Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan segítsek úgy, hogy ne...

Hogyan segítsek úgy, hogy ne vegyék okoskodásnak, "beledumálásnak"?

Figyelt kérdés
Sógoroméknak nemrég született babájuk, viszont sógornőm elmondása szerint gondok vannak a kisfiú szoptatásával, tápszert adnak pótlásnak. Holnap megyünk látogatni és arra gondoltam, megosztanám a tapasztalataimat, mert én 1,5 évig szoptattam és hát nálunk sem volt minden zökkenőmentes, ezen kívül már több kismama ismerősömnek segítettem ilyen témában. Viszont nem akarok sértő lenni, vagy olyanba avatkozni, ami esetleg nem tartozik rám. Lehetséges, hogy nem is akarja erőltetni, mert kényelmesebb a tápszer nekik. Nem akarom hogy tolakodásnak vegye, de mégis, hogy ajánljam fel a segítségem?
2016. máj. 4. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha beszélgetés közben feljön ez a téma akkor megemlítheted neki, hogy neked is voltak gondjaid, és elmondhatod, te hogy oldottad meg. Mondhatod azt is, hogy ha gondolja szívesen segítesz neki, hátha bejön neki is. Ha hárítja a dolgot, és közli, hogy a tápszeres etetés bejön neki, akkor bólintasz egyet, és ennyiben hagyod.
2016. máj. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Biztos nem kényelmesebb nekik a tápszer, mert a szoptatásnál semmi nem kényelmesebb, főleg nem a tápszerezés és szoptatás kombinációja, amit most csinál. Amúgy meg ha megkérdezné a véleményem, akkor elmondanám, ha nem kérdezne, akkor nem szólnék bele.
2016. máj. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
83%

Valószínűleg ő maga fog érdeklődni a te tapasztalataidról, szerintem ezen előre nem kell aggódnod. Ha mégsem, akkor inkább hagyd. De valószínűleg a maga természetességében elő fog kerülni a téma beszélgetés közben, és akkor valószínűleg el tudod majd mondani a saját tapasztalataidat úgy, hogy az ne legyen tolakodó, csak egy párbeszéd természetes része.

Arra persze vigyázz, hogy nehogy ítélkezőnek tűnj, kerüld a tápszer "ekézését", inkább arra koncentrálj, hogy a szoptatás hogyan menne jobban :)

2016. máj. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Ha szóba kerül, akkor beszélsz róla, elmondod, hogy mi.a tapasztalatod, és mondhatsz annyit, hogyha kérdése van, nyugodtan kereshet, aztán elődönti, hogy kér-e segítséget. Én úgy voltam vele, hogyha tudom, akkor szoptatom, de kikészíteni nem fogom magam, pl ha alszik a gyerek.éjjel, akkor nem kelek fejni, meg szaporítani sem nagyon tudtam fejéssel, annyira idegen volt a mellszívózás nekem, hogy két cseppnél több nem jött. Sógornőm csecsemősnővér és őszintén megmondom, hogy annak örültem a legjobban, hogy nem mondta a sok igazságot a sokat legyen cicin a gyerek, sokat kell fejni, ezt kell inni, enni, a tuti módszer a 7-7-5-5-3-3-1-1 módszer és így tovább. Rengeteget olvastam a témában, de mivel a fiunk sokat aludt, a fejés egy kínszenvedés volt csak minden szempontból, veseproblémák is voltak, így valóban kényelmesebb és kevésbé stresszes volt a tápszeres pótlás. Volt ismerősöm, akinek volt ezer meg egy jó tippje, mert hát neki is sikerült három gyereket szoptatni sokáig. Egyszerűen inkább nem is beszéltem vele, faceookon rövid válaszokat adtam és így tovább. Újat egyébként ő sem tudott mondani, azért a szoptatás témákörenem egy kkimeríthetetlen dolog, hamar a végére ér az ember az ötleteknek és csak magukat ismétlik az egyes szakirodalmak, tanácsadók. (Tudom, hogy most ezzel sokak lelkébe belegázoltam, de így van. És végül minden tanács ugyanarra hegyeződik ki: sok inger érje a mellett így vagy úgy.) Én ezért sem értettem, hogy miért gondolja bárki, hogy világmegváltó ötlete tud lenni. Arra az anyukák 99%-a rájön magától is, hogy sokat kell szoptatni/fejni, de valaki nem akarja, hogy teljesen ekörül forogjon minden, így nem csinálja.
2016. máj. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Ahogy az első írja. :)


Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy mindenki utánanéz ám. A szobatársam a kórházban belázasodott, mert begyulladt a melle. Mindenkire haragudott a nővérkéktől kezdve az orvosokig, hogy ez lett vele, de közben én láttam, mi az oka: sorra fogadta a látogatókat, alig tette mellre a kicsit, inkább beadta tápszerre a csecsemősökhöz. Pedig közben mondta, mennyire szeretne szoptatni, csak nem megy neki... Szóval sajnos egyáltalán nem alapvető, hogy mindenki tudja, mit kell tennie.


Sőt, még a szülők tanácsai sem mérvadóak, annyira máshogy tanulták ők régen, szépen elapadt anyámnak is, anyósomnak is a teje a 4. hónap körül az akkori tuti módszerekkel, közben meg engem riogattak, mennyi mindent rosszul csinálok, nem lesz majd tejem.


Szerintem, ha szóba kerül, elmondhatod, hogy neked is voltak nehézségeid, és szívesen elmondod, ha érdekli, de nem szeretnél tolakodni vagy beleavatkozni az életükbe, így csak akkor mesélnél a tapasztalataidról, ha ő szeretné. Hidd el, őszintének lenni a legjobb. :) Lehet, hogy megköszöni, és mondja, hogy neki jó ez így, de lehet, hogy megörül, hogy van kivel megbeszélnie, nem tudhatod előre. :)

2016. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, hát látom itt is megoszlanak a vélemények, de köszönöm mindenki hozzászólását!

Én mikor friss anyukaként hazajöttem, igazából 0 tudásom volt a dolgoban, na jó, ez így nem igaz, mert előtte olvasgattam már ezt-azt az igény szerinti szoptatásról meg a helyes mellre tételről. De nekem pl a kórházban sem mondtak semmit, mivel szépen ment a fiamnak az evés. Aztán itthon jött a mellgyulladás, az okos tanácsok, hol több volt a tejem, hol kevesebb. Még a háziorvos is azt mondta, egy 2 hónapos gyerek nehogy már fél óránként kérjen enni, szoktassam csak rá a 3 óránként evésre, hagyjam üvölteni, ha éhes. Aztán idő közben rengetegszer gyulladt be a mellem, talán hajlamosabb vagyok az ilyesmire, de mindig átvészeltem és így 1,5 éves koráig szoptattam a fiam. Sokszor tényleg lehet, hogy nekem is jól jött volna valaki aki tényleg ért hozzá és megmondja, mit csináljak, a sok kísérletezgetés helyett.

2016. máj. 5. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Én értem, hogy segíteni szeretnél és a joszandek vezérel, ezért nyugodtan felajánlhatod a segítséged, ha szeretné, akkor elfogadja, és kérdez. Lehet, hogy tényleg örülni fog neki. Abban semmi tolakodó, beledumálás nincs, ha elmondod, hogy nálatok is voltak gondok stb és ott vagy, ha kérdése lenne. Ezzel abszolút semmi gond nincs. Ha azt mondja, hogy köszöni nem, akkor úgysem feszegeted tovább a témát, mert látszik a kérdésedből és abból, hogy ezen gondolkodsz, hogy nem fogod öt traktálni. Ha meg lesz kérdése, segítséget kér, akkor segítesz. Ebben tényleg nincs semmi rossz. Amire még figyelj, hogyha elmondasz egy jótanácsot és nem úgy csinálja, akkor se firtasd, piszkáld érte. Én pl csak fekve tudtam szoptatni, mert ugyan ülni tudtam, a gátmetszésem szuperül gyógyult, sajnos a csiklómnál sérült egy ideg, ezért két hónapig ülve nem tudtam tartani a.fiunk, mégis mindenki azzal jött, hogy szoptassak ülve. Én viszont nem akartam elmondani, hogy miért nem megy úgy, ezért inkább elengedtem a fülem mellett. Száz szónak is egy a vége, ajánljd fel a segítséged, és ha kéri is a sógornő, akkor segíts.

4-es voltam

2016. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!