Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislányom nem szopizik. Én...

A kislányom nem szopizik. Én naponta 10-20 ml fejek. Meddig csináljam? Hogyan álljak le a fejéssel? Egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem napi 10-20 milli nem biztos, hogy megéri a fáradtságot :(( Ez nem akkora mennyiség, hogy emiatt begyulladna a melled, ha nem fejsz. Próbáld ki, hogy mi van, ha nem fejed 2 napig! Ha feszít, fejj le egy picit, de ne az egészet! Így lassan el fog apadni...bár nem hinném, hogy ennyinél bármi problémát okoz, ha elhagyod a fejést...
2010. ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy napi 40 ml alatt már nincs értelme fejni. Ez már annyira kevés, hogy nem éri meg az egész tortúrát, nagyon kevés értékes anyag jut a piinek is így. Én egyik napról a másikra hagytam abba a fejést és nem lett belőle semmi gond, nem gyulladt be a mellem stb. Ha eldöntötted, hogy eddig ment a dolog és vége, akkor simán hagyd abba, ekkora mennyiség felszívódik.
2010. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekem 22 hónapos, most szoktunk le a szopásról. Először próbáltam csak hagyni, de mivel fájt a mellem, a nőgyógyászom gyógyszert írt fel. 10 napig szedtem és mondhatom hatásos. Tehát hagyd abba a fejést, ha fáj a melled akkor kérj te is gyógyszert ha nem fáj akkor magától is elapad.
2010. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is csak simán leálltam a fejéssel, szopizni sem tudott a fiam, naponta járt a védőnő segíteni, de 3 hónaposan végül is is abbahagytuk, akkor kezdtem a fejést, sosem fejtem többet 40ml-nél. Egyik reggel sírógörcsöt kaptam, és többet nem fejtem. Azóta nincs tejem. Szerintem nyugodtan abbahagyhatod, nem lesz pangás a te melledben sem.
2010. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes kínoznod azt a 10-20 mlt. Az én fiam se mutatott érdeklődést a szopás iránt. Jöttek is volna a tápszer recepttel a ,,jó akarók". De én elhessegettem öket. Akkoriban reggel 400-at fejtem majd 3 óránként 180-200mlt termeltem ki. A fiam jóllakott és még fagyasztani is tudtam. Igaz csak 6 hónapig.
2010. ápr. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!