Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Megtanítsam a babám cumisüvegb...

Megtanítsam a babám cumisüvegből inni?

Figyelt kérdés

Mindenki azt hajtogatja, hogy hozzá kell szoktatni...

A férjem szeretne kettesben programokat, addig a mamák vigyáznának rá és üvegből etetnék. Azért is jó lenne, ha bármi történik velem más meg tudja etetni.

Anyósom már be is vásárolt üvegeket feldobta hogy nyaralni is mehetünk egy hétre, ő szívesen vigyáz rá.. csak én egy hétre nem adom oda.

Az orvos és a védőnő is mondták hogy adhatok, jön a meleg és üvegből tud majd vizet inni.

Én vizet se akarok még adni neki, igény szerint szoptatom, 3,5 hónapos.

Szerintem 1-2 etetést pohárból is meg lehet csinálni, attól nem lesz cumizavaros, de anyósom erre azt mondta, hogy a ló nemes szervét fog pohárral szórakozni, jó hogy nem pipettával... ráadásul ő is vízpárti, tápszert is vett, hogy este tömjem azzal, remélni merem, hogy ha nála lenne a pici akkor a lefejt tejet adná..



2016. máj. 24. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagyi másból nem hajlandó etetni és te igénybe akarod venni a segítségét, nincs sok választásod.

Esetleg medela calma etetőfej - cumi is, meg nem is. De ha otthagyod, nem tudod kontrollálni, hogy mivel tömik meg.


Én sose hagynám olyanra a gyerekem, akiben ennyire nem bízhatok meg.

2016. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Semmiképp nem csinálnám. És nem bíznám így anyósra sem.

Egyetlen egy cumisüvegezéstől is cumizavaros lehet (HET! Mert ez nem biztos, de nem lehet tudni előre, ha meg "kipróbálja" és ott a baj, akkor meg már Te szívsz hetekig hogy visszaszoktasd...).

Egy alkalom tápszer pedig teljesen átalakítja a bélflórát.

A baba fél éves koráig gyakorlatilag bármikor bárhová el lehet menni, de ha a baba olyan, akkor tovább is, egy és két éves kor körül már nagyon fontos neki a napirend, szóval akkor kötöttebb, de egy éves kora után meg már vigyázhat rá más is könnyebben.

2016. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem mentek el nyaralni sehová, akkor sem dől össze a világ. Ez most egy ilyen kisbabás időszak, nem kötelező a nyaralás. Gyereket ne hagyd az anyósodra, a tanácsai nem számítanak, a baba a te gyereked, neked kell a döntéseket meghozni.
2016. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk az elején gond volt a szopival, kicsi volt a mellbimbóm, úgyhogy lefejt tejet kapott cumisüvegből. 2 hétig sem, mert aztán nagyon beletanult a szopizásba szerencsére. Néha nálunk azért jól jött a cumisüveg a későbbiekben.

De én is hallottam olyat, akinél cumizavart okozott, bár újszülöttként, nem 3-4 hónaposan.

Viszont nem hagynám ott olyanra, aki tápszerezni akarja, meg ilyesmik. Az én anyukám maximálisan megbízható, de azért egy éjszakára sem hagynám még nála, nem hogy egy hétre. Miért nem mentek inkább vele nyaralni?

2016. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, keress rá a facebookon a Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek csoportra, ott többször volt szó a cumizavarról , vízivásról (kell-e egyáltalán).

Az én kislányom 5 hónapos , igény szerint szopik, nem kap cumisüveget.Az anyatej pont úgy van kitalálva, hogy szomjat is és éhséget is oltson.Ha te szoptatni szeretnéd , és idegenkedsz a cumisüvegtől akkor ne hagyd, hogy bárki eltántorítson :)

2016. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után nem hagynám az anyósra, és nem, nem etetném cumiból. Miért kéne hozzászoknia? Ha szükség lesz rá, és éhes lesz, ne félj, tudni fogja, mit kell csinálni! :)))


És bocs, hogy ezt mondom, de a kettesben programok ráérnek fél év múlva is, amikor már nem kizárólag anyatejes a kicsi, ennyit ki kell tudni bírnia a férjednek is. Olyanra nem hagynám a gyerekemet aki nyíltan, csak azért is máshogy csinálja, mint ahogy nekünk jó (tápszer, cumiztatás).

2016. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, beléptem a facebook csoportba :-)

Döntöttem, nem kap se üveget, se cumit, se vizet. Amit kaptam elpakoltam jó messzire.

A nyaralást nem én találtam ki, nem szívesen hagyom másra 1-2 órára sem, a férjem unta meg, hogy egy éve nem csinálunk semmit mert veszélyeztetett terhes voltam. 3 hónap múlva talán már csőrös pohárból is tud inni, az nem olyan nyakbaöntős mint az itatópoharak, anyukám is tudja kezelni, de nyaralni semmiképp se mennék nélküle, max 1-2 etetést bíznék másra.

Anyóssal meg nem tudom hogy lesz, ha nem hagyja abba az okoskodást akkor nem kapja meg, hiába kértem hogy ne, hozta a cumikat és tömködte a kicsi szájába, nem hiányzik, hogy félévesen a húslevest meg a bolti krémtúrót tömje, mint a másik unokájának.

2016. máj. 29. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!