Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés lenne ennyi hízás?...

MKs kérdése:

Kevés lenne ennyi hízás? Létezik hogy baj van?

Figyelt kérdés
A kislányom 3100 grammal 50 centivel született! Most 2,5 hónapos 4780 gramm és 60cm. Az orvosok azt mondják hogy kevés. Székelési problémáink vannak nem nagyon megy neki rekord 14 nap volt mire az orvosok adtak neki beöntést. 3 Napja megszélcsöveztem és nagyon sok széklet ürült ki belőle. Kizárólag anyatejet kap. 2 óránként eszik éjjel is és nappal is 15 percig tart egy szopizás. Ritkán jön neki vissza tej büfivel. Nekem van elég tejem csak úgy spriccel és amikor eszik nagyokat nyel, szóval eszik rendesen. valakinek hasonló tapasztalata?
2016. aug. 24. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó a súlya és a hossza is, ne aggódj!
2016. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 450g a minimum hízás, és az Nálatok meg is van, én nem hinném, hogy baj lenne, ha a baba amúgy jól fejlődik, kiegyensúlyozott.


A székelési gondra meg azt tanácsolnám, hogy gondold át, Te mit eszel és került a fogós ételeket (banán, rizs, kakaó, csoki, ilyenek), és figyeld meg, hogy van-e javulás.


Egyébként nem tudom kell-e szélcsövezni, barátnőm anyatejes kisfiának egyszer 3 hétig nem volt széklete, és semmi baja nem volt. Ha mondjuk láthatóan kínlódik emiatt, az persze más, de általános, hogy az anyatejet jól fel tudják használni.

Ebben kérd ki az orvos tanácsát, és hogy megnyugodj, hívj fel egy szoptatási tanácsadót is.

2016. aug. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor lett csak használva szélcső mikor már láttam hogy szükséges.Két pelust teli is rakott. sűrű volt neki nagyon erölködött egyedül nem tudta kinyomni.A súlygyarapodás miatt pedig még kórházba is beküldtek minket 4 napig bent voltunk és agyon szurkották szegénykémet mert nem tudta tőle vért venni, ott kapott beöntést is. Azóta nyugtalan és félős lett a korházba is csak akkor aludt ha mellettem volt.
2016. aug. 24. 13:28
 4/5 A kérdező kommentje:
A kórházban evés előtt és után is mérnem kellett. Végül úgy engedtek ki hogy nincs a drágámnak semmi baja.
2016. aug. 24. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos nekem azt mondta, hogy heti 100-120 g hízás kell. Ha az megvan, akkor ne aggódj.
2016. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!