Nincs elég tejem?

Figyelt kérdés
A babám holnap lesz 4 hetes, tegnap óta állandóan szopizna. Aludni sem akar, szinte szünet nélkül mellen van. Ilyen igénybevétel mellett is van tejem, bár sztem az ő elvárásaihoz képest lassan termelődik, de folyamatosan van. Egy idő után a baba is türelmetlen, mit tegyek? Tápszerre lesz szükség?
2016. jún. 14. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Van mérleged? Ha nincs kölcsönözz egyet és mérd meg evés előtt-után, hogy mennyit evett. Amúgy nem vagyok állandó méricskélés párti, de ilyen esetben nagyon jó dolog!
2016. jún. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem csak növekedési ugrás! Sajnos ezt csak átvészelni lehet...

Legyen cicin amennyit akar Ha nem muszáj ne nyúlj még tàpihoz...

2016. jún. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Kitartás, a nagy igénytől néhány nap múlva több tejed lesz. Ha tápszert adnál neki, akkor nem növekszik a tejmennyiség, és méginkább nem lesz elég. Egyél igyál sokat!
2016. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Egyél, igyál, pihenj és szoptass sokat, nem lesz gond. Tápszert ne adj neki, mert azzal elapasztod a tejedet előbb-utóbb.
2016. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
45%

Ne adj neki tapszert! Velünk ugyanez volt 4 hetesen, par nap alatt megoldódott és egy eves koráig szopizott! Sosem kellett tapszert adnom utana.

Bujjatok ossze, legyen cicin amikor csak akar, és be fog állni nálatok is! Kitartás!

2016. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát. Lemértem a babát szopi előtt, majd később 1,5 órányi szopizás után és 40-50 grammal mutatott többet a mérleg, ő pedig keservesen sírt, aludni sem tudott, úgyhogy a tápszeres kiegészítés mellett döntöttem. Sztem nem átmeneti zavarról van szó, és nem bírtam nézni, hogy éhes. Most amikor éhes szopizik, mindkét oldalon kb. 15-15 percet, majd kb. 50 grammnyi tápot adok neki. Szerettem volna a tápot elkerülni, de így alakult. Azért szorgalmasan fejek, már amikor tudok mit, s bízom benne, hogy még helyreállhat a tejem, hiszen továbbra is szoptatok...
2016. jún. 15. 18:11
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Jól van, a lényeg hogy megnyugodtál te is ő is. Tényleg fejjél, szoptasd szerintem 2x15 percnél tovább is (feltéve hogy nem fáj a mellbimbód), talán ki tudod vezetni a tápszert.
2016. jún. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha a babádnak van türelme hozzá, hagyd még szopni azután is, hogy látszólag kiürült a melled. Segítsd a munkáját egy kis masszírozással, és pár perc után újra bedurran a melled, és ki fog tudni szívni még egy nagyobb adagot. Ha ezt pár napig meg tudod csinálni mindkét mellel, minden szoptatásnál, látványosan nőni fog a tejmennyiség is.
2016. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további tippeket is, alakulunk :)
2016. jún. 21. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!