Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás ellenség, vagy...

Kelley kérdése:

A szoptatás ellenség, vagy barát? A terhesség után való szoptatás fogyaszt?

Figyelt kérdés
6 hónapos terhes vagyok (hamarosan belépek a hétbe), és eddig 6 kilót híztam! Elég egyértelmű, hogy a maradék három hónapban tovább fogok hízni... :( Sajnos hízékony vagyok. Van, aki fogyott tőle? Már csak ez a reménysugaram maradt!

2016. aug. 30. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Emberfuggo. En fogytam.
2016. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Közel 20kgt híztam a szoptatás első félévében.
2016. aug. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Ez totálisan egyénfüggő. Én sajnos nem tudtam sokáig szoptatni, így nem tudok érdemben nyilatkozni, viszont rengeteg barátnőm van, akik sokáig (1 év, sőt, van, aki 2 év) és egyáltalán nem láttam beigazolódni, hogy segítené a fogyást. Ilyenkor is mindig mindig, az számít, hogyan étkezel, mennyit mozogsz. Azt tudom, hogy megterhelő mozgást és durva diétát nem lehet csinálni, de minden nap séta + egészséges étkezés nem árt a tejnek sem, és anyának pedig segít a fogyásban. Egyébként ez a 6 kiló egyáltalán nem durva. Nem tudom, miért vagy ennyire elkeseredve! Én pl az első 20 hétben híztam tíz kilót, pedig tök rosszul voltam és nem is ettem rendesen. Tök kiborultam, aztán a második 20 hétben egy deka nem jött rám. Szülés után pedig 3 kiló maradt rajtam, az mostanra (1,5 éve szültem) teljesen el is tűnt.
2016. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Én fogytam, de azt ugye tudod, hogy bizonyos esetektől eltekintve attól hízol, amit megeszel...
2016. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Első gyerekemnél nem fogytam szoptatás alatt, a másodiknál igen.

De ez leginkább szerencse/genetika kérdése.


Most szoptatom a harmadikat, most is fogyok, de most tudatosan odafigyelek az étkezésemre és sportolok is.

2016. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

7 éve a fiammal szoptatás alatt stagnált a súlyom. 3 éves korában fogytam 20 kg-t fél év alatt.

Most a lányommal 3 hét alatt eddig 5 kg-t fogytam. 12 kg-t híztam a terhesség alatt vele, a kezdő súlyomhoz képest még 1 kg van rajtam (augusztus 5-én született).

2016. aug. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Én kákabélű alkat vagyok, szóval a fogyókúrázókkal szemben nem fair de én általában hízókúrán vagyok, a terhességem alatt 52ről 63ra híztam, utána az első fél év alatt (ezt végig csak szoptattam) lementem 48ig ennek oroszlánrésze az első hónapokban.

Azóta igyekszem csapdába ejteni a kilókat de sajna csak 51 vagyok :/


Van két olyan ismerősöm aki tovább hízott a szoptatás alatt de a többség fogyott, szóval remény van. De tényleg sok függ a mit eszeltől, meg a mennyit mozogsztól.

2016. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Az tény, hogy a szoptatás energia, így maga a szoptatás fogyaszt, ha ugyanúgy eszel, mint előtte. A gond ott szokott lenni, hogy az alváshiány és a hormonok hatására nő az étvágy. Illetve a csodatévő szoptatásbarát kaják: szénhidrát, sör, piskóta, csupa hízlaló. Könnyű több kalóriát bevinni, mint amennyit a szoptatás elvisz. Én (mondjuk mindig is vékony voltam) szoptatások alatt farkaséhes voltam mindig is, az 1 kg-os Manner nápolyi 2 nap alatt elfogyott, édes kekszeket kívántam folyton.

De ha tudsz uralkodni magadon, akkor nem lesz gond. Én nem uralkodtam, így tartottam a súlyom, de ez nálam pont jó voltígy.

2016. aug. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
17 kilót híztam terhesség alatt, de amúgy is volt rajtam felesleg. Most 10 hónapos a babám még mindig szopizik és 29 kilót adtam le eddig. Sok zöldség, gyümölcs, husi, szénhidrátcsökkentett kenyér amit eszek. Tejem van bőven. Még 5 kiló és olyan leszek mint tini koromban. Személy szerint nekem jót tett a szoptatás de egy ismerősöm sincs akit hasonló helyzetbe tudnék említeni. Nyílván ha enném a rengeteg édességet és innám a cukros üditőket mint eddig akkor lehet nem fogytam volna egy dekát sem. Szóval én azt mondom, hogy szoptatás plussz a szénhidrátcsökkentett táplálkozás nekem bevált. Viszont lehet másnál nem használ mert csökken a tej mennyisége.
2016. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában attól, hogy szoptatsz, lehetne fogyni.

De többnyire nem ez a jellemző: otthon, bezárva a babával, és persze ügyelni kell, hogy egyél rendesen, mert különben elmegy a tejed...

Nekem külön küzdelem volt, hogy ne hízzak, fogyásról nem is álmodtam. Az egyik barátnőm 20 kilót hízott, további 10-et, mire elment dolgozni. A másik 10 kg-ot szedett fel bő egy év alatt, most tudatosult benne, hogy ez bizony összegyűlt apránként. Igyekszik leadni, tornázik, diétázik, és a baba is már elmúlt egy éves, nem tragédia, ha kevesebb lesz a teje.


Csak ezért nem érdemes szoptatni, ahogy nem érdemes lemondani róla, nehogy hízzál. Önuralommal, megfelelő, szigorú diétával és mozgással senki sem hízik, függetlenül attól, milyen az alkata, mit művelnek a hormonjai, és a többi.

Az is alkati dolog, hogy kinek mennyi teje van. Van, aki el tud látni három gyereket is gond nélkül, és van, aki küzd minden korty tejért. Utóbbi esetben kétszer is meggondolja az ember, hogy ront-e még a helyzeten egy fogyókúrával.

2016. aug. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!