Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám sokszor mintha fuldokoln...

Babám sokszor mintha fuldokolna szopás közben. Lehet azért mert túl sok tejem van?

Figyelt kérdés

Általában 5-10 percig eszik csak, azt hittem ez kevés, de a gyerekorvos most mérte, ma 8 napos és már visszahozta a születési súlyát. 3280 grammal született, és 3100 grammal jöttünk haza, ma már 3270 gram volt. Szóval az orvos szerint eszik szépen, mert hízik, csak aggódtam hogy nem kevés-e az 5 perc. Lenne több tejem is, általában naponta olyan 2-300 ml-t fejni is tudok, az lefagyasztom. Szóval ehetne még ha kéne neki.

De sokszor csinálja azt, hogy elkezd ilyen fuldokló hangot kiadni, és utána ha felveszem a vállamra akkor köhög. Ez azért van mert túl sok tej jön és nem tudja időben lenyelni? Vagy más miatt van? Ja és 8 napos a babám.


2016. aug. 16. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért. Volt olyan, hogy a fiam fuldoklott, és azt vettem észre, hogy spriccel a tej a szájába, mert nagyon sok tejem volt, fel volt telve a mellem és ha egy icipicit is meg lett nyomva, akkor már spriccelt belőle a tej.
2016. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez történik. Sok tejem van és ha már nagyon "Meg van telve" akkor már a legapróbb nyomásra is rengeteg jön. Ha fejek mielőtt enne, akkor ő attól még fog tudni elég tejet kiszívni?
2016. aug. 16. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erős a tejleadó reflexed. Próbáld meg azt, hogy szopi előtt fejsz egy kicsit. Így nem fog ömleni a szájába a tej.
2016. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is ez volt, egészen 5-6 hónapos koráig, amikor "ügyesebb" lett. Nekem sajnos az sem igazán segített, ha fejtem előtte. Egyrészt mert a tejleadási reflex nálam arra csak ritkán indult be, másrészt a kisfiam addig ordított. Itt a gyk-in tanácsolta vki,h a másik mellbimbóra kell egy kis nyomást gyakorolni, és akkor nem annyira erősen jön a tej. Talán még ez a módszer segített a leginkább.
2016. aug. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!