Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy átlagos magyar nő mennyi...

Egy átlagos magyar nő mennyi ideig szoptat?

Figyelt kérdés
2016. jún. 9. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ismeretségi körömből kiindulva általában 1 éves korig, plusz mínusz pár hónap.

Ha már megtörtént az ételekhez való szoktatás és a gyerek gyakorlatilag ehet mindent amit egy felnőtt a többség nem szoptat tovább.

2016. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Erre a kérdésre azért nehéz válaszolni, mert sokaknak nem, vagy csak minimális ideig sikerül. Ha csak azokat vesszük alapul, akik az első néhány hét nehézségein túljutottak, akkor tapasztalataim szerint egy-másfél év a nagy átlag.
2016. jún. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha belépnètek facebookon a szoptatási tanácsadás csoportba, meglepődnétek a válaszokon. Ott 2-3 év az átlag, minél tovább annál jobb.

Nekem 1 évig pont elég volt, és a lányomnak is, 1éves korára szépen leválasztotta magát. De az én ismeretségi körömben is 1-1,5 év az átlag.

2016. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Atlagos magyar no vagyok, atlagos gyerekkel. 8 honapos koraig szopott, magat valasztotta le pedig volt meg tejem.
2016. jún. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
egy régebbi cikket találtam: "2011-ben a magyar csecsemők 43,4 százaléka kapott hat hónapos korig kizárólag anyatejet, ez a 2004-es adatokhoz képest körülbelül hat százalékkal csökkent.(...) Az egyéves koron túl is szoptatott gyerekek aránya 2006 és 2009 között fokozatosan emelkedett, majd állandósult körülbelül 37 százaléknál."
2016. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nehéz átlagot mondani. Nagyfiam 10hós koráig volt anyatejes (cumisból,szopizni nen tudott), Kisfiam 22hós koráig szopizott.
2016. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
milyen tekintetben átlagos?
2016. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!