Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak a babámmal ha...

Mit csináljak a babámmal ha gyakran akar szopizni, de nem azért mert olyan gyakran megéhezik, hanem az előző szopinál mindig bealszik és nem eszi teli magát? 9hetes a babám

Figyelt kérdés

Próbálom ébresztgetni, egy-két korty erejéig sikerül is de aztán becsukja a száját és nem kéri a cicit. Viszont tudom, hogy még nem lakott jól, mivel kb. 20 percig tart nála egy "rendes" étkezés és ilyenkor kb. 10 perc alatt készen van.Majd kb. 2 óra múlva jelentkezik a következő adagért.

Ha mégis sikerül felébresztenem, akkor előfordul, hogy még 10-15 percig intenzíven eszik.

Hagyjam sírni a legközelebbi étekzés előtt, hogy meglegyen a 3 óra távolság a két étkezés előtt és hátha "kiéhezve" jobban fog szopizni?


2010. ápr. 13. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Én nem hagytam soha éhezni. Gyenge még, hamar elfárad. Nálunk egy szoptatás eltartott akár 1 órát is, és örültem, ha másfél órát kibírt utána. Ma 13 hetes, de 3 órát még most sem bír, kivéve, ha alszik.
2010. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora babánál bőven belefér a 2-3 óránkénti evés. Lehet, hogy elfárad evés közben, elalszik. 2 óra múlva ha eszi, az nem rossz! Ne hagyd sírni, ha éhes etesd meg, mert addig rengeteg levegőt fog nyelni a sok sírás után, akkor meg a hasa fog fájni. Ne az órához mérten szoptasd, hanem ahogy a baba igényli. Nálunk is a kicsi sokáig 2-3 óránként szopott, de volt, hogy 2 órát sem nagyon bírt ki.
2010. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha két óránként eszik 10 percet, az teljesen ok. Ne hagyd sírni!

Az én első babám is "bealvós" volt, nálunk az jött be, hogy a szabad kezemmel (ülve és fekve szoptatáskor is) a tarkóját egyenletes ütemben picit nyomkodtam. Nem erős nyomásra kell gondolni, inkább olyan noszogatásra, ez alvás közben is beindítja a szopóreflexet. A kórházban tanította az egyik csecsemős, egy idő után már megjött a kedve is, és nem volt erre szükség.

Próbáld ki, ha gondolod, bár amint írtam, ahogy a Tied eszik, az teljesen oké.

(Ja, és az enyém alacsony súllyal született, és eleinte egyáltalán nem akart enni, annyira lusta volt... :o)

2010. ápr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ne aggódj ezen!Az én Kicsim 3 hetesen 1.5 óráig is elcummogott a cicin,és 2 óránként evett.Most már ügyesebben szopizik,és van hogy 10 perc alatt kiszív 130 grammot pedig még csak 8 hetes.Lemértem mert én is azt hittem hogy nem lakik jól ilyen rövid idő alatt.Ja és utána 1.5 óra múlva megint kérte,még 50-et evett.Gyorsan megemésztik az anyatejet,ha folyamatos a gyarapodás nincs baj!Ne hagyd sírni,érezniük kell hogy bármi történik,Anya velük van és számíthatnak rá!
2010. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tévedés azt gondolni, hogy 3 órát ki kell bírni a babának. Az anyatejet nagyon könnyű megemészteni, a baba gyomra másfél-két óra alatt ki is ürül, és újra megéhezik.


És ha megéhezik, akkor adj neki enni. :-)


Semmiképpen ne hagyd sírni! A sírás azt jelzi, hogy valami nincs rendben: éhes, tele a pelusa, vagy dédelgetésre vágyik. Az anyukája dolga pedig az, hogy kielégítse ezeket a szükségleteit - lehetőleg még mielőtt sírásra kerül a dolog.


4 hetes nagyfiú anyukája

2010. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a szoptatás sokkal több mint a baba táplálása. Aki azzá redukálja, fogalma sincs miből marad ki. Két ember intim együttléte, anya és gyermeke közelsége. Egy csomó hormon termelődik mindkettőtökben szoptatás alatt. Ez nem véletlen. Szerintem vétek ebbe a gyönyörű kettősbe egy órát bevonni. Semmi keresnivalója ott. Csak Te vagy és a gyermeke, akit alig néhány hete hoztál világra, és akinek Te jelented a mindent. Ne hagyd őt cserben, mert ezzel saját magadat is cserben hagyod. Sok sikert a továbbiakhoz!
2010. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm! :)
2010. ápr. 14. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3 óránkénti etetést mi, felnőttek találtuk ki, az érintetteket nem kérdezte senki:) etesd meg ahányszor kéri:)
2010. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!