Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Zöld, kicsit nyálkás széklet...

Zöld, kicsit nyálkás széklet mitől lehet csak anyatejes gyermeknél?

Figyelt kérdés
11 hetes kizárólag anyatejjel táplált kislányom széklete múlt hét elején is már zöldes volt, majd elmúlt. Akkor betudtam annak, hogy dinnyét is ettem előző napokban, illetve spenótot. Most vasárnap ismét ezt tapasztaltam, hogy mint a spenót olyan zöld a széklete. Se láza, se bukás nincs. Felhívtam természetesen a gyermekorvost, aki szerint többet eszik a kislányom és ez okozza a problémát, adjak neki bio Gaia cseppet 5- 6napig és rendbe jön. Persze a következő kérdésem az volt, hogy és ha nem? Szerinte igen, ha mégsem, akkor széklet leoltás . Azóta eltelt két nap és változó, hogy milyet kakil. Többnyire zöldnek mondanám, de van benne sárga is, meg nyálka is. Járt már így valaki, mi a tapasztalata? Ez a csepp kb hányadik nap kezd el hatni? Ha ne adj isten bélfertőzés lenne, azzal mi a teendő?

#széklet #zöldes árnyalat #11hetes babánál
2016. aug. 17. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha egy baba túleszi magát, akkor zöldessé válik a széklete.

De ezt az orvos is elmondta.

Volt nálunk is ilyen. Elmúlt.

Ha egyébként más tünet nincs, nem nyugtalan, akkor semmi más gond nincs.

2016. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt ilyen, de előre jelezték, hogy akkor lesz zökd, ha az előző tejet nem emésztette meg és rá szopizik.
2016. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sokszor volt ilyen nátha (emiatt volt a legszembetűnőbb, tiszta nyálka volt az egész), fogzás és túl sok evés miatt is. A biogaia elvileg egy hét, hasfájásra próbáltuk csak nem jött be de ha jól emlékszem ez állt a betegtájékoztatóján.
2016. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is ilyen volt a széklete. Zöld, nyálkás, bűzös. A védőnő a Lactase comfort cseppet ajánlotta rá. Nekünk bevált.
2016. aug. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a szoptatások közötti időt legalább két és fél órára növelni, meg fog oldódni a probléma mindenféle varázsszer nélkül.


A zöldes széklet oka a túletetés és az, hogy a még nem emésztett tejre issza meg az újabb adagot. Ettől persze hasfájós és nagyon büfizős is lesz.

2016. aug. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az okozta a zöldes székletet, hogy keveset termelt abból az enzimből ami a tejcukor lebontásáért felelős. Valószínűleg a dokid is erre gyanakodhatott mert úgy tudom ilyen esetekre ajánlják a BioGaiat. Azt nem próbáltuk, de a Lactose comfort csepp nálunk kb. 4-5 nap alatt hozott javulást. Még mindig kapja a fiam az anyatejhez, fokozatosan csökkentve az adagot.
2016. aug. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kevés tejterméket eszem , mondhatni, hogy csak margarint, meg egy- egy nap kevés sajtot, tejet egyáltalán nem.

A szopizások meg többnyire 3 óránként vannak, éjjel meg akar 8óra is eltelik a kettő között. Most talán sárgul már kicsit!

2016. aug. 18. 04:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem laktózérzékeny volt a fiam, most a lànyom is. Àtàlltam a laktózmentesre, szerencsére ez segìtett a kaki szinén. De most is elő elő fordul, mert haspók és túleszi magàt.

Ha nem fàj a pocija akkor csak túleszi magàt. Ha fàj a poci vagy büdi a kaki akkor kell màs okot keresni.

2016. aug. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Laktóz akkor is van az anyatejben, ha nem eszel tejterméket. (Max kevesebb.) Itt a laktáz enzim vagy hiányzik vagy csak nincs elegendő. Ezért teljesen egyéni, hogy ki mekkora mennyiségben tolerálja. Erre a colief csepp jó, ez laktáz enzim.

Tejallergia esetén pedig az is gondot okoz, ha csak kis mennyiségben fogyasztasz. Ez pedig ellenanyagot termel a szervezetben.

2016. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!