Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejserkentés elektromos...

Tejserkentés elektromos mellszívóval? Van akinek bevált?

Figyelt kérdés
Estére szeretnék egy kicsit több tejet , mivel addigra nagyon kevés van, babám nem akar szopizni sem, csak rángatja a mellem és sír.Eszem, iszom mindent, mindent kipróbáltam, kézi mellszívó nem vált be. A medela electricet javasolták! Kérdésem, hogy használjam? Minden szoptatás után fejjek? Vagy két szoptatás között is?
2016. szept. 8. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha több tejet szedsz ki a melledből, akkor elvileg több is fog termelődni. De ez nem mindenkinek jön be.

Az tény, hogy a kézi mellszívó nem sokat ér, órákig tart. Az elektromos meg fáj ám, pláne, ha az üres melledet rángatod vele pár csepp tejért.

Alapvetően az nálatok a probléma,hogy a gyerek nem szopik jól, így nyilván kevesebb tej termelődik. Én is így jártam.

Első gyereknél annyi tejem volt, hogy már ki kellett borogatni. A másodiknál is szépen beindult, de a gyerek elaludt a cicin, így fokozatosan csökkenni kezdett. Én 3 hónapos koráig kínlódtam, fejtem, ettem mindenféle tejszaporító bogyókat, amitől beindult. De a gyerek akkor sem szopott, így kaptam egy jó kis mellgyulladást, ami kb. hetente visszatért, amíg el nem választottam. Most így utólag szerintem elég nagy marhaság volt az egész. Hiába mondják, nem kell az életed árán is szoptatni. A gyerek nyugtalan volt, nem tudott beállni semmi napirend, mert sosem evett egyszerre egy rendes adagot. Alig aludt, ráadásul én egész nap vagy szoptattam vagy fejtem, és volt egy másik gyerekem is, akit teljesen elhanyagoltam emiatt.

Én a következőt csinálnám:

Tedd mellre, szopik, amennyit szopik, a maradékot fejd ki, és add oda neki cumisüvegből. Ha nem elég, akkor meg pótold tápszerrel. Nem lesz tőle semmi baja. Én csak szoptattam, ő a legtöbbet beteg az oviban, a tápszeresek meg vígan elvannak. Jó, jó az anyatej, de ha nem megy, hát van más megoldás is.

Ja, az elektromos mellszívó az alap egy ilyen helyzetben, 5 perc alatt végzel, míg a kézivel órákig tart.

2016. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen serkenti alacsony fokon szoptatas utan egy oraval mindket mellen 5 percet ennyi eleg.

De a babat is rarakhatod egy nap 10x 12x az us serkenti

Mell huzas nem ehseg hanem barmi mas lehet hasfajas unalom almossag stb stb

Tapszert ne adj

Szuleszneni

2016. szept. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos biztos éhes, mert hetekig ezt játszottuk,mindent megpróbáltam, órákat volt a mellemen, de nem jött össze neki az adag este, aludni sem bírt. Amúgy már 4 hós. Egész nap minden rendben, csak este kezdődik ez a "szenvedés"...Nem kínoztam tovább az utolsó etetést hozzápotolom tápszerrel egy ideje, azóta alszik, nyugodt. Viszont ha lehet, megoldanám elektromos mellszívóval és elhagynám ezt a kis tápszert is.
2016. szept. 8. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok. Szerintem semmi rossz nincs abban, ha adsz neki tápszert, látod megnyugodott tőle. Tudom, nagyon ellenzik, de szerintem sokkal rosszabb a babának, ha éhezik. Én beleestem ebbe a hibába, másnak nem ajánlom. Nekünk onnantól lett normális napirendünk, hogy elkezdtem a hozzátáplálást. Sima rizses tejpéppel kezdtem, és a gyerek úgy ette, mint a kacsa a nokedlit, egy-két nap múlva már dupla adagokat. Nekem ne mondja senki, hogy nem volt éhes! Utána kezdett el normálisan kinézni, előtte sovány is volt, mint az etiópok. Pedig a védőnő mindig azzal jött nekem, hogy a súlygyarapodása megfelelő, pedig szerintem nem volt az.
2016. szept. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen igazad van utolsó, közben megjött a mellszívó, így már csak tényleg kevés tápszert kap, de arra szükség van, hogy el tudjon aludni, nyugodt legyen. Ha a falat lekaparom sem tudok több tejet produkálni.
2016. szept. 13. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!