Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befolyasolhatja a tejci...

Befolyasolhatja a tejci minoseget, ha kozvetlenul szoptatas elott jegkockaval kicsit lefagyasztom a bimbomat? Hatha akkor nem fajna annyira.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Hát a minőségét nem befolyásolja szerintem, csak lehet h a babának se fog úgy hidegen tetszeni. Azért egy próbát megér! Jól van mellretéve a babád szerinted? (úgy értem megmutatta esetleg vki)?

Mondjuk nekem hiába volt jól rátéve bizony hónapokig csillagokatr láttam minden szoptatásnál :((

De van akinek hamar megedződik !!

2010. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vedono latta parszor szopizni, nem mondta hogy rosszul lenne mellre teve. Rettenetessen tud fajni, mar rettegek a kovetkezo szopitol... minden szopit vegig bogok. Meg szerencse hogy altalaban csak 1 ora hosszat tart. Viszont imadom a fiamat es a legjobbat szeretnem neki... kicsit el vagyok keseredve
2010. ápr. 13. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem már sokszor volt jól és rosszul is a cicin a baba. Tudom, mi a különbség. Amikor jól van mellre téve, akkor egyáltalán nem fáj, sőt, nagyon kellemes a szoptatás. (A szobatársamnak is azt mondta az egyik csecsemős nővér, hogy jól van mellre téve, mégis fájt neki a szoptatás - aztán egy másik csecsemős jól tette neki mellre, és ő alig tudta elhinni, hogy a szoptatás kellemes is lehet!)


Ha fáj, akkor valamit nem jól csinálsz. Leggyakrabban ilyenkor csak a bimbót kapja be a baba, és azt rágcsálja, nyomogatja az ínyével. Ez piszkosul tud fájni, aláírom. Ha jól van mellretéve a baba, akkor a bimbó az ínye mögött van, és az ínyével a bimbóudvarra harap rá. Ez egyáltalán nem fáj, sőt! Kellemesen masszíroz, nagyon jó érzés.


Ha fáj, akor vedd ki a szájából, és addig próbálkozz, amíg jól be nem veszi. Ha 100x, akkor 100x.


4 hetes kisfiú anyukája

2010. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Mennyi idős a babád? esetleg ha legközelebb mentek gyerekorvoshoz, kérdezd meg, nincs e lenőve a nyelve? Mert ha le van akkor is kegyetlenül tud fájni ahogy szopik, mivel nem nyújtja ki rendesen a nyelvét és nem tudod a nyelve fölé rendesen behelyezni a bimbót (nem tudom ennél jobban leirni) de nekünk is ez volt és emiatt 4 hetes korától tápszeres lett a fiam.

:(

2010. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Vigyázz a hideggel, mert apaszthatja a tejcsit!

Ha sebes a mellbimbód, kenj rá egy kis anyatejet, garmastant vagy bepanthent, ha nem sebes, csak fáj, amikor szoptatsz, akkor tényleg nem jól van cicin, mert egyébként nem szabadna, hogy a szoptatás fájjon! :-)

Üdv!

2010. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Semmiképpen nem szabad hűteni a cicit, mert tényleg elapad a tejci! Ha mindent ki lehet zárni (rossz technika, lenőtt nyelv), próbáld bimbóvédővel. Szoptatás után hagyd rajta megszáradni a tejcit. Én használtam még a dm-ben kapható babylove márkájú bimbóápoló krémet, ami nagyon jól megnyugtatta.
2010. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom nektek a valaszokat. A fiam 2 honapos, gondolom eddigre mar nem kene hogy fajjon. Holnap megyunk gyerekorvoshoz meg fogom nezetni a nyelvet. Nagyon jo lenne ha megtudnank oldani a dolgot, mert a fiam kulonben nagyon elvezi a szopizast, az sem zavarja hogy a konnyeim potyognak ra es az egesz testem remeg mig o szopizik. Szerintem eleg a tejci is neki, mert ugy kell ebresztenem 5, 5 es fel orankent, hogy egyen.

Megegyszer koszonom, hogy irtatok!

2010. ápr. 14. 00:00
 8/8 xStefix ***** válasza:
17:48-as, nem csippentették fel a babád nyelvét? Lehet, hogy úgy vissza tudtatok volna állni a szopira... :(
2010. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!