Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mernétek ezek után szoptatni?

Mernétek ezek után szoptatni?

Figyelt kérdés

Ikrekkel vagyok várandós, még az elején járunk, de közben 10 hónapos kisfiam nagy cicis, nem szívesen választanám el.


Azonban tartok a vetéléstől, pláne, hogy ikrek. Nőgyógyász szerint mehet a dolog, háziorvosom viszont óva int a további szoptatástól, úgyhogy most nem tudom, mit csináljak. Járt már valaki hasonló cipőben?


Az első baba császáros lett, nem tudom, ez számít-e valamit ebben a helyzetben.



2016. júl. 19. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Persze hogy mernék.
2016. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Igen, én szoptattam úgy a 11. hétig a nagyot (pedig hematómám is volt), akkor magától abbahagyta, gondolom megváltozott az íze vagy a mennyisége. Inkább a nőgyógyásznak higgy ebben a kérdésben.
2016. júl. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, Te is ikrekkel voltál / vagy várandós?
2016. júl. 19. 10:32
 4/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
53%
Ha lesznek olyan gondjaid, hogy sokat keményedsz, akkor majd egész biztos a nőgyógyász is le fog tiltani a szoptatásról. Amíg minden rendben, nem keményedsz sokat, és a méhnyakad is rendben, addig szerintem felesleges elválasztani a kisfiadat. A háziorvos a régi dogmák híve, én is hallottam már háziorvost szörnyülködni ezen. Azért az ő ismereteik ezekben a témákban nem feltétlenül aktuálisak.
2016. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen az az ésszerű, ha a nőgyógyászod tanácsát követed ebben a kérdésben, Ő a szakember. Én életemben nem hallottam olyat, hogy valaki a szoptatástól elvetélne. Ha ez megnyugtat, barátnőmnél ippeg pont ugyanilyen volt a helyzet, ikerterhesség, a pici a kezdeteknél volt 9 hónapos. Még 3 hónapig bírta szoptatni, utána sem lett volna akadálya, de a kislány magától hagyta el.
2016. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Hú, hát én nem mernek, mehösszehúzódást okozhat, ezt tudjuk de nem vagyok orvos,mint ahogy itt más sem, csak a saját véleményünket írjuk ami szerint én nem mennék főleg ikrekkel, de közben megértem hogy a 10 hónapos fiad még mennyire szeretne szopizni , nehéz helyzet
2016. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
38%

66% Igen, méhösszehúzódásokat okoz, ahogy mondjuk az orgazmus is. A szextől sincsenek eltiltva a kismamák automatikusan. És akit eltiltanak, azt a nőgyógyász tiltja el, nem a háziorvos.

Egyébként ha én magam lennék ilyen helyzetben, én sem mernék szoptatni úgy középidőtől. De én rettenetesen keményedtem a szólóterhességem alatt is, az ikrekkel meg pláne.

A koraterhességi vetéléseknél senki se mondja meg, hogy éppen a szoptatástól vetélt-e el a kismama, vagy az egyéb millió ok miatt, ami miatt szoptatás nélkül is elvetélt volna. Ha egy szoptató kismama elvetél, mindjárt megvan a fő gyanúsított.

2016. júl. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Én nem mernék, és már elég nagy a fiad, hogy leszoktasd.
2016. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2016. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!