Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet újra sok tejem?...

Hogyan lehet újra sok tejem? Koraszülött a babám, ezért nem szopizik még, de naponta többször próbálkozunk.

Figyelt kérdés

Az első héten nagyon megindult a tej. Aztan a sok stressz és kimerültség miatt elkezdett apadni.

Most már csak kb 80at tudok egész nap lefejni. Pedig napontb6szor fejek. Lactoherb teát iszom

Mit tudnék tenni hogy vissza jöjjön?


2016. jún. 17. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

elektromos fejő? kórházban nincs?

én lactoherbet nem innék a helyedben, az újszülött babáknak megterheli a pocakját, nem biztos, hogy jó egy szopizni még nem tudó korababának.

sok pihenés és sok fejéssel tudnád növelni, igazából a 6 nagyon kevés, egy újszülött baba napi 12-14x szopizik, de nyilván a picen erre nem nagyon van lehetőséged :(

2016. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2 hete itthon vagyunk és elektromos fejővel fejek.
2016. jún. 17. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
A tejadó reflexed beindul fejéskor?
2016. jún. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolsz amikor elkezd feszülni a cica mintha töltődne az nem sajnos :(
2016. jún. 17. 21:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Cici nem cica :)
2016. jún. 17. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:

A tejadó reflex nem feszülést jelent, legalábbis egészen puha mell esetén is lehet érezni, inkább egyfajta bizsergés, a lényeg, hogy előtte nehezen és csak kevéske tej jön, aztán hirtelen "dőlni kezd".


Mert ezt a gépekkel nehezebb elkérni, de nem lehetetlen. Fontos, hogy ellazulj hozzá. NEm szabad figyelni a tartályt, hogy mennyi van benne, esetleg TV-t nézz, vagy olvass valamit, és amikor egészen laza vagy, egyszer csak "hopp" belövellik a tej.


Még az jut eszembe, hogy nem tudom mivel táplálod, más női tejével vagy tápszerrel, de vehetnétek sns készüléket, azzal is stimulálva lenne folyamatosan a melled és a bab talán rákapna a szopira újból.


Mindezek sikeréhez ajánlom szoptatási tanácsadó segítségét igénybe venni.


A www.ibclc.hu oldalon találod a legprofibbakat.

2016. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Hány hetes a baba és mennyi a súlya? Két koraszülöttem van, egyik 1760 grammal, a másik 2230 grammal született, mindkettőt szoptattam egy évig. A nagyobbik fiamat három nap után tehettem mellre, de még a PIC-ben volt, a kisebbiket már szülés után másnap és két nap múlva ki is adták a koraszülött rooming-inbe. Ha kérdésed van, írj szívesen segítek, ha tudok, hiszen már kétszer végigcsináltam. Egyébként a napi hat az kevés, egy koraszülött babát két óránként kell etetni, legalábbis nálunk a kórházban így volt, illetve én itthon is felvettem két óránként és megszoptattam, szoptatás után pedig fejtem. A napi tíz szoptatás az elején itthon is megvolt. A nagyobbik fiamat 2.100 grammal hoztuk haza a kórházból, úgyhogy nála nagyon figyeltem erre, persze tápszer is volt itthon biztos, ami biztos alapon, de aztán azt elajándékoztam, mert szerencsére fejni is tudtam, bár nem nagy mennyiséget, de azért a mélyhűtőben volt tartalék. Próbálj pihenni, most már otthon vagytok, ne törődj semmivel, bújjatok össze és szoptasd sűrűn.
2016. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, a Laktoherb borzasztó szerintem, nekem a Moremilk kapszula vált be, illetve az alkoholmentes sör és a Karamalz nevű malátaital.
2016. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!