Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem fogadja el a mellem...

Miért nem fogadja el a mellem egyik pillanatról a másikra?

Figyelt kérdés

4 hetes a babókám. Császárral szültem, a tejem nem indult meg rendesen, így pótlást kapott a picúr kezdetek óta cumisüvegből. Mondták, hogy cumizavaros lehet tőle, de eddig szerencsére nem volt gond.

Bimbóvédővel szoptatok, mert anélkül nincs mellbimbóm, nem tudja bekapni.

Egyik nap ajánlották, hogy ha már 5 percet szopizott bimbóvédő nélkül, vegyem le és próbáljam meg a kialakult bimbómra rátenni és simán szoptatni. Ki is próbáltam, szépen rákapott a cicimre védő nélkül. Aztán a következő szopikor már nem fogadta el. Se védővel se anélkül. Azóta két nap telt el. Éjjel sikerült szopiztatnom, de vagy 2 percig tartott, mire nagynehezen nekiállt szopizni. Most reggel már visítva sírt, ha a szájába akartam tenni a bimbóm. :(

Most kénytelen vagyok fejni és úgy adni. Sok tejem sajnos azóta sincs. Olyan 60-70 ml-ket tudok lefejni a kettőből, így a pótlást továbbra is kapja.

Várható még, hogy újra kell neki majd a cici, vagy így jártam? Miért utasítja el ilyen gyorsan?



2016. aug. 13. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rájött, hogy felesleges a szopással strapálnia magát, ha utána cumisüvegből úgy is kap, akkor miért ne lehetne csak az üveg. Egyik ismerősömnél is így volt, folyton pótolnia kellett, aztán sajnos nem kellett már neki a cici, csak sírt, ha a közelébe került. Sajnos amíg kap pótlást, addig nem fog visszaszokni, de lehet már az se segítene, ha nem kapna. De pótlást muszáj kapnia a kevés tej miatt, valószínűleg a tejed el fog így lassan apadni. Ne csüggedj, Te megpróbáltad!
2016. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Cumizavar lehet a háttérben. Mivel nagyon korán kapott cumisüvegből kezdetektől fogva, ezért sajnos nagy esélye van rá a kezdetektől. Én még nem adnám fel, néhány napig próbálkoznék a következőkkel: kifejt anyatejcseppel a bimbón próbálkoznék, vagy egyenesen próbálnék a szájába spriccelni, ha van annyi. Fejnék ezerreĺ, amennyit tudok, hogy minél több tejem legyen, és minél könnyebb legyen neki a kicsorduló tejet az anyamellből kiszívnia, valamint hogy egyébként is legyen (tejtermelésre rá tudsz segíteni egyéb módon is de ez az egyik.legbiztosabb módja a szopin kívül)


Próbáld meg kihúzni az étkezés idejét félórával, órával, hogy éhesebben hátha jobban rákap a mellre.

sokat legyen testkontaktusban egyébként is,nem feltétlenül szájába erőltetett bimbóval, így lehetőséget kap a szopira is.


És egy időre hanyagolnám a cumisüveges etetést-ha nem jönne össze mellből, akkor jöhet a kiskanál, kifele hajló peremű vizes/kávéspohár, bababoltban beszerezhető medela pohár vagy svéd itatópohár, belga etetőkanál.

Ezekkel ugyan neked is nehezebb, de a babád más módszerrel kénytelen enni. Jó kérdés hogy "elfelejti" e a cumisüveges taktikát, de türelemmel ée kitartással felvértezve ilyen úton lehet elindulni. (Akár csak egy részét bevetve a fentieknek: pl nem cél a hullára fejés csak ne apadjon el a tej de tanuljon meg szopizni, és aztán jöhet a tejtermelés megemelése, mert ez utánna könnyebb) vagy kapjon már most minél több anyatejet-ami macerás lehet fejéssel...te döntesz.

Kitartást ķívánok!

2016. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, csak kb. már egy hét után. Utána még próbálkoztunk, de másfél napnál tovább semmi nem vált be, üvöltött, amíg a cumisüveget meg nem kapta. Fejtem amíg tudtam, de így nem maradt sokáig tej, szóval csak tápszer kap sajnos.


(Védőnő tanácsára próbáltuk, hogy előbb ivott pár kortyot az üvegből, amitől kicsit megnyugodott, így már elfogadta a cicit, illetve a bimbóvédőt. Mint mondtam, nem jött be hosszú távon, de hátha neked segít.)

2016. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerencsére nemsokra rá újra elfogadta a cicimet. Bimbóvédőt cseréltem. Azt a típust valamiért megúnta (medela), de a mam-ossal most jól elvan. :D
2016. aug. 20. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!