Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom szoptatás mellett...

Kriszitna27 kérdése:

Kislányom szoptatás mellett tápszert kap. Hat hetes és szeretném elhagyni a tápszert, csak anyatejjel szeretném táplálni. Hogyan tudnám elhagyni a tápszert? Sikerülhet?

Figyelt kérdés

Súlya két hetes korára nagyon visszaesett (majdnem fél kilót, szül súly: 3600g, hazahozatali 3300g, két hetesen 3160g) mert kevés volt a tejem, mivel nem szopizott rendesen (sárga volt és kicsit aluszékony), nagyon megijedtem és tápszert kellett adnom. Kb. öt dl a napi adagja ebből két deci a szopi, két deci a táp és egy deci a lefejt anyatej. Azóta sok mindent kipróbáltam és eddig semmi nem növelte igazán tejem mennyiségét. Párszor próbáltam azt is hogy nem adok tápot és csak szopizzon de sajna fél nap után már teljesen kikészül, aluszékony és gyenge lesz annyira kevés a tejem és estére már szopizni sem bír. amúgy is mindig sír, mert próbálom úgy etetni hogy többször kevesebbet kb. 50-60 ml egyszer-egyszer, hogy a szopik száma sok legyen, de ilyenkor meg nem alszik el és akkor azért van rosszul. ő sajna inkább nagyobb adagokat kb. 90 ml enne és kevesebbszer, de így meg nem tudom növelni a tej mennyiségét. attól félek hogy a sok sírástól és éhezéstől lesz vagy lett valami baja!!! négy hete mióta tápszert kap az anyatej mellé 620 grammot hízott. amikor éhezett zöld volt a kakija, sajna most is volt olyan hogy zöld volt pedig evett, de lehet hogy nem volt meg a napi adagja mert a szopit próbáltam erőltetni.

lehet valami baja attól hogy születése után ennyit visszaesett és hogy azóta is mindig éhes két szopi között??? gondolok pl. idegrendszeri vagy testi dologra!!

most az kezdtem el hogy éjjel többször felkelek fejni, hátha több lesz a tejem!



2016. okt. 16. 23:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Szia! Néhány dolgot tudnék neked javasolni, mint olyan anya, aki a vegyes táplálásról át tudott térni a kizárólagos, igény szerinti szoptatásra, és nem mellesleg szoptatási tanácsadó szeretne lenni, bár még nagyon nem az. :)

1. Infó-gyűjtés. Ehhez, ha van a környéken, keress fel egy IBCLC vagy LLL szoptatási tanácsadót - korszerű infókat tőlük kaphatsz. Ha nincs, lépj be ebbe a facebook csoportba, klassz tanácsokat lehet kapni: [link]

És közben hiteles infókat innen gyűjthetsz: [link]


2. A zöld kakitól nem kell megijedni, nem túl- vagy alultápláltságot jelez, hanem azt, hogy a pici teste nem tud még mit kezdeni az anyatejben lévő tejcukorral. Ha nem fáj tőle a pocakja, nincs semmi gond, ellenkező esetben meg lehet támogatni laktáz-enzimmel, pl. Lactase Comfort cseppel (ezt a háziorvossal beszéld meg alkalomadtán). Ha korlátozod a szoptatások időtartamát, ami amúgy nem javasolt, akkor előfordulhat az is, hogy több első tejhez jut a a babád és kevesebb zsírosabb hátsó tejhez. Ez azért lehet hatással a széklet színére, mert az első (szomjoltó) tej gazdagabb tejcukorban. Próbáld meg úgy szoptatni a babát, hogy először mindig arra a melledre teszed rá, amelyikkel befejeztétek, és semmiképpen se korlátozd a szoptatások időtartamát.

Amúgy a szaporító fejés nem rossz, de talán az még jobb lenne, főleg, hogy elérte a hathetes növekedési ugrás időszakát a babád, ha 2-3 napot rászánnál és bekucorodnátok ketten az ágyba szopimaratont tartani. Itt a testkontakt és a sűrű cicizés segít beállítani a szükséges tejmennyiséget.

A tápszert szerintem nem kell egyik pillanatról a másikra elhagyni, szépen fokozatosan is lehet (nekem így sikerült), de. Ami ezzel kapcsolatban a legfontosabb: NE MÉRICSKÉLD a babád bevitt kajamennyiségét, hanem figyeld a jeleket, amiket ilyenkor kell: van-e elég pisis és kakis pelus egy nap, szopi után megnyugszik-e (ha igen, jól lakott, ha nem vagy váltogasd a melled, vagy ha kell, adj valamennyi pótlást), stb. Ezeknek utána tudsz olvasni az lll honlapján a Szoptatós füzet menüpontban.


És ami még nagyon fontos: szerintem állati ügyes vagy! :) Viszont, ha véletlenül nem sikerülne kizárólag anyatejjel táplálni a babád, akkor sem szabad elkeseredned, mert a tápszer sem ördögtől való dolog. Te akkor is klassz anyukája leszel a kislányodnak, ha nem tudod szoptatni. Mindazonáltal szuper dolognak tartom, hogy megpróbálsz mindent megtenni azért, hogy sikerüljön a szopi. :)

Nagyon sok sikert és minden jót kívánok nektek!

És ha van kérdésed, tényleg tedd fel a szopis csoportban és várd meg a KV-k (kiemelt válaszadó) segítségét. :)


PS: Azt azért leírod, hogy pontosan hogy zajlik jelenleg az etetés? Milyen jelekre teszed cicire a babád? Engeded komfortszopizni? Miből látod, hogy nem elég neki? Az aluszékonyság szerintem pl. nem éhség jel, sőt.

2016. okt. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Én s helyedben ezekről a dolgokról a védőnőt kérdezném..

Az én személyes véleményem: amióta tápszert adsz neki hízik, akkor semmi baj :)

Viszont egy valamit sose fogok megérteni.. Minek erőltetni az anyatejes táplálást, ha egyszer nem megy??? Kivétel persze, ha nincs tápszerre pénz mert akkor megértem.

Mondják hogy így ugy egészséges az anyatej. Ez biztos így van, de ha nem elég vagy rossz minőségű, akkor miért kell éhezetni a gyereket? Az jobb hogy ordít meg nem alszik az éhség miatt?

(Nekem is erőltették a szoptatást állandóan a kórház után is, hogy majd megindul. Császárral szültem, azt mondták majd később megindul. Még csak be se durrantanánk a melleim és kb 5csepp tehén volt összesen. 2 hét után már írattam tápszert. )

2016. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Senki nem mondta, hogy éheztetni kell... ez egy orvosolható probléma, miért ne foglalkozna vele? Nekem személy szerint tök kényelmetlen volt a tápszerezés, ráadásul drága is, így ha nem nézzük az ideológiai és élettani dolgokat, már a praktikum is azt támogatja, hogy ha sikerülhet a szoptatás egy kis ügyeskedéssel úgy, hogy a baba nem látja kárát, akkor érdemes próbálkozni. Nem rágörcsölni, bedepizni, mittudomén, hanem megpróbálni egészséges keretek között. Én pedig azt nem értem, de komolyan, hogy próbálkozni miért bűn? Ezzel senki nem mást akar bántani, hanem saját magán segíteni.

Amúgy szerintem még mindig a szoptatási tanácsadó (akik orvosok és egyéb egészségügyi dolgozók amúgy) felkeresése a legcélszerűbb, mert a védőnők egy jó része egyáltalán nem rendelkezik korszerű ismeretekkel a témáról, sőt...

2016. okt. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

mindenképpen az anyatejes táplálást szeretném, mert úgy gondolom neki is és nekem is ez a legjobb. szerintem valamit nem jól csinálok és tutira be lehet az a tejet indítani csak biztos már rágörcsölök.

a szopik úgy mennek hogy mindkét ciciből szopik egy alkalommal és váltogatom is amíg bírja. sajna mindkettőt megunja kb. 2-3 perc után mert addig jobban jön utána meg csak alig. de azért elküzdünk fél sőt sokszor háromnegyed órát is. de a mennyiség az kb. 10ml és 35ml között van. arra kap pótlást is vagy 30ml-t vagy 60 ml. én minden szopi után lefejek ami kb. 25 perc és úgy kb. még jön 10 ml. azokat összegyüjtöm és este megkapja pótlásnak. amúgy ő enne egy alkalomra többet is. a pótlás után általában nem alszik el mert éhes. segítségem van így amig fejek és eszek és elrendezem magamat stb. addig lefoglalják a picit. de aztán jön a következő etetés amit már alig bír kivárni. csakhogy mivel az előző etetésnek alig volt vége és nem tudott aludni így a cicin el is alszik. próbálom ébresztgetni de nem igazán lehet akkor hagyom aludni egy kicsit. de mire ébred még éhesebb a cicibe meg nincs semmi így megint szeretne több pótlást.

mivel van még egy gyerköc ezért nem is igazán tudunk a szopira figyelni mert féltékeny és mindig ott szeretne lenni a szopinál sőt nem is szereti ha szoptatok. nagyon anyás így elvonulni sem tudunk. ő három éves koráig szopott igaz ő is pótlással.

nem éheztetni szeretném a gyerekemet, hanem számára a legjobb megoldást megtalálni ami szerintem az anyatejes táplálás. bízom benne hogy sikerül is elhagynunk a tápszert. amúgy két napja mióta éjjel kelek fejni van úgy hogy 40-45 ml is szopizik nappal, igaz ez vagy reggel van vagy délelőtt, délutánra már elég kevés a tej. és szerintem még azért a pár ml tejért is érdemes megszenvedni és mindent megtenni. nekem szerencsém van mert van segítségem (nagyszülők) és ezért van időm pl. fejni is. de nem tudom hogy fejjek-e szopi után vagy ne. az etetések összefolynak és kb. 10-12-szer kéne egy nap de van hogy alig éri el a 8 alkalmat. ha a tápszer után már végképp nem bírja és nagyon éhes akkor nem tápszert kap még hanem újra cicit, de éppenhogy 5ml kiszív, de mivel fáradt elalszik rajta és csak cumizik. (sajna lusta is és ha nem ömlik a tej a szájába akkor csak nézeget meg gondolkodik) a pótlást svéd pohárból kapja.

2016. okt. 17. 00:07
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

Komolyan nem veszed észre hogy kínzás a 6 hetes gyerekednek amit csinálsz???

Mert a szoptatás praktikusabb. Miért? Forralt, 37-40fokos vízbe tápszert keversz majd megeteted. Ebbe mi a nehéz?

Könyörgöm éhezik a gyerek, aluszékony stb.

A másik gyereket 3 éves koráig szoptattad??? Ez szerintem nem normális. Uram atyám...

2016. okt. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

Én igazat adnék az előttem szólónak. Millió előnye van a tápszernek (könnyebben eszi, nem kell érte megküzdenie, mindig tudod, mennyit evett - nem utolsósorban te is ehetsz bármit, nem csöpög a tej a melledből, és nem egyedül te tudod etetni :) a legújabb kutatások is alátámasztják, hogy ez a "tej mindenekfölött" hisztéria értelmetlen (főleg azok a nők nyomatják, akik ettől érzik magukat pótolhatatlannak.) Ha nem megy, ne erőltesd, neked se és a kisbabádnak se jó.


[link]

2016. okt. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sikerült.

Vettem egy szoptanít nevű készüléket,először megszoptattam simán,majd utána ezzel a készülékkel adtam a tápszert,hogy ne maradjon éhes,nem cumiból,ezzel egy hónap alatt lett elég tejem,és már nem kellett pótlás.



[link]

2016. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Én másfél évig szoptattam a lányom. Abszolút szoptatás párti vagyok. De egy percig sem éheztetném a gyereket. Semmi baja nem lesz a tápszertől. Így nem tud fejlődni,az idegrendszere megsínyli. Minek ezzel szórakizni?
2016. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

én is azt javasolnám, hogy ha megteheted, akkor bújj be az ágyba vele 1-2 napig. Ha jól értem, a nagyobbik már elmúlt 3 éves, talán óvodás? Mert akkor legalább napközben "békén" tud hagyni hogy így csinálj. Vagy a fejést ne rögtön a szopi után csináld, hanem várj kb fél órát, egyél, igyál, meleg vízzel zuhanyozd le a melled, kicsit masszírozd meg, és utána kezd a fejést.

Az első lányom elég gyengécske szopis volt, belaludt, hasfájás, stb, ő is kapott némi pótlást kb tíz napig, de mindig kevesebbet és persze a hasfájás elleni szereket.

A zöld kaki szerintem is attól van, hogy a tejcukros előtejet szívja, ez mindkét gyerekemnél jelentkezett egy ideig.

Nem kell abbahagynod rögtön a pótlást, csak nyugodtan! Pihenj, és pl próbáld ki az Urtica Urens golyót - 3x5 golyót. Sokkal jobb tejszaporító mint a teák

2016. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon ismerős, pedig én nem 30 milikkel kínoztam a gyereket, hanem 100-120-szal, de az is kevés volt.

Az az érzés, amikor már órák óta összebújva szoptatod, egyik mellről a másikra pakolgatod, de mindhiába, mert a tested nem bírja, a gyerek pedig csak üvölt a melledbe, hogy "nem jön!!"....


Igen, megsínyli a gyerek.

2016. okt. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!