendszeresen pakolok a fagyasztóba anyatejet, több, mint 3 liter van bent. Most már kevesebbet fogok betenni, mert közben hivatalos teljeadó lettem, így most az anyatejgyűjtő állomás viszi el a felesleget. De nekünk is kell egy kis plusz. 4-5 hónapig eláll a fagyasztóban, és én úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer van annyi tejem, hogy el tudjak belőle tenni, akkor el is teszem, hátha szükség lesz rá. És volt is, hogy kellett, mert olyan dolgom volt, ahová nem szívesen vittem volna a babát, így az apukája is meg tudta itthon etetni. Illetve, ha néhanapján kimozdulunk kettesben, akkor is meg lehet oldani az etetését.

Szerencsére gond nélkül elfogadja a lefejt tejet, fagyasztás és kiolvasztás után is jóízűen megissza, és cumizavart sem okozott neki, hogy néha nagyritkán cumisüvegből kap. Persze van olyan baba, aki nem issza meg a kiolvasztott tejet, nyilván érdemes ezt letesztelni, mielőtt az ember nagyobb mennyiséggel betáraz belőle, nade nem is ez volt a kérdés, úgyhogy nem értem, miért kellett beleokoskodni, hogy nem jó lefagyasztani a tejet. Aki fagyasztgat, annak a gyereke nagy valószínűséggel meg is issza. Amúgy, bár sokan mondják, hogy a fagyasztott, majd kiolvasztott anyatejnek rossz a szaga, íze, én megmondom őszintén, semmiféle szagot nem érzek rajta. Jó, fagyott állapotban fagyasztó szaga van, de ha már kiolvadt, ugyanolyan semleges szagot érzek, mint a frissen lefejt tejnél. Meg is kóstoltam, nekem ugyanolyan anyatej ízűnek tűnt, mint a friss.

2016. máj. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!