Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti mit tennétek? 8,5 hónapos...

Ti mit tennétek? 8,5 hónapos a babám és a talpamon kijött 3 db szemölcs és nem tudom emiatt elválasszam e?

Figyelt kérdés
Nagyon fájnak, de nem írnak rá semmit mert szoptatok, voltam lézeres kezelésen , de mintha nem csináltak volna semmit. Nem tudom mit tegyek, nem szeretném még elválasztani de ezt a fájdalmat sem bírom sokáig.
2016. máj. 31. 14:38
 1/4 gmelania válasza:

Szemölcs vagy tyúkszem? :) Nem hallottam még olyanról, hogy valakinek a talpán lettek volna szemölcsök. :D DE persze semmi sem lehetetlen. ;) Nekem a kezemen lett 2 szemölcs, én emiatt nem választottam el a babámat,de nem is fájt. A talpamon volt tyúkszem (ami fájt), azt ki szedettem egy pedikürössel.

Egyébként én a szemölcsömet tyúkszemírtóval kenegettem, egy ismerősöm tanácsolta. És eltűnt a szemölcs....nekem is meg páromnak is...ennek már két éve...nem lett semilyen mellékhatása és nem jött vissza a Szemölcs. Ígyy csak ajánlani tudom. ;)

2016. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fagyasztani és kivágni is lehet. A lézer ritkán hatásos. Pár nap alatt meggyógyul.
2016. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én felkeresnék egy szoptatási tanácsadót, akiknek részletes hatóanyag listájuk van, és megmondanám, hogy a felírandó gyógyszernek mi a hatóanyaga. Ők meg tudják nézni, hogy az mennyire megy át az anyatejbe és rizikós-e a babára nézve vagy sem.

Mert sokszor a szakorvos csak közli, hogy "nem írhatja fel".

Nekem annyit mondott az egyik, hogy "döntsem el, szoptatni akarok-e vagy meggyógyulni". Ott is hagytam. És VOLT gyógyszer, ami mellett tudtam szoptatni, csak a sok "észlény doki" elintézi ennyivel. :(


Biztos van olyan hatóanyagú szemölcsgyógyszer, ami jó.


A lányomnak volt nagyon makacs, és a Verumal ecsetelővel sikerült kiirtani hónapokkal később szintén a talpáról.

Nézz ennek utána, mert ez ráadásul vény nélkül is kapható, tehát ha a hatóanyagra rábólintanak a szopis tanácsadók, akkor vedd meg és kezeld.


Annyi, hogy egész éjjelre lefedve kell legyen, tehát ragtapaszra akkora lyukat kell vágni, amekkora a szemölcs, rátapasztani, csak a szemölcsre rákenni, majd azt még egy réteggel leragasztani. (Nekünk ezt csak a második bőrgyógyász magyarázta el, pedig az első is ezt a a szert írta fel, de amíg csak ecsetelgettünk vele, addig nem történt semmi...

2016. máj. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vilcsianyuja ***** válasza:

A Verrumal tájékoztatójában asszem szerepel, hogy nem használható terhesség és szoptatás alatt. De mindenre ráírják, olyanokra is, amikre az orvos mondja, hogy nyugodtan lehet alkalmazni. Nem tudom, a bőrön keresztül mennyi és mennyire káros anyag szívódhat fel, de nem hinném, hogy olyan baromi ártalmas lenne. Az oldószer se lehet túl ártalmas, akkor a körömlakkozást is egyértelműen tiltanák szoptatás alatt, mert szerintem hasonló oldószer van bennük.

Szóval azt esetleg kipróbálhatnád. Én nem alkalmaztam a kivágott ragtapasz és leborítás módszert, ahogy előző válaszoló, de nekem így is hatásos volt, csak az elhalt bőrt el kellett távolítani közben, és elég sokáig kellett alkalmazni.

De kipróbálhatod a fagyasztást is, bár én még sose próbáltam, egyszerűbb módszernek tűnik, mint a hetekig tartó ecsetelés. Ilyen fagyasztó stifteket még drogériákban is lehet kapni, bár kissé húzós az áruk.

2016. jún. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!