Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnék újból szoptatni?...

Hogyan tudnék újból szoptatni? Ill. mennyire befolyásolja szerintetek az anya-gyermek kapcsolatot, ha nem szopizik, hanem csak lefejt tejet kap a baba?

Figyelt kérdés
Kisbabám 10 hetes és csak addig hajlandó ciciből enni, amíg könnyen jön. Este fele már úgy sem. Csak cumisüvegből. Nagyon szeretném szoptatni. (A cumisüveget azért kapta, mert sokat és nagy mértékben böfizett, ehhez kaptunk olyan port, ami besűríti az anyatejet, amit étkezések előtt kellett neki adni és azt cumisüvegben kapta. :( ) Visszacsinálnám, ha tudnám. Anyatej van, az nem probléma, csak így marad a fejés. Ha kell, egy évig is fejem, csak bírjam cérnával. Viszont rengeteget olvasok arról, hogy a szoptatás mennyiben erősíti az anya-gyermeke kapcsolatot. Ez tényleg annyira jelentős? Emiatt nem tudok napirendre térni afelett, hogy nekem a szoptatás már nem megy. Tanácsokat, tapasztalatokat várok! Tudtok olyan esetet mondani, amikor a baba visszaszokott a szopizásra vagy olyanra példát mondani, hogy a gyermek nem tisztán szopizott és mégis erős maradt az anya-gyermek kapcsolat? Köszönöm!

2016. okt. 5. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

én mindkét gyerkőcöt szoptattam, de nem hiszem hogy ezen múlik egy anya-gyermek kapcsolat erőssége. Ha nem szopizik, de a szoros testi kontakt megvan, akkor már jó :)

Visszaszoktatni lehet, de készülj fel, hogy lesz sírás, esetleg a szoptanít készüléket próbáld ki, fokozatosan csökkentve a pótolt mennyiséget.

2016. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Snorri ***** válasza:
91%
Szerintem kicsit túl van lihegve azért ez a szoptatás....nekem nem igazán volt tejem, csak 40-50ml max, az is csak hat hétig. Már a kórházban kaptam a szentbeszédet, mindenkinek ez volt az első kérdése, miért, jaj, mi lesz, biztosan nem próbáltad eléggé....tiszta lelki beteg voltam. Én azt mondom, ne görcsölj rá, hidd el, nem ettől leszel jó anya. Nekem most 2,5 a fiam, és iszonyat anyás, apás. Nagyon ragaszkodik hozzám, imádjuk egymást. Szóval nem lett baj.:))) Sőt engem sem tudott anyum szoptatni, és nagyon szoros a kapcsolatunk, pedig már 30 múltam. :))
2016. okt. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Őszinte leszek: az, hogy a gyerek EGY bőrfelületen keresztül táplálkozik maximum az anya elégedettségét szolgálja. Az, hogy cumisüvegből kapja vagy szopizik a baba, teljesen mindegy. A gyereknek. Persze az anyukák ezt máshogyan látják. De attól még nincsen így. A gyerek nem fog rá emlékezni, az anya igen. Ettől a tudattól nem lesz a gyerek bizalmasabb például az anyjával.
2016. okt. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg egy kicsit túlzásnak tartom ezt a szoptatásos mizériát. 4 hónapig tudtam szoptatni, de nem gondolom h ettől szorosabb kapcsolatom lenne a gyerekemmel mint azoknak akik nem tudtak szoptatni. Nem hiszem h ezen múlik a kapcsolatunk milyensége.
2016. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
3 hétig szopott a fiam, aztán tápszeres lett. lassan 4,5 éves és nagyon erős anya-gyermek kapcsolat van közöttünk. Nem a szoptatástól fog szeretni és ragaszkodni hozzád a gyereked.
2016. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányomat 13 hónapos koráig szoptattam. :) A nagyobbik fiam már a kórházból hazajövet sem volt hajlandó a cumisüvegen kívül mást elfogadni, így neki fejtem a tejet több mint egy évig. Sőt még két másik babának is jutott belőle. :) A kisebbik fiam szintén üvegből issza az anyatejet, immár 9 hónapja. Mindhárom gyerekkel egyformán szoros anya-gyerek kapcsolatunk van. Ne aggódj ezen! A fejéshez pedig sok-sok kitartást kívánok!
2016. okt. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Kicsit megnyugodtam! :) Az ember lánya rengeteg helyen hallja, hogy csak az a helyes és az egyetlen járható út, ha maga szoptatja a babát. Ha az embernek nincs teje, akkor pedig azért ostorozzák.

Még megpróbálom a szoptanitot, adok a szerkentyűnek egy esélyt, aztán ha nem jön össze, akkor megpróbálok végleg megnyugodni, mert azzal teszek legjobbat magamnak, másoknak és legfőképpen a babának. :)

2016. okt. 5. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz a hosszú távú fejés, megviseli a mellet. Ha szeretnéd anyatejjel táplálni, emiatt mindenképp érdemes lenne visszaszoktatni mellre. Mikor nálunk cumizavar volt, azt csináltam, hogy hagytam megszivkodni az üveget, aztán gyorsan mellre cseréltem. Nálunk bejött :) persze ennél azért problémásabb volt...
2016. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor megszületett a lányom, rengeteget kínlódtunk a szoptatással. Ő nem tudott szopni (nem jól tartotta a nyelvét, ezt mondták), én meg, első baba lévén, nem tudtam szoptatni. Vért izzadtam vele már a kórházban is, hiába mutatták és erőltették is, nem ment. Csak ordított szegény, aztán már én is sírtam. Még bimbóvédővel csak-csak ment, de azt meg folyton lekalimpálta a cicimről. Aztán úgy döntöttem, lesz.rom, nem az én gyerekem lesz az első, aki tápszeren nő fel!

Vettünk mellszívót, amennyit tudtam, fejtem, ette üvegből, a többit meg pótoltuk tápszerrel. Aztán 8 hetesen egyszer csak sikerült neki, azóta is szoptatom. Szóval vannak sikertörténetek is :)

De mondom, ha tápszerrel kellett volna etetnem, akkor is úgy gondolom, hogy fontosabb, hogy jóllakjon, minthogy kínozzam a szoptatással.

2016. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!