Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoptattok? Egy etetés...

Hogyan szoptattok? Egy etetés egy ciciből vagy két ciciből? Lefejitek utána a maradékot?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, hogy így meg úgy kéne csinálni és már lassan annyit stresszelek rajta, hogy sehogy sem fog menni... Segítsetek!
2010. ápr. 8. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

általában a nők mindig csak az egyik mellből szoptat..:D

de persze hogy melyikből azt te döntöd el ugyan úgy jön..

de lefejni is lehet..:]

2010. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

A kórházban, amíg a tejbelövellés meg nem történik addig mindkét mellből szoptattam. Utána, amikor már volt bőven, akkor elég volt egy mell is a gyermekeimnek, utána pedig a maradékot kifejtem. Kezdetben azonban előfordult, hogy a másik mellemet is fejni kellett (lazítani) egy kicsit, mert annyira feszült.

Aztán annyira belejöttek a fiaim a szopizásba, illetve többet is szoptak, hogy kizárólag egy mellből sikerült végig szoptatnom.

Általában akkor célszerű megkínálni a másik mellel, ha az egyik mellet alaposan kiürítette, s még látszik rajta, hogy enne. Ez azonban baba és anya függő is, mert van olyan anyuka, aki mindig is két mellből szoptatott.


Egyébként majd szépen te is rá fogsz jönni, hogy mi a legjobb nektek, illetve a babának!

Ne aggódj miatta, menni fog, évezredek óta szoptatnak a nők!

2010. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem teljesen értem, hogy mit szerettél volna kifejezni.
2010. ápr. 8. 21:06
 4/12 A kérdező kommentje:
(a komment az elsőnek szólt!)
2010. ápr. 8. 21:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer az egyikből szopiztattam,aztán a maradékot kifejtem,a következő szoptatásnál ugyanez,csak a másik mellből, és így tovább.Nekünk bejött.
2010. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
akkor úgy mondom hogy bármelyik ciciből szoptathatsz..:D
2010. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az egyikben kevesebb van (tudom, ez is általános probléma), és az nem elég neki... a másikat meg sosem szívja ki teljesen, így azt le szoktam fejni és azt adom pótlásnak a következő alkalommal. Csakhogy ez már egy hete így megy és a "rosszabb" mellem még mindig nem zárkózott fel... ez most már mindig így lesz?
2010. ápr. 8. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyik páros szervünk sem teljesen szimmetrikus. Nekem is több tej jön az egyik mellemből, mint a másikból.


Hagyd, hogy az egyik melledet teljesen kiszívja, a zsírdús, táplálóbb hátsó tejet is. Ez nagyon fontos! Ezután kínáld meg a másik melleddel is. Vagy kell neki, vagy nem. Legközelebb azzal a melleddel kezdd, amelyik legutóbb a második volt.


Ha szaporítani akarod a tejet, akkor fejd ki a maradékot. Ha nem, akkor bízd rá a kicsire, és mindig pont annyi fog termelődni, amennyit előzőleg szopott. Ez a kereslet-kínálat egyensúlya.

2010. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Mire végigolvastam a válaszokat, és elhatároztam, hogy írok, az előttem író tökéletesen megírta, amit én is akartam :) Annyit még, hogy én pl. egyedül reggel szoptatok egy ciciről, mert akkor jól lakik a kislányom egyen, a másikat meg lefejem, aztán utána mindig két ciciről eszünk. Nekem ez jobban bejött, mert könnyen becsomósodik a mellem, nekem jobb, ha minél gyakrabban kiürül. És többször tapasztaltam már én is, hogy egyikben kevesebb a tej, mint a másikban, és nem is mindig ugyanazon a mellen! Ki fognak egyenlítődni előbb-utóbb.
2010. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapig szoptattam 2 mellből. Eleinte azért, mert nem volt elég az egyikből, később pedig azért, mert pici a cicim nagyon és nem bírta ki a következő szopiig, állandóan begyulladt, így visszatértünk erre. A mellem tejtermelése pedig követte ezt.


Nyugodtan szoptass 2 mellből, ha én nem így tettem volna, akkor kb 2 hétig ment volna a szoptatás, mert alig jöttünk haza a kórházból, már a nagymamám jöttek a tápszeresdobozzal (ami ha kell, akkor kell, de azért csak megpróbálja az ember nélküle) .


Ahogy írták, az a fontos, hpogy a hátsó tejet is kiszívja, tehát ha már nehezebben jön az egyikből, akkor ne tedd át rögtön a másikra, csak amikor már egyáltalán nem tud szívni belőle.


Egyébként ez a 2 mellből szopi rettentő nagy inger a tejtermelésre!

2010. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!