Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek jó így a napirend?

Szerintetek jó így a napirend?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, 8 hetes korától átalussza az éjszakát 21-6 óráig, aztán alszik tovább kb fel 9-ig. Tartjuk az evés-játék-alvás menetrendet, eddig működött is. Szépen aludt napközben is, 3-4 óránként evett, örültem ha 6x evett 24 óra alatt, de sokszor csak 5x sikerült. Úgy látszik, mostanra kevesebb lett a nappali alvásigénye, 3x 30 percet pihen csak, felkelés után rögtön kéri a cicit. Kb 2 órát tud nyűgősködés nélkül fennt lenni, de így újabban 2 és fél óránként eszik, van hogy 2 óránként. Nekem nem probléma, szívesen megetetem, csak nem tudom, hogy nem-e csak a megszokás miatt kéri -e a cicit. Mert mindenhol azt olvasom hogy ilyen idősen 3-4 óránként esznek a babák. Szerintetek jó ez így, vagy próbáljam visszaaltatni? Vagy jó ez így? Egyébként anyatejes, a hazahozatali súlyát már megduplázta, a születési súlyhoz sem kell már sok. Köszönöm a válaszokat

2016. máj. 23. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Mindig a babad es a te igenyeidet vedd figyelembe.

Ne amit a konyvekben latsz, ne amit a tudalekos vedono mond , es bne amit a jatszoteri Mari es Inci.

Ha nektek igy jo, igy jo.

Mi a netrol nem tudjuk megmondanj, hogy mi kell a babadnak.


Ui.: orulj, hogy ilyen szuper alvo :)

2016. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem jó, nincs olyan, hogy egy pár hónapos babának 3x30 perces alvásigénye van.

valami nagyon rossz és amiatt van. a babák 20-30 perc után kerülnek át mélyalvásba. ha ez nem történik meg, akkor kipattan a szemük és azt hiszek, hogy kipihenték magukat, így nem alszanak vissza és jönnek a gondok, nyűgösek, ezért gyakrabban komfortszopiznak, stb.


szóval az altatási módszerben kell keresni a hibát. pl az is lehet, hogy elalszik az öledben és leteszed, otthagyod, mikor felpillant 30 perc után megijed. ezzel azt lehet tenni, hogy ott maradsz 40 percig...

2016. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha eddig megfelelt neked az ,hogy nem napi minimum 8x eszik,akkor most nem értem miért zavar ha megint nem a korànak "megfelelő" tàplàlkozàst igényli.

Ezt hìvjàk igény szerinti szoptatàsnak.


Biztos elhagyja majd ezt is,lehet,hogy nő,fogzik vagy megviseli az idő. Sok minden lehet az oka,de ha most ez a jó neki akkor csinàld ìgy,főleg ha ez neked is megfelel.

2016. máj. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3x30 perc tényleg kevés nappali pihenés. Ne menetrendeket próbálj betartatni a babával, ő teljesen logikusan ki fogja alakítani a saját napirendjét. Mi a baj azzal, ha megszokás miatt kéri a cicit, azért mert szopizni jó? Azt is megszokás miatt kéri, hogy vedd fel, simogasd meg, öleld át, mert ezek is jó dolgok. Anyatejjel túletetni nem lehet, tehát még ennek sem kell visszatartania. Az órára etetés a legbiztosabb módja a tej elapasztásának, érdemes megkérdezni az ezt az elvet valló mai középkorúakat (50-eseket), hogy hány hétig, hónapig tudtak szoptatni a módszerükkel..... anyukám kerek 3 hétig, hozzánk képest akkor ti szerencsések vagytok.


de komolyra fordítva: igen, vissza kell altatni, ha 30 perc után ébred, mert ez semmi alvás, simán 3-4x 60-90 percet is alszanak még az ekkora babák.

2016. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves kettes! Én is aggódom miatta, de nem tudom mi lehet a hiba. Másfél héttel ezelőttig délelőtt aludt kb 1 órát, mózeskosárban a nappaliban, délután másfél -2 órát séta közben vagy a kertben és este 6 körül még háromnegyed órát. Nem altatom, ha elkezd nyűgősködésni, lerakom és alszik. Nem tudom mi ébresztheti fel. Próbáltam mellé feküdni és a mellkasomra tenni, úgy is megébredt. Nem sír ilyenkor, jókedvűnek tűnik

Ami a legfurcsább, hogy séta közben is ébred max 40 perc után

2016. máj. 23. 12:32
 6/12 anonim ***** válasza:

2es vagyok. akkor szerintem itt az ideje, hogy az ágyában aludjon nappal is :)

kinyílt a világ, minden érdekli. igazáéból ebben a korban ez teljesen normális, próbáljátok meg ezt, hátha :) kicsit sötétíts be, és mindent csinálj úgy mint az esti elalvás előtt, hátha :)

2016. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez az egyetlen, amit még nem próbáltam. Amúgy is ideje lenne, lassan kinövi a mózest;)
2016. máj. 23. 12:43
 8/12 anonim ***** válasza:

szia, kislányom 4,5 hónapos, anyatejes, három hónaposan duplázott...szóval jó kis husimusi. Nos, ugyanez van, mint nálatok, de nálunk már lassan 2 hónapja így van. Ha törik, ha szakad, csak 40 perc a nappali alvás. Próbáltam én visszaaltatni, nem ment. Viszont éhesnem sem éhes, mert próbáltam azt is, hogy megetetem, de csak kiröhög a cicivel. Nem is etetem, mert ha egyszer két és fél órája evett majdnem 200 ml-t, akkor nem éhes és kész. Szóval én azóta vagyok nyugodt, hogy ezt a hülye sorrendezést elhagytam. Az első lányomnál működött a sorrend, de ezzel a kis másodikkal nem :)

Nálunk úgy van, most, hogy 6-kor legkésőbb kel, mert már éhes. Szopi, aztán legkésőbb 8-kor már aludna, el is alszik szépen magától. 40 perc múlva ébred, panaszkodik, kiveszem és játszunk, elvagyunk, ő mosolyog, elvan. Aztán 10-11 között tízórai szopi, próbálom néha húzni mert különben csak nyammog nem eszik semmit. Szóval ezután olyan 12 körül lesz megint álmos, leteszem, és megint 40 perc. Van, hogy néha itt elhúzza kicsit, de általában nem. Felkel ugye 13 körül, megint játszunk, mosolygás, satöbbi, és végül 14-15 között szopi, majd megint játék, álmosodik fél 4 körül, beteszem a babakocsiba és indulunk a nagyobbikért, itt jót alszik, és itt alszik többet is, nem csak 40 perc. Általában meg is ébred, de visszaalszik. Sőt, ha kocsiban van, és máskor megyünk sétálni, akkor szintén visszaalszik előbb-utóbb. Szóval én ebből nem csinálok már problémát. Aztán megint szopi 18-19 között, itt ha hajlandó enni akkor eszik 160 ml-t, ennek már örülök. Aztán fenn van, 8 után indulás fürdeni, és fél 9-9 között még egy szopi, kiegészítve 90 ml tápszerrel. Bevágja a szunyát és alszik reggel fél6-6ig. Tehát 5x eszik, és igen, van hogy csak 3x40 percet alszik, de a harmadik alvás a kocsizás miatt általában több is lehet. Ha nem, akkor előfordul, hogy a fáradságtól még beszunyál (de kizárólag kézben már csak) 19 óra körül egy húsz percet, akkro könnyebb vele a fürdetés is de utána ugyanúgy alszik éjjel

2016. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok: egyébként ez az egész sorrendezés amúgy is megborul fél éves kor körül, amikor már csak 2x alszik. A nagyobbikkal úgy ment, hogy reggel 7 szopi, aztán 9-10 tízórai gyümi, és utána volt az alvás 11 körül, itt aludt egy másfél órát, majd utána ebéd szopi, 13 körül, majd 15 körül egy kis uzsi szopi és utána alvás kb 17 óráig, utána vacsi szopi és fenn volt fürdésig.

Ilyenkor már éberebbek és rendkívül "elfoglaltak" viszont még nem mozognak annyit, hogy jól ki is fáradjanak. Azért van ez a kevés alvás, majd változik idővel :)

2016. máj. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8&9-es köszi neked is. Megpróbálom még a kiságyat, lehet az a baj, hogy szűk már a mózes. Ha nem, akkor nem tudok mit csinálni, végülis jókedvű, nem látszik fáradtnak. Nekem nincs mérlegem, így nem tudom mennyit eszik, lehet, hogy veszek egyet
2016. máj. 23. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!