Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fulladozik a babám. Valaki...

Fulladozik a babám. Valaki van még akinek ilyen problémája van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hetes kisfiam olykor (nem minden nap kb 2 naponta) felbufögi a félig emésztett anyatejet, de úgy, hogy az orra is tele megy vele és nagyon figyelnem kell minden egyes felkelése után mert akkor szokott ez bekövetkezni. Ilyenkor szó szerint nem jut levegőhöz, feje lilul, azonnal ki kell szívnom neki, teljesen hangtalanul csinálja, sírni sem tud. Mindenhová viszem magammal a lakásban, nagyon figyelek minden egyes rezdülésére. A doki meg a védőnő azt mondta van ilyen, nem súlyos ha nem hány sokat, szívjam ki és kész. De én ezt nagyon nehezen viselem hogy szenved szegény, és mi van ha éppen sétálunk és nincs szívógép? Nagyon féltem, félek hogy egyszer megfullad, vagy valami... szóval ha valaki van még így tanácsokat szívesen elfogadnék.

2016. jún. 15. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Evés után rendesen megbüfizteted?

Nekik még nem zár rendesen a gyomorszájuk.

Nem lehet, hogy túl sokat eszik?

2016. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mióta ez előfrdul, kb 4 hetes kora óta, dolyamatosan akár több 10 percen keresztül is büfiztetem, persze előtte is csináltam.
2016. jún. 15. 09:28
 3/9 A kérdező kommentje:
Valójában, nem a friss tejet büfögi/hányja vissza, hanem a félig emésztett túrós állagút, és nem azonnal, túltelítettség esetén nem kellene azonnal kibuknia büfizetéskor? Elmondtam a védőnőnek, refluxra gyanakszik, ma megyek a dokihoz, meglátom mit mond. De ez így nagyon nem jó.
2016. jún. 15. 09:33
 4/9 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gyerekem volt irtóra bukós.

Anyatejes ő is.

14 hónapos koráig csinálta, persze egyre csökkenő tendenciával.

Minden létező kivizsgálás megvolt, nem volt refluxa, és semmi más baja, ő ilyen volt.

Mondjuk nekem mindig bukott. Úgy kellett szoptatnom, hogy textilpelust tettem a mellem alá, mert ahogy kiengedte a bimbót, dőlt ki az első adag, és onnantól bármikor képes volt bukni, két-három órával később is (akkor már olyan túrósat). Sokszor alvás közben csinálta, ő háton aludt. Kisebb öklendezés volt, a nyakába folyt az egész, és aludt tovább. Ijesztő volt picit, de megszoktuk, mert láttuk, hogy semmi baja, kap levegőt. Amennyire emlékszem, az orrán csak ritkán jött, inkább a száján.

Szépen gyarapodott és nőtt, úgyhogy nem volt teendő.

2016. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem keress neki egy rendesebb orvost, aki kivizsgálja. :)

írd meg mi lett a picivel

2016. jún. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi is 7 hetesek vagyunk, sajnos nálunk is előfordul amit írsz, szerencsére nem gyakran.

Bukni bukik szinte minden etetés után, de hason alszik, kifolyik,letörlöm nincs gond. De mikor az van amit írsz hogy ez a savas cucc jön föl úgy hogy az orrába is van, minden alkalommal átélek egy infarktust szerintem.. Nekem is ide van készítve az üvegasztalra orrszívó.

Sajnos élettani a reflux, túlélni lehet csak ezt az időszakot, nekünk pár praktika segített.

Először is a gastrostuss jó találmány, akkor is mikor feljön a sav és marja a torkát, illetve megelőzésre is használjuk de ritkábban mert úgy akkora áttörést nem tapasztaltam.

Szopi/evés közbe sokszor megállok és felültetem büfiztetni, de semmiképp nem a vállamra mert akkor kihányja. Illetve ha mohó elveszem tőle és visszaadom így kevésbé fal. Evés után fél órát függőlegesen kell maradnia az ölembe kb, mert ha lerakom biztos hogy hányik, így értelemszerűen emelgetni, játszani se lehet evés után közvetlen.

Ezek se csodaszerek de segítenek.. én csak hason altatom úgy gyorsan kifolyik minden, nem reked a garatba semmi .

Ha nálatok ennél súlyosabb mindenképp meg kéne próbálnotok sűrítőt adni neki, lefejed a tejedet és úgy adni neki , de erről konzultálj majd a dokiddal.

Kitartást és jobbulást nektek !

Itt még vannak jó tanácsok:

[link]

2016. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az nem is zavarna ha "csak" bukna. Az a baj hogy nem kap levegőt ha ez van. Egyébként nem jön neki sok vissza általában, épp csak annyi ami eldugítja a létfontosságú nyílásait.
2016. jún. 15. 11:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megírom majd hogy mit mondtak
2016. jún. 15. 11:41
 9/9 anonim ***** válasza:

kérdezd meg az orvost, refluxra van segítség. Emeljétek meg az ágy lábát, hogy fejtől lejtsen, tehát ne teljesen vízszintben feküdjön.

Lehet kapni szájjal szívós orrszívót, persze nem olyan hatékony mint a porszívós, de pl sétálni mentek akkor elviheted magaddal (vagy elemest), hogy megnyugtasson, van nálad valami

2016. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!