Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudni fogok még valaha szoptatni?

Tudni fogok még valaha szoptatni?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem. A tejem nem indult meg, előtejem is csak jópár nap múlva lett, mikor mindenki más már 20-30 ml-ket fejt, szoptatás után is. Ezért tápszert kapott a babám. Azóta egyáltalán nem kell neki cici. Sír, ellöki, elhúzza magát. Rossz nézni is, pedig éhes. Tátja a száját, meg "keres" de mikir a szájába adnám, már nem kell. Probáltam kinyomni neki azt a pár cseppet hogy legalább lenyalja, de nem. Tettem rá neki tápszert, az sem jó. Most csak fejek, hátha csoda történik, de nagyon el vagyok keseredve. Szeretném szoptatni, de nem érdekli már. :(( valaki hasonló helyzetben vagy csak tud segíteni?
2016. jún. 20. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én segítségetm kérnék a védőnőtől vagy egy szopis tanácsadótól.
2016. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vontatottan indult meg a tejem. Mivel mindig éhes maradt a babám, pótolni kellett tápszerrel. 2 hónapig ment ez, aztán teljesen elutasította a cicit. Mindenképpen beszélj szoptatási tanácsadóval, ne járjatok úgy, mint mi!
2016. jún. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén 5.-6. napon lett tejem de annyi sose volt hogy elég legyen így kiegészítésként mindig kap tápszert és ugyanúgy elfogadja ha cicit adok neki ha cumisüveget. Én csak arra tudok gondolni hogy mivel kicsi a mellbimbóm és kezdetektől bimbóvédővel szopik hogy ez segített hogy mindig elfogadja mindkettőt.

Próbáljátok ki hátha nektek is beválik bimbóvédővel, hisz nagyon hasonlít a kialakítása a cumisüveghez és akkor még is beindul a tejbelövelő reflexed.

2016. jún. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindebképpen hìvj fel egy LLL vagy IBCLC tanàcsadót. Ne add fel. Cumizavarnak tűnik.
2016. jún. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbáld meg félálomban szoptatni. Na nem mikor te alszol, hanem mikor a kicsi. :)

Ha látod, hogy gyors a szemmozgása, kicsit mozgolódik már, akkor próbáld meg cicire tenni.

Az én fiam is cumizavaros volt, 1 hét alatt hagyott fel teljesen a cici elutasításával. Addig meg félálomban, meg olyan 'nyögvenyelősen' ment a szoptatás. Nekünk éjszaka nem volt gond vele, pont mert nem hagytam teljesen felébreni, és volt türelme megvárni mire megindul a tejem.

2016. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó tud segíteni, ha tényleg akarsz szoptatni. De akkor sincs semmi, ha tápszert kap, akkor is egészséges baba lesz.
2016. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel megpróbáltam cicire tenni, szenvedtünn egy kicsit végül elfogadta, és rájött, hogy onnan is jön a tej. Annyira örülök, hogy nem adtam fel és fejtem közben. Pótlát még kell neki, de remélem mostmár egyre több tejem lesz és teljesen eltudjuk hagyni a tápszert. :) köszi mindenkinek a válaszokat. !
2016. jún. 21. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!