Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első baba - vegyek/kölcsönözze...

Első baba - vegyek/kölcsönözzek mérleget, vagy ne?

Figyelt kérdés
2016. jún. 30. 06:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kell-e mérni a babát, vagy sem?
2016. jún. 30. 06:48
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
A babát kell mérni, eleinte hetente, aztán havonta. Érdemes kölcsönözni egy mérleget, és az első néhány hétben mindennap egyszer megmérni (pl. fürdés előtt), később pedig hetente. Csak abba a hibába nem szabad esni, hogy minden evés előtt meg után méred, és kétségbe esel, ha éppen nem 120 millit eszik csak 80-at.
2016. jún. 30. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges ha csak nem kicsi sullyal szuletik és azért kell.

Minden héten 6 hétig megy a védőnő.

Mehetsz Te is mérni Addig sétáltok egyet.

De ha félsz akkor kérj de mondom minden héten elmehettek méreckedni.

2016. jún. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elsőt mértem, másodikat nem, sokkal stresszesebb voltam, mikor mértem. A biztonság kedvéért vennék használtan, mert a bérlés kb annyi volt, mint egy használt ára, és azt utána el lehet adni.

A gond az, hogy folyton mindenki a gyerek súlyát kérdezi (védőnő, gyerekorvos, szmszédasszony, zöldséges...)

2016. jún. 30. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy Ausztirában lakom, itt nincs védőnői szolgálat (illetve nem kötelező és nem ingyenes)
2016. jún. 30. 06:59
 6/13 anonim ***** válasza:

A szoptatásnál ha akarod nézni, mennyit eszik, akkor vehetsz. De kipróbálhatod azt is, hogy megeszi-e , jól lakik-e, ha nem sír ok nélkül, akkor nem igen marad éhes stb.


A súlyát az enyémeknek konyhamérlegen mértem, 20kg-ig mér, aztán azon sem.

Havonta bevittem a rendelőbe és ott lemértük.

A tejet fejtem-gyűjtögettem az elsőnél (második tápszeres volt), láttam mennyit evett így a szoptatás utáni előtti méregetéseket nem csináltam és nem volt érdekes az sem, hogy menniy a súlya, havonta elég volt lemérni. Nem kis súlyú babák voltak.

2016. jún. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vennék. Használtan. Hasznát fogod venni. Én már a harmadik gyereknél hasznalom aztán eladom. Nekem hasznos volt.
2016. jún. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell mérni, csak lehet. De ha a gyerek nem levert és meg van a napi 6 téli pelus, akkor eleget eszik. Nekem nem volt mérlegem és az ismeretségi körben se volt senkinek
2016. jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja az más ha nincs védőnő.

Azért az hasznos néha.

De akkor ha úgy megnyugszol bérelj egyet!

Egyébként tényleg ha jól eszik és szemmel láthatóan hizik van kaki pisi akkor nincsen gond.

Ők még hasfájás miatt sirnak, éhesség és fáradság miatt.

Meg hogy anya hiányzik!


De tényleg komolyabbra fordulhat ha nem épited le a rokonokat egy kis időre!


Első válaszoló voltam.

2016. jún. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja az más ha nincs védőnő.

Azért az hasznos néha.

De akkor ha úgy megnyugszol bérelj egyet!

Egyébként tényleg ha jól eszik és szemmel láthatóan hizik van kaki pisi akkor nincsen gond.

Ők még hasfájás miatt sirnak, éhesség és fáradság miatt.

Meg hogy anya hiányzik!


De tényleg komolyabbra fordulhat ha nem épited le a rokonokat egy kis időre!

2016. jún. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!