Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy jó a szopási...

Honnan tudom hogy jó a szopási technikája a kisfiamnak? Egy-egy szopi 1-1,5 óra. Lehet nem jól szopik? Lehet erre tanítani?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a babának jó a szopási technikája akkor nem fáj a szoptatás, nem sebesedik ki a mellbimbó, rendesen kiürül a mell, a baba szopi után elégedett, legalább 5-6 pisis pelusa van, rendszeresen kakil. Ha egy-egy szopi 1-1.5 óra az nem biztos hogy azért van mert nem jól szopik, hanem azért mert a babák nagyon szeretnek szopizni. Nem mindig az éhség gyötri őket, hanem csak szeretnek az anyukájukhoz bújni, a bőréhez simulni, az illatát érezni és maga a szopás megnyugtatja a babát. Az úgynevezett komfortszopi tart hosszú ideig mikor a baba nem is eszik, csak cumizik a cicin és ez a babákat nagy boldogsággal és megelégedéssel tölti el, mindamellet a melleket sok inger éri és ezáltal nő a tejtermelés is.

Ahogy nőnek úgy csökken majd a szopi ideje, de meglesznek azok az időszakok mikor hosszabb időt tölt a szopival.

Ne aggódj, boldog babázást kívánok!

2008. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Babukám már 3 hónapos, és nem hogy csökkene a szopi idő, hanem még nől is. És én ugy hallom hogy nyel közben, tehát nem csak "cumizik". Mégis eltart egy darabig mig végez.
2008. okt. 4. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Azért hallod hogy nyel, mert ha tejcsit nem is, de a saját nyálát le kell hogy nyelje valamikor. Ha 3-4 szopimozdulat után nyel, akkor megy a tejcsi is, ha ritkábban, akkor csak cumizik. Amúgy szerintem csak szeret a közeledben lenni a kisfiad :-)))
2008. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!