Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit kell szopnia egy...

Mennyit kell szopnia egy egyhetes babának? A tej mikor indul nagyon be?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom ahány napos, annyiszor 10ml. Tehát most 70ml-t kell szopnia minden etetéskor? És meddig van ez így, hogy ahány napos annyiszor 10ml?Van tejem, de nem ömlik.
2008. szept. 26. 06:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden baba más és más. Van aki sose szopik 60-80 gr-nál többet együltő helyében, és van baba aki képes 150-180 gr-ot is szopni egy evésre.

Nem ez a fontos!!! A fontos az hogy mindig cicre kerülhessen amikor ezt kívánja. A babák nemcsak az éhség miatt szopiznak, hanem az anyukájuk közelségére is vágynak. Ha minden levett pelusban van pisi, és rendszeresen van kaki a babának, a nagykutacsa nincs besüppedve, a szájacskája nincs kiszáradva kicserepesedve akkor biztosan elegendőt szopik.

A tej "nagyon" beindulása is változó, nekem egyátalán nem durrant be, és boldogan szoptatom az 5 hónapos fiamat igény szerint.

2008. szept. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tej kb a 3. vagy 4. naptól indul be.A babának testsúly kilogrammonként 150 ml-t kell ennie attól függ hány kilós.pl.3 kilós babának 450ml-t kell ennie naponta.
2008. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. 2 hét kellett, hogy igazából jól beinduljon a tej. Addig össze-vissza szoptak a gyerkőcök, és a mellem is sebes volt. Én az "ahány napos-annyiszor 10 ml-t kell szopnia", még nem hallottam. Amit a gyerekorvosunk mondott a mennyiségről az a 150 ml/testsúlykg/nap, amit el kell osztani az etetések számával. De ez csak egy átlag, lehet több, és egy picivel kevesebb is.

Próbálj fejni, az segíthet a tej növelésében.

Sajnos nálunk mindhárom gyereknél kb. 3 hónapos korukra állt be valamiféle rendszer a szopásoknál. Addig teljes káosz volt otthon...

Sok sikert és kitartást!

2008. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!